51 Viimased aedkannikesed, Lembit Kunstiteadlane Mare Ruus on kirjutanud: “Lembit Saartsi looming on kammerlik, peenetundeline ja küllaltki intiimne, enamiku piltide formaadidki on tal ebaharilikult väikesed. /…/ Tema tööd on mitmekülgsed ja nüansirikkad. /…/ Lembit Saarts ütleb, et maal, mis ei lahenda teatava astmeni tundmatut, ei ole väärt maalimist”. XX sajandi eesti kunsti meistrid 51. Viimased aedkannikesed, Lembit Saarts E-kunstisalongis Saarts Lembit
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
51. Viimased aedkannikesed, Lembit Saarts E-kunstisalongis
Lembit Saarts (1924–2016)

51. Viimased aedkannikesed

1978. Õli, papp. 30x26. Signatuuriga.
Alghind: € 1200
51. E-Kunstisalongi LI oksjon
29.04.2023 Tartu galeriis kell 13

Kunstiteadlane Mare Ruus on kirjutanud: “Lembit Saartsi looming on kammerlik, peenetundeline ja küllaltki intiimne, enamiku piltide formaadidki on tal ebaharilikult väikesed. /…/ Tema tööd on mitmekülgsed ja nüansirikkad. /…/ Lembit Saarts ütleb, et maal, mis ei lahenda teatava astmeni tundmatut, ei ole väärt maalimist”.Lembit Saarts (1924–2016)
Maalikunstnik, sündinud 1924. aastal Tartumaal. Suri 2016. aastal. Kunstiõpinguid alustas 1942 Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ja jätkas 1944–48 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Töötas Tartus pedagoogilise kooli ja kunstikooli joonistusõpetajana.Aastast 1959 KL-i liige. Valdavalt lüürilisele loomingule on omanetundlik värvikasutus. Varaste teoste mahe maalilisus on hiljem asendunud tinglikuma vormi ja kontrastsema värvikäsitlusega. Loonud portreid, deformatsiooniga figuurikompositsioone ning abstraktseidpilte. Näitused aastast 1957.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

51 Viimased aedkannikesed, Lembit

Lembit Saarts (1924–2016) 51 Viimased aedkannikesed 1978 Kunstiteadlane Mare Ruus on kirjutanud: “Lembit Saartsi looming on kammerlik, peenetundeline ja küllaltki intiimne, enamiku piltide formaadidki on tal ebaharilikult väikesed. /…/ Tema tööd on mitmekülgsed ja nüansirikkad. /…/ Lembit Saarts ütleb, et maal, mis ei lahenda teatava astmeni tundmatut, ei ole väärt maalimist”.

51. Viimased aedkannikesed, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Saarts Lembit
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük