Maastik majaga, Nigul Espe Pallasesse astus Espe 1926. aastal, kus ta esmalt Peet Areni ja hiljem Ado Vabbe ateljees kunstiteadmisi omandas. 1932. aastal lõpetas ta kooli maali alal. Tartu kultuurieluga jäi Espe jätkuvalt seotuks, kuna ta oli kunsti- ja kirjandusringkondade meeliskohviku Ko-ko-ko pidaja. Maastiku- ning linnavaated olid Espe meelisteemadeks. 1930. aastate lõpus valminud loodusvaade on tähelepanuväärne selle maalilise pintslitehnika poolest, mis loob usutava mulje suveroheluses metsatukast ning kuhu on aktsendina lisatud punase peakattega figuur. Pallase meistrite looming Maastik majaga, Nigul Espe E-kunstisalongis Espe Nigul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik majaga, Nigul Espe E-kunstisalongis
Nigul Espe (1907-1970)

Maastik majaga

1938 Õli, lõuend. Signatuuriga. 45x50
Alghind: € €1800, lõpphind: € 1 800
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

Pallasesse astus Espe 1926. aastal, kus ta esmalt Peet Areni ja hiljem Ado Vabbe ateljees kunstiteadmisi omandas. 1932. aastal lõpetas ta kooli maali alal. Tartu kultuurieluga jäi Espe jätkuvalt seotuks, kuna ta oli kunsti- ja kirjandusringkondade meeliskohviku Ko-ko-ko pidaja.
Maastiku- ning linnavaated olid Espe meelisteemadeks. 1930. aastate lõpus valminud loodusvaade on tähelepanuväärne selle maalilise pintslitehnika poolest, mis loob usutava mulje suveroheluses metsatukast ning kuhu on aktsendina lisatud punase peakattega figuur.Nigul Espe (1907-1970)
Maalikunstnik Nigul (Nikolai) Espe sündis 1907. aastal Riias. Suri 1970. aastal Tallinnas. Espe õppis Pallases maali- ja mööblikunsti 1926-1932 aastatel, tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Espe lõpetas lennus, mis oli silmapaistev teoste arvult. Näiteks Espe esitles lõpunäitusel tavapärase paarikümne taiese asemel 50 tööd.Pärast Pallase lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. Alates 1929. aastast on tema näituseid toimunud Eestis, Riias, Roomas ja Budapestis. Espe on jäänud eesti kultuurilukku ka kui aktiivne seltskonnategelane, pidades legendaarset kultuurirahva kohvikut “Ko-Ko-Ko" 1930-ndatel aastatel. Espe on maalinud valdavalt stafaa¾iga maastikku ja linnavaateid, lisaks on tema loomingus arvukalt tööstuseteemalisi maale. 1947. ja 1949. aastal käis ta korduvalt Kiviõli kaevanduses ja õlitööstuses ning sel teemal on tal valminud hulgaliselt põlevkiviteemalisi maale ja interjööre.Tema töödes on nii detailitruumaid kui maaliliselt vabamaid teoseid. Espe oskas pallaslasena hiilgavalt valida loendamatu arvu värvikombinatsioonide seast just neid, mis muudavad kujutletu meeleolukaks. Espe tööde koloriit on enamasti kirgas, neile on omane rõõmus alatoon.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik majaga, Nigul Espe

Nigul Espe (1907-1970) Maastik majaga 1938 Õli, lõuend Signatuuriga Pallasesse astus Espe 1926. aastal, kus ta esmalt Peet Areni ja hiljem Ado Vabbe ateljees kunstiteadmisi omandas. 1932. aastal lõpetas ta kooli maali alal. Tartu kultuurieluga jäi Espe jätkuvalt seotuks, kuna ta oli kunsti- ja kirjandusringkondade meeliskohviku Ko-ko-ko pidaja. Maastiku- ning linnavaated olid Espe meelisteemadeks. 1930. aastate lõpus valminud loodusvaade on tähelepanuväärne selle maalilise pintslitehnika poolest, mis loob usutava mulje suveroheluses metsatukast ning kuhu on aktsendina lisatud punase peakattega figuur.

Maastik majaga, Nigul Espe E-kunstisalongis

Espe Nigul
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük