Natüürmort kaladega, Nigul Espe Nigul Espe oli koloriitne persoon, kes varsti peale "Pallase“ lõpetamist asus pidama legendaarset kultuuritegelaste üht lemmikpaika kohvikut "Ko-Ko-Ko“. Tema looming on väga mitmekesine, kunstnik viljeles maastiku- ja linnavaadet, maalis lilli ning vaikelusid, samuti figuraalseid kompositsioone. Tema maalimislaad teisenes aastatega, olles kord dekoratiivsem, kord maalilisem, kord detailitäpsem. "Natüürmort kaladega“ on kunstnikul maalitud paar aastat peale "Pallase" kunstikooli lõpetamist. Toona köitis paljude pallaslaste tähelepanu Madalmaade maalikool, neid mõjutusi näeb ka Espe maalis. Tumedal foonil maalitud vaikelu mõjub vaatamata argistele esemetele pidulikuna. Soe punane draperii ning kuldselt helkiv laudlina muudavad maali üldkoloriidi huvitavaks ning aitavad esile tuua kujutatud esemeid. Tegu on ühe kunstniku meisterlikuma maaliga tema noorpõlvest. Pallase meistrite looming Natüürmort kaladega, Nigul Espe E-kunstisalongis Espe Nigul
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Natüürmort kaladega, Nigul Espe E-kunstisalongis
Nigul Espe (1907-1970)

Natüürmort kaladega

1934 Õli, lõuend. 83 X 104,5. Signatuuriga
Alghind: 49000/€3132
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Nigul Espe oli koloriitne persoon, kes varsti peale "Pallase“ lõpetamist asus pidama legendaarset kultuuritegelaste üht lemmikpaika kohvikut "Ko-Ko-Ko“. Tema looming on väga mitmekesine, kunstnik viljeles maastiku- ja linnavaadet, maalis lilli ning vaikelusid, samuti figuraalseid kompositsioone. Tema maalimislaad teisenes aastatega, olles kord dekoratiivsem, kord maalilisem, kord detailitäpsem.

"Natüürmort kaladega“ on kunstnikul maalitud paar aastat peale "Pallase" kunstikooli lõpetamist. Toona köitis paljude pallaslaste tähelepanu Madalmaade maalikool, neid mõjutusi näeb ka Espe maalis. Tumedal foonil maalitud vaikelu mõjub vaatamata argistele esemetele pidulikuna. Soe punane draperii ning kuldselt helkiv laudlina muudavad maali üldkoloriidi huvitavaks ning aitavad esile tuua kujutatud esemeid. Tegu on ühe kunstniku meisterlikuma maaliga tema noorpõlvest.Nigul Espe (1907-1970)
Maalikunstnik Nigul (Nikolai) Espe sündis 1907. aastal Riias. Suri 1970. aastal Tallinnas. Espe õppis Pallases maali- ja mööblikunsti 1926-1932 aastatel, tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Espe lõpetas lennus, mis oli silmapaistev teoste arvult. Näiteks Espe esitles lõpunäitusel tavapärase paarikümne taiese asemel 50 tööd.Pärast Pallase lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. Alates 1929. aastast on tema näituseid toimunud Eestis, Riias, Roomas ja Budapestis. Espe on jäänud eesti kultuurilukku ka kui aktiivne seltskonnategelane, pidades legendaarset kultuurirahva kohvikut “Ko-Ko-Ko" 1930-ndatel aastatel. Espe on maalinud valdavalt stafaa¾iga maastikku ja linnavaateid, lisaks on tema loomingus arvukalt tööstuseteemalisi maale. 1947. ja 1949. aastal käis ta korduvalt Kiviõli kaevanduses ja õlitööstuses ning sel teemal on tal valminud hulgaliselt põlevkiviteemalisi maale ja interjööre.Tema töödes on nii detailitruumaid kui maaliliselt vabamaid teoseid. Espe oskas pallaslasena hiilgavalt valida loendamatu arvu värvikombinatsioonide seast just neid, mis muudavad kujutletu meeleolukaks. Espe tööde koloriit on enamasti kirgas, neile on omane rõõmus alatoon.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort kaladega, Nigul Espe

Nigul Espe (1907-1970) Natüürmort kaladega 1934 Õli, lõuend 83 X 104,5 Nigul Espe oli koloriitne persoon, kes varsti peale "Pallase“ lõpetamist asus pidama legendaarset kultuuritegelaste üht lemmikpaika kohvikut "Ko-Ko-Ko“. Tema looming on väga mitmekesine, kunstnik viljeles maastiku- ja linnavaadet, maalis lilli ning vaikelusid, samuti figuraalseid kompositsioone. Tema maalimislaad teisenes aastatega, olles kord dekoratiivsem, kord maalilisem, kord detailitäpsem.
"Natüürmort kaladega“ on kunstnikul maalitud paar aastat peale "Pallase" kunstikooli lõpetamist. Toona köitis paljude pallaslaste tähelepanu Madalmaade maalikool, neid mõjutusi näeb ka Espe maalis. Tumedal foonil maalitud vaikelu mõjub vaatamata argistele esemetele pidulikuna. Soe punane draperii ning kuldselt helkiv laudlina muudavad maali üldkoloriidi huvitavaks ning aitavad esile tuua kujutatud esemeid. Tegu on ühe kunstniku meisterlikuma maaliga tema noorpõlvest.

Natüürmort kaladega, Nigul Espe E-kunstisalongis

Espe Nigul
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük