Varemed, Nigul Espe E-kunstisalongis Nigul Espe pälvis tähelepanu loomingulise produktiivsusega, millest kõneleb kas või fakt, et Tartu legendaarse kunstikooli Pallas lõpetamisel 1932. aastal esines ta lõpunäitusel ühtekokku viiekümne tööga. Siiski jättis toonane kunstikriitika ta sageli arvustustest ebaõiglaselt kõrvale, kuid kunstipubliku hulgas leidis Espe looming suuremal hulgal austajaid. Kaalu Kirme kirjutab teoses “Muusad ei vaikinud. Kunst Eestis 1941-1944": “Nigul Espe oli neil aastail Tartu kõige populaarsem kunstnik. Kriitikud olid aga teatavasti asetanud Espe oma edetabelite lõppu. " Peamiselt viljeles Espe maastiku- ja linnavaateid, vähem lilli ning vaikelusid. Suurt osa tema loomingust saab vaadelda seotuna konkreetse koha või tegevusega, mistõttu on Espe loomingut aeg-ajalt käsitletud ka dokumentaalse materjalina. Teose “Varemed" motiiv pärineb Tartust, mis oli kunstniku kodulinnaks elu lõpuni ja mida ta seetõttu ikka ja jälle armastas jäädvustada. Maal annab aimdust, milline nägi linnapilt varemete ja purustustega välja sõjajärgsetel aastatel. Vaatel on kujutatud suvist Tartu kesklinna ning relssteed, mida kasutati rusude äraviimiseks. 1999 teater "Vanemuine" Varemed, Nigul Espe E-kunstisalongis Espe Nigul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Varemed, Nigul Espe E-kunstisalongis
Nigul Espe (1907-1970)

Varemed

1948 Õli, papp 41 x 32,5
Alghind: € 19500/€1246
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Nigul Espe pälvis tähelepanu loomingulise produktiivsusega, millest kõneleb kas või fakt, et Tartu legendaarse kunstikooli Pallas lõpetamisel 1932. aastal esines ta lõpunäitusel ühtekokku viiekümne tööga.
Siiski jättis toonane kunstikriitika ta sageli arvustustest ebaõiglaselt kõrvale, kuid kunstipubliku hulgas leidis Espe looming suuremal hulgal austajaid. Kaalu Kirme kirjutab teoses “Muusad ei vaikinud. Kunst Eestis 1941-1944": “Nigul Espe oli neil aastail Tartu kõige populaarsem kunstnik. Kriitikud olid aga teatavasti asetanud Espe oma edetabelite lõppu."
Peamiselt viljeles Espe maastiku- ja linnavaateid, vähem lilli ning vaikelusid. Suurt osa tema loomingust saab vaadelda seotuna konkreetse koha või tegevusega, mistõttu on Espe loomingut aeg-ajalt käsitletud ka dokumentaalse materjalina.
Teose “Varemed" motiiv pärineb Tartust, mis oli kunstniku kodulinnaks elu lõpuni ja mida ta seetõttu ikka ja jälle armastas jäädvustada. Maal annab aimdust, milline nägi linnapilt varemete ja purustustega välja sõjajärgsetel aastatel. Vaatel on kujutatud suvist Tartu kesklinna ning relssteed, mida kasutati rusude äraviimiseks.Nigul Espe (1907-1970)
Maalikunstnik Nigul (Nikolai) Espe sündis 1907. aastal Riias. Suri 1970. aastal Tallinnas. Espe õppis Pallases maali- ja mööblikunsti 1926-1932 aastatel, tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Espe lõpetas lennus, mis oli silmapaistev teoste arvult. Näiteks Espe esitles lõpunäitusel tavapärase paarikümne taiese asemel 50 tööd.Pärast Pallase lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. Alates 1929. aastast on tema näituseid toimunud Eestis, Riias, Roomas ja Budapestis. Espe on jäänud eesti kultuurilukku ka kui aktiivne seltskonnategelane, pidades legendaarset kultuurirahva kohvikut “Ko-Ko-Ko" 1930-ndatel aastatel. Espe on maalinud valdavalt stafaa¾iga maastikku ja linnavaateid, lisaks on tema loomingus arvukalt tööstuseteemalisi maale. 1947. ja 1949. aastal käis ta korduvalt Kiviõli kaevanduses ja õlitööstuses ning sel teemal on tal valminud hulgaliselt põlevkiviteemalisi maale ja interjööre.Tema töödes on nii detailitruumaid kui maaliliselt vabamaid teoseid. Espe oskas pallaslasena hiilgavalt valida loendamatu arvu värvikombinatsioonide seast just neid, mis muudavad kujutletu meeleolukaks. Espe tööde koloriit on enamasti kirgas, neile on omane rõõmus alatoon.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Varemed, Nigul Espe E-kunstisalongis

Nigul Espe (1907-1970) Varemed 1948 Õli, papp 41 x 32,5 Alghind: € 19500/€1246 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Nigul Espe pälvis tähelepanu loomingulise produktiivsusega, millest kõneleb kas või fakt, et Tartu legendaarse kunstikooli Pallas lõpetamisel 1932. aastal esines ta lõpunäitusel ühtekokku viiekümne tööga. Siiski jättis toonane kunstikriitika ta sageli arvustustest ebaõiglaselt kõrvale, kuid kunstipubliku hulgas leidis Espe looming suuremal hulgal austajaid. Kaalu Kirme kirjutab teoses “Muusad ei vaikinud. Kunst Eestis 1941-1944": “Nigul Espe oli neil aastail Tartu kõige populaarsem kunstnik. Kriitikud olid aga teatavasti asetanud Espe oma edetabelite lõppu."Peamiselt viljeles Espe maastiku- ja linnavaateid, vähem lilli ning vaikelusid. Suurt osa tema loomingust saab vaadelda seotuna konkreetse koha või tegevusega, mistõttu on Espe loomingut aeg-ajalt käsitletud ka dokumentaalse materjalina. Teose “Varemed" motiiv pärineb Tartust, mis oli kunstniku kodulinnaks elu lõpuni ja mida ta seetõttu ikka ja jälle armastas jäädvustada. Maal annab aimdust, milline nägi linnapilt varemete ja purustustega välja sõjajärgsetel aastatel. Vaatel on kujutatud suvist Tartu kesklinna ning relssteed, mida kasutati rusude äraviimiseks.

Varemed, Nigul Espe E-kunstisalongis

Espe Nigul
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük