Öine äike, Lembit Saarts Saarts pidas üheks oma juhtlauseks kunstniku Paul Cézanne’i sõnu "Kui värvil on rikkust, on vormil täiust. " 1950. aastate lõpus hakkas kunstnik katsetama vormimänguga ning valmis abstraktseid, geomeetrilisi ja ka kubistlikke teoseid, mille emotsionaalsust rõhutas just värvivalik. Mare Ruus on kirjutanud Saartsi 1960. teise poole teostest: "Sestpeale vormide deformatsioon mõjub täiesti orgaanilisena, ei ole lineaarne, vaid maaliline, nii et seda deformatsiooniks nimetada on isegi liiga kalk ja karm. Need oleksid nagu looduse loomulikud vormid, mis on murdunud mingi iselaadse valguse käes või mille piirjooned on hajunud vihmas, hämaruses, kuuvalguses. " Teos pärineb Saartsi perekonna kogust. 2000 Öine äike, Lembit Saarts E-kunstisalongis Saarts Lembit
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Öine äike, Lembit Saarts E-kunstisalongis
Lembit Saarts (1924–2016)

Öine äike

1966 Tempera, õlipastell, paber. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. 75x65
Alghind: € €4000
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Saarts pidas üheks oma juhtlauseks kunstniku Paul Cézanne’i
sõnu "Kui värvil on rikkust, on vormil täiust." 1950. aastate
lõpus hakkas kunstnik katsetama vormimänguga ning valmis
abstraktseid, geomeetrilisi ja ka kubistlikke teoseid, mille emotsionaalsust
rõhutas just värvivalik. Mare Ruus on kirjutanud
Saartsi 1960. teise poole teostest: "Sestpeale vormide deformatsioon
mõjub täiesti orgaanilisena, ei ole lineaarne, vaid maaliline,
nii et seda deformatsiooniks nimetada on isegi liiga kalk ja
karm. Need oleksid nagu looduse loomulikud vormid, mis on
murdunud mingi iselaadse valguse käes või mille piirjooned on
hajunud vihmas, hämaruses, kuuvalguses." Teos pärineb Saartsi
perekonna kogust.Lembit Saarts (1924–2016)
Maalikunstnik, sündinud 1924. aastal Tartumaal. Suri 2016. aastal. Kunstiõpinguid alustas 1942 Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ja jätkas 1944–48 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Töötas Tartus pedagoogilise kooli ja kunstikooli joonistusõpetajana.Aastast 1959 KL-i liige. Valdavalt lüürilisele loomingule on omanetundlik värvikasutus. Varaste teoste mahe maalilisus on hiljem asendunud tinglikuma vormi ja kontrastsema värvikäsitlusega. Loonud portreid, deformatsiooniga figuurikompositsioone ning abstraktseidpilte. Näitused aastast 1957.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Öine äike, Lembit Saarts

Lembit Saarts (1924–2016) Öine äike 1966 Tempera, õlipastell, paber Signatuuriga Saarts pidas üheks oma juhtlauseks kunstniku Paul Cézanne’isõnu "Kui värvil on rikkust, on vormil täiust." 1950. aastatelõpus hakkas kunstnik katsetama vormimänguga ning valmisabstraktseid, geomeetrilisi ja ka kubistlikke teoseid, mille emotsionaalsustrõhutas just värvivalik. Mare Ruus on kirjutanudSaartsi 1960. teise poole teostest: "Sestpeale vormide deformatsioonmõjub täiesti orgaanilisena, ei ole lineaarne, vaid maaliline,nii et seda deformatsiooniks nimetada on isegi liiga kalk jakarm. Need oleksid nagu looduse loomulikud vormid, mis onmurdunud mingi iselaadse valguse käes või mille piirjooned onhajunud vihmas, hämaruses, kuuvalguses." Teos pärineb Saartsiperekonna kogust.

Öine äike, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Saarts Lembit
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük