Tähetorn, Lembit Saarts E-kunstisalongis Käesoleva aasta kevadel lahkus meie hulgast Lembit Saarts, viimaseid kõrgemas kunstikoolis Pallas õpinguid alustanud kunstnikke. Tema olulisemad õppejõud Pallases ning sõjajärgses Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis olid Johannes Võerahansu ja Elmar Kits. Saarts on kunstiloomingu tunnustustest pälvinud mainekad Ado Vabbe ja Konrad Mäe preemiad. 1949. aastal arreteeriti Saarts koos mitmete teiste loomeinimestega süüdistatuna nõukogudevastases liikumises ning saadeti vangilaagrisse. Sealt vabanes kunstnik 1956. aastal ja naases Tartusse, kuhu jäi kuni oma pika eluea lõpuni, tegeledes kunstiloome ja -õpetamisega. 2000 Tähetorn, Lembit Saarts E-kunstisalongis Saarts Lembit
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tähetorn, Lembit Saarts E-kunstisalongis
Lembit Saarts (1924–2016)

Tähetorn

1958 Õli, lõuend. Signatuuriga. 72x84,5
Alghind: € €3400, lõpphind: € 3 400
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

Käesoleva aasta kevadel lahkus meie hulgast Lembit Saarts, viimaseid kõrgemas kunstikoolis Pallas õpinguid alustanud kunstnikke. Tema olulisemad õppejõud Pallases ning sõjajärgses Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis olid Johannes Võerahansu ja Elmar Kits. Saarts on kunstiloomingu tunnustustest pälvinud mainekad Ado Vabbe ja Konrad Mäe preemiad. 1949. aastal arreteeriti Saarts koos mitmete teiste loomeinimestega süüdistatuna nõukogudevastases liikumises ning saadeti vangilaagrisse. Sealt vabanes kunstnik 1956. aastal ja naases Tartusse, kuhu jäi kuni oma pika eluea lõpuni, tegeledes kunstiloome ja -õpetamisega.Lembit Saarts (1924–2016)
Maalikunstnik, sündinud 1924. aastal Tartumaal. Suri 2016. aastal. Kunstiõpinguid alustas 1942 Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ja jätkas 1944–48 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Töötas Tartus pedagoogilise kooli ja kunstikooli joonistusõpetajana.Aastast 1959 KL-i liige. Valdavalt lüürilisele loomingule on omanetundlik värvikasutus. Varaste teoste mahe maalilisus on hiljem asendunud tinglikuma vormi ja kontrastsema värvikäsitlusega. Loonud portreid, deformatsiooniga figuurikompositsioone ning abstraktseidpilte. Näitused aastast 1957.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tähetorn, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Lembit Saarts (1924–2016) Tähetorn 1958 Õli, lõuend Signatuuriga Käesoleva aasta kevadel lahkus meie hulgast Lembit Saarts, viimaseid kõrgemas kunstikoolis Pallas õpinguid alustanud kunstnikke. Tema olulisemad õppejõud Pallases ning sõjajärgses Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis olid Johannes Võerahansu ja Elmar Kits. Saarts on kunstiloomingu tunnustustest pälvinud mainekad Ado Vabbe ja Konrad Mäe preemiad. 1949. aastal arreteeriti Saarts koos mitmete teiste loomeinimestega süüdistatuna nõukogudevastases liikumises ning saadeti vangilaagrisse. Sealt vabanes kunstnik 1956. aastal ja naases Tartusse, kuhu jäi kuni oma pika eluea lõpuni, tegeledes kunstiloome ja -õpetamisega.

Tähetorn, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Saarts Lembit
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük