57 Daami portree, Lembit Lembit Saartsi loominguline ampluaa on lai ning mitmekülgne. Tema lähenemine inimesele on kord realistlikum, kord sürreaalsem, kord abstraheeritud. Kuna Saartsi 1960ndate loomingut iseloomustab pigem nonfiguratiivsus, siis võib aimata, et käesolev teos „Daami portree“ on tellimustöö. Teosest nähtub Saartsi maalikäekirjale iseloomulik peen varjundirikkus ja vaoshoitud tonaalsus. Kunstiajaloolane Kadri Asmer on kirjutanud: „Lembit Saartsi olekus oli kelmikust ja krutskeid, tema kõnes groteski ja vaimukusi, hinges tõsidust ja süngust. Arlekiin ja Pierrot, kord üks ja kord teine. /---/ Kunstis oli ta erakordne värvitundja, kes eristas ka pooltoonide kõige peenemaid nüansse ning suutis nende olemuslikust ka sõnadesse panna. Pole imekspandav, miks tema seltskond näitusesaalides oli nii väga oodatud. “ Lembit Saarts oli kunstiühingu Pallas auliige, muu hulgas on ta pälvinud Valgetähe IV klassi teenetemärgi (2001), Ado Vabbe nimelise preemia (2003), Konrad Mäe medali (2004) jm. 2000 57. Daami portree, Lembit Saarts E-kunstisalongis Saarts Lembit
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
57. Daami portree, Lembit Saarts E-kunstisalongis
Lembit Saarts (1924–2016)

57. Daami portree

1966. Tempera, paber. Ava 60x49. Signatuuriga.
Alghind: € 1000, lõpphind: € 1000
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Lembit Saartsi loominguline ampluaa on lai ning mitmekülgne. Tema lähenemine inimesele on kord realistlikum, kord sürreaalsem, kord abstraheeritud. Kuna Saartsi 1960ndate loomingut iseloomustab pigem nonfiguratiivsus, siis võib aimata, et käesolev teos „Daami portree“ on tellimustöö. Teosest nähtub Saartsi maalikäekirjale iseloomulik peen varjundirikkus ja vaoshoitud tonaalsus. Kunstiajaloolane Kadri Asmer on kirjutanud: „Lembit Saartsi olekus oli kelmikust ja krutskeid, tema kõnes groteski ja vaimukusi, hinges tõsidust ja süngust. Arlekiin ja Pierrot, kord üks ja kord teine. /---/ Kunstis oli ta erakordne värvitundja, kes eristas ka pooltoonide kõige peenemaid nüansse ning suutis nende olemuslikust ka sõnadesse panna. Pole imekspandav, miks tema seltskond näitusesaalides oli nii väga oodatud.“
Lembit Saarts oli kunstiühingu Pallas auliige, muu hulgas on ta pälvinud Valgetähe IV klassi teenetemärgi (2001), Ado Vabbe nimelise preemia (2003), Konrad Mäe medali (2004) jm.Lembit Saarts (1924–2016)
Maalikunstnik, sündinud 1924. aastal Tartumaal. Suri 2016. aastal. Kunstiõpinguid alustas 1942 Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ja jätkas 1944–48 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Töötas Tartus pedagoogilise kooli ja kunstikooli joonistusõpetajana.Aastast 1959 KL-i liige. Valdavalt lüürilisele loomingule on omanetundlik värvikasutus. Varaste teoste mahe maalilisus on hiljem asendunud tinglikuma vormi ja kontrastsema värvikäsitlusega. Loonud portreid, deformatsiooniga figuurikompositsioone ning abstraktseidpilte. Näitused aastast 1957.
57. Daami portree, Lembit Saarts E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

57 Daami portree, Lembit

Lembit Saarts (1924–2016) 57 Daami portree 1966 Lembit Saartsi loominguline ampluaa on lai ning mitmekülgne. Tema lähenemine inimesele on kord realistlikum, kord sürreaalsem, kord abstraheeritud. Kuna Saartsi 1960ndate loomingut iseloomustab pigem nonfiguratiivsus, siis võib aimata, et käesolev teos „Daami portree“ on tellimustöö. Teosest nähtub Saartsi maalikäekirjale iseloomulik peen varjundirikkus ja vaoshoitud tonaalsus. Kunstiajaloolane Kadri Asmer on kirjutanud: „Lembit Saartsi olekus oli kelmikust ja krutskeid, tema kõnes groteski ja vaimukusi, hinges tõsidust ja süngust. Arlekiin ja Pierrot, kord üks ja kord teine. /---/ Kunstis oli ta erakordne värvitundja, kes eristas ka pooltoonide kõige peenemaid nüansse ning suutis nende olemuslikust ka sõnadesse panna. Pole imekspandav, miks tema seltskond näitusesaalides oli nii väga oodatud.“Lembit Saarts oli kunstiühingu Pallas auliige, muu hulgas on ta pälvinud Valgetähe IV klassi teenetemärgi (2001), Ado Vabbe nimelise preemia (2003), Konrad Mäe medali (2004) jm.

57. Daami portree, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Saarts Lembit
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük