Akt, Erich Pehap E-kunstisalongis Erich Pehap lõpetas “Pallase" kunstikooli 1939. aastal graafikuna, kuid erakordselt meisterliku ja tundliku koloristina moodustavad tema loomingu paremiku just pastellid, maalid ja monotüüpiad. Ta sai hea värvikooli Ado Vabbe ja Nikolai Triigi käe all, keda kunstnik ka ise pidas oma tähtsamateks õpetajateks. Tänapäeval kuulub Erich Pehap ühena tuntumate eesti väliskunstnike hulka, kelle aktiivsemad tegevusaastad möödusid Kanadas ja kuhu ta jõudis 1949. aastal. Pastell “Akt" on Pehapil valminud Rootsi perioodil, kus ta elas alates 1944. aastast. See oli aeg, mil ta kunsti kõrvalt süüvis põhjalikumalt ka psühholoogiasse. Oma mõjutused on sellel kindlasti ka inimkarakterite jälgimisel ning jäädvustamisel paberile. Kõneleb ju inimesest lisaks ilmele ka tema kehahoiak ning ¾estid. Erilist imetlust väärib kunstniku joonistusoskus, mille üheks põhjuseks võib pidada juba lapsepõlves omandatud harjumust kasutada mõlemat kätt võrdselt ja ühtmoodi osavalt. Signatuuriga Alg: Toimus Akt, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Akt, Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Akt

1945 Pastell, paber. Lm. 45x36. Signatuuriga.
Alghind: € 450€(7040.97EEK), lõpphind: € 450 ( 7 040,97 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Erich Pehap lõpetas “Pallase" kunstikooli 1939. aastal graafikuna, kuid erakordselt meisterliku ja tundliku koloristina moodustavad tema loomingu paremiku just pastellid, maalid ja monotüüpiad. Ta sai hea värvikooli Ado Vabbe ja Nikolai Triigi käe all, keda kunstnik ka ise pidas oma tähtsamateks õpetajateks. Tänapäeval kuulub Erich Pehap ühena tuntumate eesti väliskunstnike hulka, kelle aktiivsemad tegevusaastad möödusid Kanadas ja kuhu ta jõudis 1949. aastal.
Pastell “Akt" on Pehapil valminud Rootsi perioodil, kus ta elas alates 1944. aastast. See oli aeg, mil ta kunsti kõrvalt süüvis põhjalikumalt ka psühholoogiasse. Oma mõjutused on sellel kindlasti ka inimkarakterite jälgimisel ning jäädvustamisel paberile. Kõneleb ju inimesest lisaks ilmele ka tema kehahoiak ning ¾estid. Erilist imetlust väärib kunstniku joonistusoskus, mille üheks põhjuseks võib pidada juba lapsepõlves omandatud harjumust kasutada mõlemat kätt võrdselt ja ühtmoodi osavalt.Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Akt, Erich Pehap E-kunstisalongis

Erich Pehap (1912–1981) Akt 1945 Pastell, paber Lm Erich Pehap lõpetas “Pallase" kunstikooli 1939. aastal graafikuna, kuid erakordselt meisterliku ja tundliku koloristina moodustavad tema loomingu paremiku just pastellid, maalid ja monotüüpiad. Ta sai hea värvikooli Ado Vabbe ja Nikolai Triigi käe all, keda kunstnik ka ise pidas oma tähtsamateks õpetajateks. Tänapäeval kuulub Erich Pehap ühena tuntumate eesti väliskunstnike hulka, kelle aktiivsemad tegevusaastad möödusid Kanadas ja kuhu ta jõudis 1949. aastal. Pastell “Akt" on Pehapil valminud Rootsi perioodil, kus ta elas alates 1944. aastast. See oli aeg, mil ta kunsti kõrvalt süüvis põhjalikumalt ka psühholoogiasse. Oma mõjutused on sellel kindlasti ka inimkarakterite jälgimisel ning jäädvustamisel paberile. Kõneleb ju inimesest lisaks ilmele ka tema kehahoiak ning ¾estid. Erilist imetlust väärib kunstniku joonistusoskus, mille üheks põhjuseks võib pidada juba lapsepõlves omandatud harjumust kasutada mõlemat kätt võrdselt ja ühtmoodi osavalt.

Akt, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük