Lilled, Lembit Saarts E-kunstisalongis Lembit Saarts õppis Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas 1942-1948, kus tema tähtsamateks õpetajateks olid Johannes Võerahansu ja Elmar Kits. Viimase lemmikõpilaste hulka olevat kuulunud Saarts koos Ülo Soosteri ja Valdur Ohakaga. Lääne modernismile pilgu pööranud kolmikut kutsuti koolis "geeniuste buketiks“, mis näitab nende edukust nii õppetöös kui oma loomingulises arengus. Näitustel hakkas kunstnik osalema alates 1957. aastast ning tänaseks on tal olnud ligi 30 isikunäitust. Saarts valdab edukalt kõiki ¾anreid ning on neid teostanud väga erinevates tehnikates: õli, joonistus, monotüüpia jne. Pallaslastele omaselt on ta oma loomingus pööranud põhitähelepanu puhtalt maalilistele väärtustele: vormile ja värvile. Sellele annab kinnitust ka antud maal "Lilled“. Narratiivi jutustamine ei ole Saartsile omane. Ta ise on öelnud, et maalides ei ole talle tähtis eesmärk, vaid tegemine. Lembit Saarsti kohta võib ilma liialdamata öelda, et tegemist on tõelise maalija ning koloristiga, kelle looming sünnib hingest. XX sajandi eesti kunsti meistrid Lilled, Lembit Saarts E-kunstisalongis Saarts Lembit
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lilled, Lembit Saarts E-kunstisalongis
Lembit Saarts (1924–2016)

Lilled

1979 Õli, papp. 50x 35. Signeeritud
Alghind: 600, lõpphind: € 600
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Lembit Saarts õppis Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas 1942-1948, kus tema tähtsamateks õpetajateks olid Johannes Võerahansu ja Elmar Kits. Viimase lemmikõpilaste hulka olevat kuulunud Saarts koos Ülo Soosteri ja Valdur Ohakaga. Lääne modernismile pilgu pööranud kolmikut kutsuti koolis "geeniuste buketiks“, mis näitab nende edukust nii õppetöös kui oma loomingulises arengus.

Näitustel hakkas kunstnik osalema alates 1957. aastast ning tänaseks on tal olnud ligi 30 isikunäitust. Saarts valdab edukalt kõiki ¾anreid ning on neid teostanud väga erinevates tehnikates: õli, joonistus, monotüüpia jne. Pallaslastele omaselt on ta oma loomingus pööranud põhitähelepanu puhtalt maalilistele väärtustele: vormile ja värvile. Sellele annab kinnitust ka antud maal "Lilled“. Narratiivi jutustamine ei ole Saartsile omane. Ta ise on öelnud, et maalides ei ole talle tähtis eesmärk, vaid tegemine. Lembit Saarsti kohta võib ilma liialdamata öelda, et tegemist on tõelise maalija ning koloristiga, kelle looming sünnib hingest.Lembit Saarts (1924–2016)
Maalikunstnik, sündinud 1924. aastal Tartumaal. Suri 2016. aastal. Kunstiõpinguid alustas 1942 Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ja jätkas 1944–48 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Töötas Tartus pedagoogilise kooli ja kunstikooli joonistusõpetajana.Aastast 1959 KL-i liige. Valdavalt lüürilisele loomingule on omanetundlik värvikasutus. Varaste teoste mahe maalilisus on hiljem asendunud tinglikuma vormi ja kontrastsema värvikäsitlusega. Loonud portreid, deformatsiooniga figuurikompositsioone ning abstraktseidpilte. Näitused aastast 1957.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Lembit Saarts (1924–2016) Lilled 1979 Õli, papp 50x 35 Lembit Saarts õppis Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas 1942-1948, kus tema tähtsamateks õpetajateks olid Johannes Võerahansu ja Elmar Kits. Viimase lemmikõpilaste hulka olevat kuulunud Saarts koos Ülo Soosteri ja Valdur Ohakaga. Lääne modernismile pilgu pööranud kolmikut kutsuti koolis "geeniuste buketiks“, mis näitab nende edukust nii õppetöös kui oma loomingulises arengus.Näitustel hakkas kunstnik osalema alates 1957. aastast ning tänaseks on tal olnud ligi 30 isikunäitust. Saarts valdab edukalt kõiki ¾anreid ning on neid teostanud väga erinevates tehnikates: õli, joonistus, monotüüpia jne. Pallaslastele omaselt on ta oma loomingus pööranud põhitähelepanu puhtalt maalilistele väärtustele: vormile ja värvile. Sellele annab kinnitust ka antud maal "Lilled“. Narratiivi jutustamine ei ole Saartsile omane. Ta ise on öelnud, et maalides ei ole talle tähtis eesmärk, vaid tegemine. Lembit Saarsti kohta võib ilma liialdamata öelda, et tegemist on tõelise maalija ning koloristiga, kelle looming sünnib hingest.

Lilled, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Saarts Lembit
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük