Tartu Kivisild, Nigul Espe Pallaslase Nigul Espe loomingu lemmik teemaks oli Tartu, millest sai pärast kooli lõpetamist 1932. aastal tema kodulinn. Espe oli sõjaeelse Tartu üks koloriitsemaid isiksusi, keda lisaks kunstnikuametile tunti veel kui kohviku Ko-Ko-Ko pidajana. Seetõttu ei ole üllatav ikka ja jälle kohata ka kunstniku hilisemas loomingus armastatud Tartu motiive. Akvarell "Kivisild“ on valminud kunstniku elu lõpul, 1968. aastal, mil motiivi keskmes olev Kivisild oli juba linnapildist kadunud, kuid endiselt üks tähtsaimaid Emajõe Ateena sümboleid. Käesolev teos on kunstniku igatsev ja samas dokumentaalne tagasivaade kadunud aegade Tartule. Pallase meistrite looming Tartu Kivisild, Nigul Espe E-kunstisalongis Espe Nigul
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Tartu Kivisild, Nigul Espe E-kunstisalongis

Tartu Kivisild

1968 Akvarell, papp. Signatuuriga. Ava 30x42
Alghind: € 800, lõpphind: € 850
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Pallaslase Nigul Espe loomingu lemmik teemaks oli Tartu, millest sai pärast kooli lõpetamist 1932. aastal tema kodulinn. Espe oli sõjaeelse Tartu üks koloriitsemaid isiksusi, keda lisaks kunstnikuametile tunti veel kui kohviku Ko-Ko-Ko pidajana. Seetõttu ei ole üllatav ikka ja jälle kohata ka kunstniku hilisemas loomingus armastatud Tartu motiive. Akvarell "Kivisild“ on valminud kunstniku elu lõpul, 1968. aastal, mil motiivi keskmes olev Kivisild oli juba linnapildist kadunud, kuid endiselt üks tähtsaimaid Emajõe Ateena sümboleid. Käesolev teos on kunstniku igatsev ja samas dokumentaalne tagasivaade kadunud aegade Tartule.Nigul Espe
Maalikunstnik Nigul (Nikolai) Espe sündis 1907. aastal Riias. Suri 1970. aastal Tallinnas. Espe õppis Pallases maali- ja mööblikunsti 1926-1932 aastatel, tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Espe lõpetas lennus, mis oli silmapaistev teoste arvult. Näiteks Espe esitles lõpunäitusel tavapärase paarikümne taiese asemel 50 tööd.Pärast Pallase lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. Alates 1929. aastast on tema näituseid toimunud Eestis, Riias, Roomas ja Budapestis. Espe on jäänud eesti kultuurilukku ka kui aktiivne seltskonnategelane, pidades legendaarset kultuurirahva kohvikut “Ko-Ko-Ko" 1930-ndatel aastatel. Espe on maalinud valdavalt stafaa¾iga maastikku ja linnavaateid, lisaks on tema loomingus arvukalt tööstuseteemalisi maale. 1947. ja 1949. aastal käis ta korduvalt Kiviõli kaevanduses ja õlitööstuses ning sel teemal on tal valminud hulgaliselt põlevkiviteemalisi maale ja interjööre.Tema töödes on nii detailitruumaid kui maaliliselt vabamaid teoseid. Espe oskas pallaslasena hiilgavalt valida loendamatu arvu värvikombinatsioonide seast just neid, mis muudavad kujutletu meeleolukaks. Espe tööde koloriit on enamasti kirgas, neile on omane rõõmus alatoon.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu Kivisild, Nigul Espe

Nigul Espe Tartu Kivisild 1968 Akvarell, papp Signatuuriga Pallaslase Nigul Espe loomingu lemmik teemaks oli Tartu, millest sai pärast kooli lõpetamist 1932. aastal tema kodulinn. Espe oli sõjaeelse Tartu üks koloriitsemaid isiksusi, keda lisaks kunstnikuametile tunti veel kui kohviku Ko-Ko-Ko pidajana. Seetõttu ei ole üllatav ikka ja jälle kohata ka kunstniku hilisemas loomingus armastatud Tartu motiive. Akvarell "Kivisild“ on valminud kunstniku elu lõpul, 1968. aastal, mil motiivi keskmes olev Kivisild oli juba linnapildist kadunud, kuid endiselt üks tähtsaimaid Emajõe Ateena sümboleid. Käesolev teos on kunstniku igatsev ja samas dokumentaalne tagasivaade kadunud aegade Tartule.

Tartu Kivisild, Nigul Espe E-kunstisalongis

Espe Nigul
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük