Kivisild, Nigul Espe E-kunstisalongis Nigul Espe näol oli tegemist koloriitse isiksusega, keda seostatakse veel ka omaaegse legendaarse Tartu kunsti- ja kirjarahva kohvikuga "Ko-ko-ko", mille pidajaks ta 1930. aastatel oli. Kahe maailmasõja vahelisel perioodil toimus elav seltsielu, kunsti- ning kirjarahvas kogunes õhtuti kohvikutesse, kus diskuteeriti ning arutleti kunstiprobleemide ning kultuurielu üle. Sellises õhustikus lõpetas Espe 1932. a. legendaarse kunstikooli "Pallas“ ning oma lõpunäitusel esines ta ühtekokku 50 tööga. Tegemist oli äärmiselt populaarse kunstnikuga, kelle töid osteti palju, kuid näitustel jäi ometi tahaplaanile, pälvimata kunstiarvustajate heakskiitu. Vaadates tagasi Nigul Espe loometeele, paistab silma tema olulisus eesti kunstiajaloos ning oskus "dokumenteerida“ toonaseid linnavaateid. Akvarell "Kivisild“ on valminud kunstniku elu lõpul, 1969. aastal, mil motiivi keskmes olev Kivisild oli juba linnapildist kadunud, kuid siiski inimeste mäludes säilinud kui üks tähtsaimaid Tartu linna sümboleid. Taamal kõrguv Jaani kirik, esiplaanil sillerdav Emajõgi ning sillal jalutavad inimesed mõjuvad niivõrd realistlikult ja tõetruult, et tekitab ettekujutuse selle jätkuvast olemasolust. Antud tööd saab vaadata kui kunstniku tagasivaadet ja igatsust kadunud aegade Tartule, mil see oli kunstnike ja kultuuriinimeste paradiis. "Maastik“ näitab kunstniku professionaalsust pintsliga töötamisel. Akvarell, mis köidab inimesi oma lihtsuse ning siirusega, on tegelikkuses ääremiselt raskesti käsitletav tehnika, kus pole ruumi parandustele. Niipea kui pintsel on puudutanud pinda ning värv sulandunud paberiga üheks, on võimatu seda kustutada või üle värvida. Akvarell on eelkõige hetkemeeleolu jäädvustaja. Nigul Espe "Maastik“ on kunstniku ülistus Eestimaa loodusele, siinsetele metsadele ja veesilmadele 1999 teater "Vanemuine" Kivisild, Nigul Espe E-kunstisalongis Espe Nigul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kivisild, Nigul Espe E-kunstisalongis
Nigul Espe (1907-1970)

Kivisild

1969 akvarell ava 30,5 x 43
Alghind: € 4500/€288, lõpphind: € 7 100/ 454
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Nigul Espe näol oli tegemist koloriitse isiksusega, keda seostatakse veel ka omaaegse legendaarse Tartu kunsti- ja kirjarahva kohvikuga "Ko-ko-ko", mille pidajaks ta 1930. aastatel oli. Kahe maailmasõja vahelisel perioodil toimus elav seltsielu, kunsti- ning kirjarahvas kogunes õhtuti kohvikutesse, kus diskuteeriti ning arutleti kunstiprobleemide ning kultuurielu üle. Sellises õhustikus lõpetas Espe 1932.a. legendaarse kunstikooli "Pallas“ ning oma lõpunäitusel esines ta ühtekokku 50 tööga. Tegemist oli äärmiselt populaarse kunstnikuga, kelle töid osteti palju, kuid näitustel jäi ometi tahaplaanile, pälvimata kunstiarvustajate heakskiitu. Vaadates tagasi Nigul Espe loometeele, paistab silma tema olulisus eesti kunstiajaloos ning oskus "dokumenteerida“ toonaseid linnavaateid.
Akvarell "Kivisild“ on valminud kunstniku elu lõpul, 1969. aastal, mil motiivi keskmes olev Kivisild oli juba linnapildist kadunud, kuid siiski inimeste mäludes säilinud kui üks tähtsaimaid Tartu linna sümboleid. Taamal kõrguv Jaani kirik, esiplaanil sillerdav Emajõgi ning sillal jalutavad inimesed mõjuvad niivõrd realistlikult ja tõetruult, et tekitab ettekujutuse selle jätkuvast olemasolust. Antud tööd saab vaadata kui kunstniku tagasivaadet ja igatsust kadunud aegade Tartule, mil see oli kunstnike ja kultuuriinimeste paradiis. "Maastik“ näitab kunstniku professionaalsust pintsliga töötamisel. Akvarell, mis köidab inimesi oma lihtsuse ning siirusega, on tegelikkuses ääremiselt raskesti käsitletav tehnika, kus pole ruumi parandustele. Niipea kui pintsel on puudutanud pinda ning värv sulandunud paberiga üheks, on võimatu seda kustutada või üle värvida. Akvarell on eelkõige hetkemeeleolu jäädvustaja. Nigul Espe "Maastik“ on kunstniku ülistus Eestimaa loodusele, siinsetele metsadele ja veesilmadeleNigul Espe (1907-1970)
Maalikunstnik Nigul (Nikolai) Espe sündis 1907. aastal Riias. Suri 1970. aastal Tallinnas. Espe õppis Pallases maali- ja mööblikunsti 1926-1932 aastatel, tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Espe lõpetas lennus, mis oli silmapaistev teoste arvult. Näiteks Espe esitles lõpunäitusel tavapärase paarikümne taiese asemel 50 tööd.Pärast Pallase lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. Alates 1929. aastast on tema näituseid toimunud Eestis, Riias, Roomas ja Budapestis. Espe on jäänud eesti kultuurilukku ka kui aktiivne seltskonnategelane, pidades legendaarset kultuurirahva kohvikut “Ko-Ko-Ko" 1930-ndatel aastatel. Espe on maalinud valdavalt stafaa¾iga maastikku ja linnavaateid, lisaks on tema loomingus arvukalt tööstuseteemalisi maale. 1947. ja 1949. aastal käis ta korduvalt Kiviõli kaevanduses ja õlitööstuses ning sel teemal on tal valminud hulgaliselt põlevkiviteemalisi maale ja interjööre.Tema töödes on nii detailitruumaid kui maaliliselt vabamaid teoseid. Espe oskas pallaslasena hiilgavalt valida loendamatu arvu värvikombinatsioonide seast just neid, mis muudavad kujutletu meeleolukaks. Espe tööde koloriit on enamasti kirgas, neile on omane rõõmus alatoon.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kivisild, Nigul Espe E-kunstisalongis

Nigul Espe (1907-1970) Kivisild 1969 akvarell ava 30,5 x 43 Alghind: € 4500/€288, lõpphind: € 7 100/ 454 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Nigul Espe näol oli tegemist koloriitse isiksusega, keda seostatakse veel ka omaaegse legendaarse Tartu kunsti- ja kirjarahva kohvikuga "Ko-ko-ko", mille pidajaks ta 1930. aastatel oli. Kahe maailmasõja vahelisel perioodil toimus elav seltsielu, kunsti- ning kirjarahvas kogunes õhtuti kohvikutesse, kus diskuteeriti ning arutleti kunstiprobleemide ning kultuurielu üle. Sellises õhustikus lõpetas Espe 1932.a. legendaarse kunstikooli "Pallas“ ning oma lõpunäitusel esines ta ühtekokku 50 tööga. Tegemist oli äärmiselt populaarse kunstnikuga, kelle töid osteti palju, kuid näitustel jäi ometi tahaplaanile, pälvimata kunstiarvustajate heakskiitu. Vaadates tagasi Nigul Espe loometeele, paistab silma tema olulisus eesti kunstiajaloos ning oskus "dokumenteerida“ toonaseid linnavaateid. Akvarell "Kivisild“ on valminud kunstniku elu lõpul, 1969. aastal, mil motiivi keskmes olev Kivisild oli juba linnapildist kadunud, kuid siiski inimeste mäludes säilinud kui üks tähtsaimaid Tartu linna sümboleid. Taamal kõrguv Jaani kirik, esiplaanil sillerdav Emajõgi ning sillal jalutavad inimesed mõjuvad niivõrd realistlikult ja tõetruult, et tekitab ettekujutuse selle jätkuvast olemasolust. Antud tööd saab vaadata kui kunstniku tagasivaadet ja igatsust kadunud aegade Tartule, mil see oli kunstnike ja kultuuriinimeste paradiis. "Maastik“ näitab kunstniku professionaalsust pintsliga töötamisel. Akvarell, mis köidab inimesi oma lihtsuse ning siirusega, on tegelikkuses ääremiselt raskesti käsitletav tehnika, kus pole ruumi parandustele. Niipea kui pintsel on puudutanud pinda ning värv sulandunud paberiga üheks, on võimatu seda kustutada või üle värvida. Akvarell on eelkõige hetkemeeleolu jäädvustaja. Nigul Espe "Maastik“ on kunstniku ülistus Eestimaa loodusele, siinsetele metsadele ja veesilmadele

Kivisild, Nigul Espe E-kunstisalongis

Espe Nigul
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük