Akt kassidega, Erich Pehap Pehapi koolitee oli teda viinud nii Riigi Kunsttööstuskooli kui ka "Pallasesse“, viimase lõpetas ta 1939. aastal graafikuna. Tema maalilistes söejoonistustes on enim tunda pallasliku joonistuskooli mõjusid. Siin hinnati maalilist joonistust, kus hele-tumedusega anti edasi vormi. "Akt kassidega“ on valminud ilmselt krokii tunnis, kus modelli jäädvustati kiirelt, püüdes tabada proportsioone ning poosi. Antud töö teevad võluvaks aga lehe äärtele joonistatud kassinäod. Sulanduv joonistusmaneer toob esile looma karvkatte pehmuse ning ilmekad silmad muudavad näod eriilmelisteks. Signatuuriga Alg: Toimus Akt kassidega, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Akt kassidega, Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Akt kassidega

1934 Süsi, sangviin. 54x36,3. Signatuuriga.
Alghind: € 5500/€352, lõpphind: € 10 000/ 639
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Pehapi koolitee oli teda viinud nii Riigi Kunsttööstuskooli kui ka "Pallasesse“, viimase lõpetas ta 1939.aastal graafikuna. Tema maalilistes söejoonistustes on enim tunda pallasliku joonistuskooli mõjusid. Siin hinnati maalilist joonistust, kus hele-tumedusega anti edasi vormi.

"Akt kassidega“ on valminud ilmselt krokii tunnis, kus modelli jäädvustati kiirelt, püüdes tabada proportsioone ning poosi. Antud töö teevad võluvaks aga lehe äärtele joonistatud kassinäod. Sulanduv joonistusmaneer toob esile looma karvkatte pehmuse ning ilmekad silmad muudavad näod eriilmelisteks.Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Akt kassidega, Erich Pehap

Erich Pehap (1912–1981) Akt kassidega 1934 Süsi, sangviin 54x36,3 Pehapi koolitee oli teda viinud nii Riigi Kunsttööstuskooli kui ka "Pallasesse“, viimase lõpetas ta 1939.aastal graafikuna. Tema maalilistes söejoonistustes on enim tunda pallasliku joonistuskooli mõjusid. Siin hinnati maalilist joonistust, kus hele-tumedusega anti edasi vormi.
"Akt kassidega“ on valminud ilmselt krokii tunnis, kus modelli jäädvustati kiirelt, püüdes tabada proportsioone ning poosi. Antud töö teevad võluvaks aga lehe äärtele joonistatud kassinäod. Sulanduv joonistusmaneer toob esile looma karvkatte pehmuse ning ilmekad silmad muudavad näod eriilmelisteks.

Akt kassidega, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük