Lilled, Lembit Saarts E-kunstisalongis Lembit Saarts õppis Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas 1942-1948, kus tema tähtsamateks õpetajateks olid Johannes Võerahansu ja Elmar Kits. Viimase lemmikõpilaste hulka olevat kuulunud Saarts koos Ülo Soosteri ja Valdur Ohakaga. Lääne modernismile pilgu pööranud kolmikut kutsuti koolis "geeniuste buketiks“, mis näitab nende edukust nii õppetöös kui oma loomingulises arengus. Näitustel hakkas kunstnik osalema alates 1957. aastast ning tänaseks on tal olnud ligi 30 isikunäitust. Saarts valdab edukalt kõiki ¾anreid ning on neid teostanud väga erinevates tehnikates: õli, joonistus, monotüüpia jne. Pallaslastele omaselt on ta oma loomingus pööranud põhitähelepanu puhtalt maalilistele väärtustele: vormile ja värvile. Sellele annab kinnitust ka antud maal "Lilled“. Narratiivi jutustamine ei ole Saartsile omane. Ta ise on öelnud, et maalides ei ole talle tähtis eesmärk, vaid tegemine. Lembit Saarsti kohta võib ilma liialdamata öelda, et tegemist on tõelise maalija ning koloristiga, kelle looming sünnib hingest. 2000 Lilled, Lembit Saarts E-kunstisalongis Saarts Lembit
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lilled, Lembit Saarts E-kunstisalongis
Lembit Saarts (1924–2016)

Lilled

1979 Õli, papp. 50x 35. Signeeritud
Alghind: € 600, lõpphind: € 600
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Lembit Saarts õppis Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas 1942-1948, kus tema tähtsamateks õpetajateks olid Johannes Võerahansu ja Elmar Kits. Viimase lemmikõpilaste hulka olevat kuulunud Saarts koos Ülo Soosteri ja Valdur Ohakaga. Lääne modernismile pilgu pööranud kolmikut kutsuti koolis "geeniuste buketiks“, mis näitab nende edukust nii õppetöös kui oma loomingulises arengus.

Näitustel hakkas kunstnik osalema alates 1957. aastast ning tänaseks on tal olnud ligi 30 isikunäitust. Saarts valdab edukalt kõiki ¾anreid ning on neid teostanud väga erinevates tehnikates: õli, joonistus, monotüüpia jne. Pallaslastele omaselt on ta oma loomingus pööranud põhitähelepanu puhtalt maalilistele väärtustele: vormile ja värvile. Sellele annab kinnitust ka antud maal "Lilled“. Narratiivi jutustamine ei ole Saartsile omane. Ta ise on öelnud, et maalides ei ole talle tähtis eesmärk, vaid tegemine. Lembit Saarsti kohta võib ilma liialdamata öelda, et tegemist on tõelise maalija ning koloristiga, kelle looming sünnib hingest.Lembit Saarts (1924–2016)
Maalikunstnik, sündinud 1924. aastal Tartumaal. Suri 2016. aastal. Kunstiõpinguid alustas 1942 Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ja jätkas 1944–48 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Töötas Tartus pedagoogilise kooli ja kunstikooli joonistusõpetajana.Aastast 1959 KL-i liige. Valdavalt lüürilisele loomingule on omanetundlik värvikasutus. Varaste teoste mahe maalilisus on hiljem asendunud tinglikuma vormi ja kontrastsema värvikäsitlusega. Loonud portreid, deformatsiooniga figuurikompositsioone ning abstraktseidpilte. Näitused aastast 1957.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Lembit Saarts (1924–2016) Lilled 1979 Õli, papp 50x 35 Lembit Saarts õppis Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas 1942-1948, kus tema tähtsamateks õpetajateks olid Johannes Võerahansu ja Elmar Kits. Viimase lemmikõpilaste hulka olevat kuulunud Saarts koos Ülo Soosteri ja Valdur Ohakaga. Lääne modernismile pilgu pööranud kolmikut kutsuti koolis "geeniuste buketiks“, mis näitab nende edukust nii õppetöös kui oma loomingulises arengus.Näitustel hakkas kunstnik osalema alates 1957. aastast ning tänaseks on tal olnud ligi 30 isikunäitust. Saarts valdab edukalt kõiki ¾anreid ning on neid teostanud väga erinevates tehnikates: õli, joonistus, monotüüpia jne. Pallaslastele omaselt on ta oma loomingus pööranud põhitähelepanu puhtalt maalilistele väärtustele: vormile ja värvile. Sellele annab kinnitust ka antud maal "Lilled“. Narratiivi jutustamine ei ole Saartsile omane. Ta ise on öelnud, et maalides ei ole talle tähtis eesmärk, vaid tegemine. Lembit Saarsti kohta võib ilma liialdamata öelda, et tegemist on tõelise maalija ning koloristiga, kelle looming sünnib hingest.

Lilled, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Saarts Lembit
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük