Kohvikus, Lembit Saarts E-kunstisalongis Saartsi järelhüüdes on kirjutatud: "[Saarts oli] viimaseid kõrgemas kunstikoolis Pallas õpinguid alustanud kunstnikke. Särav, soe ja vaimukas inimene ning musikaalne värvitundja ja andekas komponeerija. Suur mängumees nii elus kui ka kunstis. “ Ka käesoleval maalil on kunstniku peen värvitunnetus vahetult tajutav: mahedates sinakashallis värvides teosele lisavad särtsaka aktsendi kollane sidrun ning mürkroheline pudel. Saartsi figuraalkompositsioonides on naismodellid alati äratuntavalt lopsaka puusajoonega. XX sajandi eesti kunsti meistrid Kohvikus, Lembit Saarts E-kunstisalongis Saarts Lembit
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Kohvikus, Lembit Saarts E-kunstisalongis
Lembit Saarts (1924–2016)

Kohvikus

1997 Tempera, kollaa¾, papp. Signatuuriga. 49,5x39,5
Alghind: €1500, lõpphind: € 4 300
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Saartsi järelhüüdes on kirjutatud: "[Saarts oli] viimaseid kõrgemas kunstikoolis Pallas õpinguid alustanud kunstnikke. Särav, soe ja vaimukas inimene ning musikaalne värvitundja ja andekas komponeerija. Suur mängumees nii elus kui ka kunstis.“ Ka käesoleval maalil on kunstniku peen värvitunnetus vahetult tajutav: mahedates sinakashallis värvides teosele lisavad särtsaka aktsendi kollane sidrun ning mürkroheline pudel. Saartsi figuraalkompositsioonides on naismodellid alati äratuntavalt lopsaka puusajoonega.Lembit Saarts (1924–2016)
Maalikunstnik, sündinud 1924. aastal Tartumaal. Suri 2016. aastal. Kunstiõpinguid alustas 1942 Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ja jätkas 1944–48 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Töötas Tartus pedagoogilise kooli ja kunstikooli joonistusõpetajana.Aastast 1959 KL-i liige. Valdavalt lüürilisele loomingule on omanetundlik värvikasutus. Varaste teoste mahe maalilisus on hiljem asendunud tinglikuma vormi ja kontrastsema värvikäsitlusega. Loonud portreid, deformatsiooniga figuurikompositsioone ning abstraktseidpilte. Näitused aastast 1957.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kohvikus, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Lembit Saarts (1924–2016) Kohvikus 1997 Tempera, kollaa¾, papp Signatuuriga Saartsi järelhüüdes on kirjutatud: "[Saarts oli] viimaseid kõrgemas kunstikoolis Pallas õpinguid alustanud kunstnikke. Särav, soe ja vaimukas inimene ning musikaalne värvitundja ja andekas komponeerija. Suur mängumees nii elus kui ka kunstis.“ Ka käesoleval maalil on kunstniku peen värvitunnetus vahetult tajutav: mahedates sinakashallis värvides teosele lisavad särtsaka aktsendi kollane sidrun ning mürkroheline pudel. Saartsi figuraalkompositsioonides on naismodellid alati äratuntavalt lopsaka puusajoonega.

Kohvikus, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Saarts Lembit
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük