Järvemaastik, Lembit Saarts E-kunstisalongis Paljude kunstniku abstraktsete ja poolabstraktsete kompo-sitsioonide lähtekohaks on olnud ehe looduselamus, samas on Saarts armastanud töötamist ka konkreetse maastikumotiiviga. M. Ruus kirjutas kunstniku kataloogis: “Kunstnik on uuesti pöördunud looduse juurde, nüüd juba uuel fantaasiarikkamal tasandil. Samaaegselt on see otsekui uus selginemine ja helenemine. Kui varem kasutas ta palju sumeda-tuhmi pinnaga temperat, siis nüüd maalib ta sagedasti õlivärvitehnikas kargeid ja veelgi heledamaid vorme. " (Kataloog, 1975) 2000 Järvemaastik, Lembit Saarts E-kunstisalongis Saarts Lembit
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Järvemaastik, Lembit Saarts E-kunstisalongis
Lembit Saarts (1924–2016)

Järvemaastik

1979 Õli, papp.
51 x 64. Signatuuriga.
Alghind: € 16000/€1023
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Paljude kunstniku abstraktsete ja poolabstraktsete kompo-sitsioonide lähtekohaks on olnud ehe looduselamus, samas on Saarts armastanud töötamist ka konkreetse maastikumotiiviga. M. Ruus kirjutas kunstniku kataloogis: “Kunstnik on uuesti pöördunud looduse juurde, nüüd juba uuel fantaasiarikkamal tasandil. Samaaegselt on see otsekui uus selginemine ja helenemine. Kui varem kasutas ta palju sumeda-tuhmi pinnaga temperat, siis nüüd maalib ta sagedasti õlivärvitehnikas kargeid ja veelgi heledamaid vorme." (Kataloog, 1975)Lembit Saarts (1924–2016)
Maalikunstnik, sündinud 1924. aastal Tartumaal. Suri 2016. aastal. Kunstiõpinguid alustas 1942 Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ja jätkas 1944–48 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Töötas Tartus pedagoogilise kooli ja kunstikooli joonistusõpetajana.Aastast 1959 KL-i liige. Valdavalt lüürilisele loomingule on omanetundlik värvikasutus. Varaste teoste mahe maalilisus on hiljem asendunud tinglikuma vormi ja kontrastsema värvikäsitlusega. Loonud portreid, deformatsiooniga figuurikompositsioone ning abstraktseidpilte. Näitused aastast 1957.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Järvemaastik, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Lembit Saarts (1924–2016) Järvemaastik 1979 Õli, papp 51 x 64 Paljude kunstniku abstraktsete ja poolabstraktsete kompo-sitsioonide lähtekohaks on olnud ehe looduselamus, samas on Saarts armastanud töötamist ka konkreetse maastikumotiiviga. M. Ruus kirjutas kunstniku kataloogis: “Kunstnik on uuesti pöördunud looduse juurde, nüüd juba uuel fantaasiarikkamal tasandil. Samaaegselt on see otsekui uus selginemine ja helenemine. Kui varem kasutas ta palju sumeda-tuhmi pinnaga temperat, siis nüüd maalib ta sagedasti õlivärvitehnikas kargeid ja veelgi heledamaid vorme." (Kataloog, 1975)

Järvemaastik, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Saarts Lembit
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük