10 Tartu vaade, Nigul Nigul Espe oli koloriitne isiksus, keda teatakse lisaks kunstnikuametile ka seoses omaaegse Tartu kunsti- ja kirjarahva kohvikuga Ko-Ko-Ko, mille pidajaks ta 1930ndatel oli. Pühendunud linnavaadete jäädvustajana on tema looming hinnatud kultuuriloolise ja dokumentaalse materjalina, milles keskne koht kuulus tema kodulinnale. Maali „Tartu vaade“ esiplaanil on 18. sajandil ehitatud Tartu Jumalaema Uinumise katedraalkirik, milles asuvate maalide restaureerija oli 1958. aastal just Nigul Espe. Taamal kõrgub keskaegne Tartu Jaani kirik, mis süttis 1944. aasta augustikuu pommitamises ja jäi pikkadeks aastateks varemetesse. 1999 teater "Vanemuine" 10. Tartu vaade, Nigul Espe E-kunstisalongis Espe Nigul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
10. Tartu vaade, Nigul Espe E-kunstisalongis
Nigul Espe (1907-1970)

10. Tartu vaade

1944. Õli, vineer. 40x56. Signatuuriga.
Alghind: € 4700, lõpphind: € 5300
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Nigul Espe oli koloriitne isiksus, keda teatakse lisaks kunstnikuametile ka seoses omaaegse Tartu kunsti- ja kirjarahva kohvikuga Ko-Ko-Ko, mille pidajaks ta 1930ndatel oli. Pühendunud linnavaadete jäädvustajana on tema looming hinnatud kultuuriloolise ja dokumentaalse materjalina, milles keskne koht kuulus tema kodulinnale. Maali „Tartu vaade“ esiplaanil on 18. sajandil ehitatud Tartu Jumalaema Uinumise katedraalkirik, milles asuvate maalide restaureerija oli 1958. aastal just Nigul Espe. Taamal kõrgub keskaegne Tartu Jaani kirik, mis süttis 1944. aasta augustikuu pommitamises ja jäi pikkadeks aastateks varemetesse.Nigul Espe (1907-1970)
Maalikunstnik Nigul (Nikolai) Espe sündis 1907. aastal Riias. Suri 1970. aastal Tallinnas. Espe õppis Pallases maali- ja mööblikunsti 1926-1932 aastatel, tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Espe lõpetas lennus, mis oli silmapaistev teoste arvult. Näiteks Espe esitles lõpunäitusel tavapärase paarikümne taiese asemel 50 tööd.Pärast Pallase lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. Alates 1929. aastast on tema näituseid toimunud Eestis, Riias, Roomas ja Budapestis. Espe on jäänud eesti kultuurilukku ka kui aktiivne seltskonnategelane, pidades legendaarset kultuurirahva kohvikut “Ko-Ko-Ko" 1930-ndatel aastatel. Espe on maalinud valdavalt stafaa¾iga maastikku ja linnavaateid, lisaks on tema loomingus arvukalt tööstuseteemalisi maale. 1947. ja 1949. aastal käis ta korduvalt Kiviõli kaevanduses ja õlitööstuses ning sel teemal on tal valminud hulgaliselt põlevkiviteemalisi maale ja interjööre.Tema töödes on nii detailitruumaid kui maaliliselt vabamaid teoseid. Espe oskas pallaslasena hiilgavalt valida loendamatu arvu värvikombinatsioonide seast just neid, mis muudavad kujutletu meeleolukaks. Espe tööde koloriit on enamasti kirgas, neile on omane rõõmus alatoon.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

10 Tartu vaade, Nigul

Nigul Espe (1907-1970) 10 Tartu vaade 1944 Nigul Espe oli koloriitne isiksus, keda teatakse lisaks kunstnikuametile ka seoses omaaegse Tartu kunsti- ja kirjarahva kohvikuga Ko-Ko-Ko, mille pidajaks ta 1930ndatel oli. Pühendunud linnavaadete jäädvustajana on tema looming hinnatud kultuuriloolise ja dokumentaalse materjalina, milles keskne koht kuulus tema kodulinnale. Maali „Tartu vaade“ esiplaanil on 18. sajandil ehitatud Tartu Jumalaema Uinumise katedraalkirik, milles asuvate maalide restaureerija oli 1958. aastal just Nigul Espe. Taamal kõrgub keskaegne Tartu Jaani kirik, mis süttis 1944. aasta augustikuu pommitamises ja jäi pikkadeks aastateks varemetesse.

10. Tartu vaade, Nigul Espe E-kunstisalongis

Espe Nigul
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük