Kaarsild, Nigul Espe E-kunstisalongis Pallaslase Nigul Espe looming on temaatikalt äärmiselt mitmekülgne, kuid üheks armastatuks teemaks on kunstikul läbivalt olnud Tartu, millest sai pärast kooli lõpetamist 1932. aastal püsivamalt tema kodulinn. Espe loomingut on sageli vaadeldud kui dokumentaalset materjali. Antud juhul annabki see aimu ühe linna välisilmest kunstniku tegevusaastatel. Akvarell "Kaarsild“ on vanameistril tõenäoliselt valminud natuurist, istudes Emajõe kaldal ning vaadates silda eemalt läbi puude. Teose tume ning sombune koloriit, lehtedeta oksad ja mantlites inimfiguurid annavad aimu lähenevast talvest. Nigul Espe valdas osavalt nii õlimaali- kui akvarellitehnika eripärasid. Viimase muudab keerukaks värvide kokkusulamine esimesel kokkupuutel paberiga. Seda omadust ära kasutades on Espe oma loomingus toonud esile looduse võlu, olgu selleks siis loojuva päikesega õhtud, südasuvised maastikud või sombused linnavaated. 1999 teater "Vanemuine" Kaarsild, Nigul Espe E-kunstisalongis Espe Nigul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kaarsild, Nigul Espe E-kunstisalongis
Nigul Espe (1907-1970)

Kaarsild

1969 Akvarell, paber. 30,5 x 39.Signatuuriga.
Alghind: € 600€(9387.96EEK), lõpphind: € 620 ( 9 700,89 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Pallaslase Nigul Espe looming on temaatikalt äärmiselt mitmekülgne, kuid üheks armastatuks teemaks on kunstikul läbivalt olnud Tartu, millest sai pärast kooli lõpetamist 1932. aastal püsivamalt tema kodulinn. Espe loomingut on sageli vaadeldud kui dokumentaalset materjali. Antud juhul annabki see aimu ühe linna välisilmest kunstniku tegevusaastatel. Akvarell "Kaarsild“ on vanameistril tõenäoliselt valminud natuurist, istudes Emajõe kaldal ning vaadates silda eemalt läbi puude. Teose tume ning sombune koloriit, lehtedeta oksad ja mantlites inimfiguurid annavad aimu lähenevast talvest.
Nigul Espe valdas osavalt nii õlimaali- kui akvarellitehnika eripärasid. Viimase muudab keerukaks värvide kokkusulamine esimesel kokkupuutel paberiga. Seda omadust ära kasutades on Espe oma loomingus toonud esile looduse võlu, olgu selleks siis loojuva päikesega õhtud, südasuvised maastikud või sombused linnavaated.Nigul Espe (1907-1970)
Maalikunstnik Nigul (Nikolai) Espe sündis 1907. aastal Riias. Suri 1970. aastal Tallinnas. Espe õppis Pallases maali- ja mööblikunsti 1926-1932 aastatel, tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Espe lõpetas lennus, mis oli silmapaistev teoste arvult. Näiteks Espe esitles lõpunäitusel tavapärase paarikümne taiese asemel 50 tööd.Pärast Pallase lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. Alates 1929. aastast on tema näituseid toimunud Eestis, Riias, Roomas ja Budapestis. Espe on jäänud eesti kultuurilukku ka kui aktiivne seltskonnategelane, pidades legendaarset kultuurirahva kohvikut “Ko-Ko-Ko" 1930-ndatel aastatel. Espe on maalinud valdavalt stafaa¾iga maastikku ja linnavaateid, lisaks on tema loomingus arvukalt tööstuseteemalisi maale. 1947. ja 1949. aastal käis ta korduvalt Kiviõli kaevanduses ja õlitööstuses ning sel teemal on tal valminud hulgaliselt põlevkiviteemalisi maale ja interjööre.Tema töödes on nii detailitruumaid kui maaliliselt vabamaid teoseid. Espe oskas pallaslasena hiilgavalt valida loendamatu arvu värvikombinatsioonide seast just neid, mis muudavad kujutletu meeleolukaks. Espe tööde koloriit on enamasti kirgas, neile on omane rõõmus alatoon.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kaarsild, Nigul Espe E-kunstisalongis

Nigul Espe (1907-1970) Kaarsild 1969 Akvarell, paber 30,5 x 39 Pallaslase Nigul Espe looming on temaatikalt äärmiselt mitmekülgne, kuid üheks armastatuks teemaks on kunstikul läbivalt olnud Tartu, millest sai pärast kooli lõpetamist 1932. aastal püsivamalt tema kodulinn. Espe loomingut on sageli vaadeldud kui dokumentaalset materjali. Antud juhul annabki see aimu ühe linna välisilmest kunstniku tegevusaastatel. Akvarell "Kaarsild“ on vanameistril tõenäoliselt valminud natuurist, istudes Emajõe kaldal ning vaadates silda eemalt läbi puude. Teose tume ning sombune koloriit, lehtedeta oksad ja mantlites inimfiguurid annavad aimu lähenevast talvest. Nigul Espe valdas osavalt nii õlimaali- kui akvarellitehnika eripärasid. Viimase muudab keerukaks värvide kokkusulamine esimesel kokkupuutel paberiga. Seda omadust ära kasutades on Espe oma loomingus toonud esile looduse võlu, olgu selleks siis loojuva päikesega õhtud, südasuvised maastikud või sombused linnavaated.

Kaarsild, Nigul Espe E-kunstisalongis

Espe Nigul
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük