Figuraalkompositsioonid, Lembit Saarts E-kunstisalongis Lembit Saartsi õpetajaiks olid Pallases ja sõjajärgses Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe ja Johannes Võerahansu, lühikest aega ka Elmar Kits. „Lembit Saartsi looming on kammerlik, peenetundeline ja küllaltki intiimne, enamiku piltide formaadidki on tal ebaharilikult väikesed,“ on kirjutanud kunstiteadlane Mare Ruus. Kunstnik Henn Roode on täiendanud: „Lembit Saarts püüdis väljast vaadeldes jõuda nähtuses struktuuri tajuni. Seda poolt esindasid figuraalsed kompositsioonid, kus Lembit Saarts kujutas inimeste konkreetset tegevust, värvid olid enamasti kontrastsed, vormid üldistatud ja nurgelisevõitu. “ 2000 Figuraalkompositsioonid, Lembit Saarts E-kunstisalongis Saarts Lembit
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Figuraalkompositsioonid, Lembit Saarts E-kunstisalongis
Lembit Saarts (1924–2016)

Figuraalkompositsioonid

1960–1970ndad. Tempera, paber. 13x14,5 (8tk). Signatuurita.
Alghind: € €2250
45. E-Kunstisalongi XLV oksjon
28.03.2020 Tartu galeriis kell 13

Lembit Saartsi õpetajaiks olid Pallases ja sõjajärgses Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe ja Johannes Võerahansu, lühikest aega ka Elmar Kits. „Lembit Saartsi looming on kammerlik, peenetundeline ja küllaltki intiimne, enamiku piltide formaadidki on tal ebaharilikult väikesed,“ on kirjutanud kunstiteadlane Mare Ruus. Kunstnik Henn Roode on täiendanud: „Lembit Saarts püüdis väljast vaadeldes jõuda nähtuses struktuuri tajuni. Seda poolt esindasid figuraalsed kompositsioonid, kus Lembit Saarts kujutas inimeste konkreetset tegevust, värvid olid enamasti kontrastsed, vormid üldistatud ja nurgelisevõitu.“Lembit Saarts (1924–2016)
Maalikunstnik, sündinud 1924. aastal Tartumaal. Suri 2016. aastal. Kunstiõpinguid alustas 1942 Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ja jätkas 1944–48 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Töötas Tartus pedagoogilise kooli ja kunstikooli joonistusõpetajana.Aastast 1959 KL-i liige. Valdavalt lüürilisele loomingule on omanetundlik värvikasutus. Varaste teoste mahe maalilisus on hiljem asendunud tinglikuma vormi ja kontrastsema värvikäsitlusega. Loonud portreid, deformatsiooniga figuurikompositsioone ning abstraktseidpilte. Näitused aastast 1957.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Figuraalkompositsioonid, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Lembit Saarts (1924–2016) Figuraalkompositsioonid 1960–1970ndad Tempera, paber Lembit Saartsi õpetajaiks olid Pallases ja sõjajärgses Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe ja Johannes Võerahansu, lühikest aega ka Elmar Kits. „Lembit Saartsi looming on kammerlik, peenetundeline ja küllaltki intiimne, enamiku piltide formaadidki on tal ebaharilikult väikesed,“ on kirjutanud kunstiteadlane Mare Ruus. Kunstnik Henn Roode on täiendanud: „Lembit Saarts püüdis väljast vaadeldes jõuda nähtuses struktuuri tajuni. Seda poolt esindasid figuraalsed kompositsioonid, kus Lembit Saarts kujutas inimeste konkreetset tegevust, värvid olid enamasti kontrastsed, vormid üldistatud ja nurgelisevõitu.“

Figuraalkompositsioonid, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Saarts Lembit
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük