Aktid, Lembit Saarts E-kunstisalongis Tartu maali old grand man Lembit Saarts on üks markantsemaid pallaslike maalitraditsioonide edasiarendajad, kelle loomingut tunnustati 2004. aastal Konrad Mäe medaliga. Saartsi loomingus on teemasid, mille juurde ta ikka uuesti tagasi pöördub. Rannamotiiv on üks selliseid, mis autorit alati köitnud. Nendel maalidel näeb maalilisi, ekspressiivseid ja deformeeritud vormiga figuure. Antud motiivis on meelelisus ühendatud mängulisusega. Kunstniku naisaktides on ikka peidus paras annus erootikat, ta rõhutab modellide lopsakat puusajoont ning ümarat rinnapartiid. Koloriidis kõrvutab kunstnik sooje toone külmadega, mis toob esile Saartsile omased peened värvivahekorrad. Maalis on vaimukust ja espriid, mis on nii iseloomulikud Saartsi loomingule. XX sajandi eesti kunsti meistrid Aktid, Lembit Saarts E-kunstisalongis Saarts Lembit
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Aktid, Lembit Saarts E-kunstisalongis
Lembit Saarts (1924–2016)

Aktid

1989 Tempera, kartong. Signatuuriga. 50 x 64
Alghind: € 16000/€1022, lõpphind: € 25 000/ 1 598
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Tartu maali old grand man Lembit Saarts on üks markantsemaid
pallaslike maalitraditsioonide edasiarendajad, kelle loomingut tunnustati 2004. aastal Konrad Mäe medaliga. Saartsi loomingus on teemasid, mille juurde ta ikka uuesti tagasi pöördub.

Rannamotiiv on üks selliseid, mis autorit alati köitnud. Nendel maalidel näeb maalilisi, ekspressiivseid ja deformeeritud vormiga figuure. Antud motiivis on meelelisus ühendatud mängulisusega.

Kunstniku naisaktides on ikka peidus paras annus erootikat, ta rõhutab modellide lopsakat puusajoont ning ümarat rinnapartiid. Koloriidis kõrvutab kunstnik sooje toone külmadega, mis toob esile Saartsile omased peened värvivahekorrad. Maalis on vaimukust ja espriid, mis on nii iseloomulikud Saartsi loomingule.Lembit Saarts (1924–2016)
Maalikunstnik, sündinud 1924. aastal Tartumaal. Suri 2016. aastal. Kunstiõpinguid alustas 1942 Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ja jätkas 1944–48 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Töötas Tartus pedagoogilise kooli ja kunstikooli joonistusõpetajana.Aastast 1959 KL-i liige. Valdavalt lüürilisele loomingule on omanetundlik värvikasutus. Varaste teoste mahe maalilisus on hiljem asendunud tinglikuma vormi ja kontrastsema värvikäsitlusega. Loonud portreid, deformatsiooniga figuurikompositsioone ning abstraktseidpilte. Näitused aastast 1957.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Aktid, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Lembit Saarts (1924–2016) Aktid 1989 Tempera, kartong Signatuuriga Tartu maali old grand man Lembit Saarts on üks markantsemaidpallaslike maalitraditsioonide edasiarendajad, kelle loomingut tunnustati 2004. aastal Konrad Mäe medaliga. Saartsi loomingus on teemasid, mille juurde ta ikka uuesti tagasi pöördub.
Rannamotiiv on üks selliseid, mis autorit alati köitnud. Nendel maalidel näeb maalilisi, ekspressiivseid ja deformeeritud vormiga figuure. Antud motiivis on meelelisus ühendatud mängulisusega.
Kunstniku naisaktides on ikka peidus paras annus erootikat, ta rõhutab modellide lopsakat puusajoont ning ümarat rinnapartiid. Koloriidis kõrvutab kunstnik sooje toone külmadega, mis toob esile Saartsile omased peened värvivahekorrad. Maalis on vaimukust ja espriid, mis on nii iseloomulikud Saartsi loomingule.

Aktid, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Saarts Lembit
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük