Figuraalkompositsioonid, Lembit Saarts E-kunstisalongis Lembit Saartsi õpetajaiks olid Pallases ja sõjajärgses Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe ja Johannes Võerahansu, lühikest aega ka Elmar Kits. „Lembit Saartsi looming on kammerlik, peenetundeline ja küllaltki intiimne, enamiku piltide formaadidki on tal ebaharilikult väikesed,“ on kirjutanud kunstiteadlane Mare Ruus. Kunstnik Henn Roode on täiendanud: „Lembit Saarts püüdis väljast vaadeldes jõuda nähtuses struktuuri tajuni. Seda poolt esindasid figuraalsed kompositsioonid, kus Lembit Saarts kujutas inimeste konkreetset tegevust, värvid olid enamasti kontrastsed, vormid üldistatud ja nurgelisevõitu. “ XX sajandi eesti kunsti meistrid Figuraalkompositsioonid, Lembit Saarts E-kunstisalongis Saarts Lembit
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Figuraalkompositsioonid, Lembit Saarts E-kunstisalongis
Lembit Saarts (1924–2016)

Figuraalkompositsioonid

1960–1970ndad. Tempera, paber. 13x14,5 (8tk). Signatuurita.
Alghind: €2250
45. E-Kunstisalongi XLV oksjon
28.03.2020 Tartu galeriis kell 13

Lembit Saartsi õpetajaiks olid Pallases ja sõjajärgses Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe ja Johannes Võerahansu, lühikest aega ka Elmar Kits. „Lembit Saartsi looming on kammerlik, peenetundeline ja küllaltki intiimne, enamiku piltide formaadidki on tal ebaharilikult väikesed,“ on kirjutanud kunstiteadlane Mare Ruus. Kunstnik Henn Roode on täiendanud: „Lembit Saarts püüdis väljast vaadeldes jõuda nähtuses struktuuri tajuni. Seda poolt esindasid figuraalsed kompositsioonid, kus Lembit Saarts kujutas inimeste konkreetset tegevust, värvid olid enamasti kontrastsed, vormid üldistatud ja nurgelisevõitu.“Lembit Saarts (1924–2016)
Maalikunstnik, sündinud 1924. aastal Tartumaal. Suri 2016. aastal. Kunstiõpinguid alustas 1942 Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ja jätkas 1944–48 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Töötas Tartus pedagoogilise kooli ja kunstikooli joonistusõpetajana.Aastast 1959 KL-i liige. Valdavalt lüürilisele loomingule on omanetundlik värvikasutus. Varaste teoste mahe maalilisus on hiljem asendunud tinglikuma vormi ja kontrastsema värvikäsitlusega. Loonud portreid, deformatsiooniga figuurikompositsioone ning abstraktseidpilte. Näitused aastast 1957.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Figuraalkompositsioonid, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Lembit Saarts (1924–2016) Figuraalkompositsioonid 1960–1970ndad Tempera, paber Lembit Saartsi õpetajaiks olid Pallases ja sõjajärgses Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe ja Johannes Võerahansu, lühikest aega ka Elmar Kits. „Lembit Saartsi looming on kammerlik, peenetundeline ja küllaltki intiimne, enamiku piltide formaadidki on tal ebaharilikult väikesed,“ on kirjutanud kunstiteadlane Mare Ruus. Kunstnik Henn Roode on täiendanud: „Lembit Saarts püüdis väljast vaadeldes jõuda nähtuses struktuuri tajuni. Seda poolt esindasid figuraalsed kompositsioonid, kus Lembit Saarts kujutas inimeste konkreetset tegevust, värvid olid enamasti kontrastsed, vormid üldistatud ja nurgelisevõitu.“

Figuraalkompositsioonid, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Saarts Lembit
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük