Valgemetsa maastik, Linda Kits-Mägi Valgemetsal on Kitsede kunstnikepaari elus ja loomingus oluline roll. 1950-ndatel omandatud suvekodus sai Elmar Kits rakendada oma kunstnikukätt nii majas, selle interjööris, kui ka aias. Nii valmis omanäoline elamine, mis oli E. Kitse laiahaardelise ande suurepärane meistriteos. Valgemetsa maalilisi maastikke ja Ahja jõe kauneid vaateid on oma maalidel jäädvustanud mõlemad kunstnikud. Suuremõõtmeline kompositsioon valmis Linda Kits- Mägil 1959. aasta suvel. Maal annab tunnistust meistri impulsiivsest, hea koloriidivaistuga andest. 1960. aastal ilmunud kataloogis kirjutas Virve Hinnov: "Maastiku osas köidavad suured valgusküllased impressionistlikus laadis lõuendid, milles jääb kõlama kütkestav elurõõm ja optimism. " Antud laadis tööde ühe näitena nimetab autor just “Valgemetsa maastiku", mis kataloogis esineb nr. 134 all. Suvises maastikus on kunstnik jäädvustanud ka oma abikaasa Elmar Kitse ning mänguhoos pojad Marguse ja Sebastiani. Võlub Linda Kits-Mägi pintslitöö, mis oma vibreeriva löögiga loob mulje virvendavast suveõhust. Erinevad puud, nende roheline lehestik ning kuuskede mustjad ladvad on jäädvustatud tooniderikkalt. Suurejoonelise vaate nautimiseks on vaja avarat, valgusküllast ruumi, mis laseb pildi maalilistel väärtustel esile tõusta. 65x92 Alg: Valgemetsa maastik, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Kits-Mägi Linda
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Valgemetsa maastik, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Valgemetsa maastik

1959 Õli, lõuend. 150 x 200. Signatuuriga.
Alghind: 68 000/ € 4 346, lõpphind: € 82 500/ € 5 273
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Valgemetsal on Kitsede kunstnikepaari elus ja loomingus olulineroll. 1950-ndatel omandatud suvekodus sai Elmar Kits rakendadaoma kunstnikukätt nii majas, selle interjööris, kui ka aias. Niivalmis omanäoline elamine, mis oli E. Kitse laiahaardelise andesuurepärane meistriteos. Valgemetsa maalilisi maastikke ja Ahjajõe kauneid vaateid on oma maalidel jäädvustanud mõlemadkunstnikud. Suuremõõtmeline kompositsioon valmis Linda Kits-Mägil 1959. aasta suvel. Maal annab tunnistust meistriimpulsiivsest, hea koloriidivaistuga andest. 1960. aastal ilmunudkataloogis kirjutas Virve Hinnov: "Maastiku osas köidavad suuredvalgusküllased impressionistlikus laadis lõuendid, milles jääbkõlama kütkestav elurõõm ja optimism." Antud laadis tööde ühenäitena nimetab autor just “Valgemetsa maastiku", mis kataloogisesineb nr. 134 all. Suvises maastikus on kunstnik jäädvustanud kaoma abikaasa Elmar Kitse ning mänguhoos pojad Marguse jaSebastiani. Võlub Linda Kits-Mägi pintslitöö, mis oma vibreerivalöögiga loob mulje virvendavast suveõhust. Erinevad puud, nenderoheline lehestik ning kuuskede mustjad ladvad on jäädvustatudtooniderikkalt. Suurejoonelise vaate nautimiseks on vaja avarat,valgusküllast ruumi, mis laseb pildi maalilistel väärtustel esiletõusta.Linda Kits-Mägi
Maalikunstnik Linda Kits-Mägi sündis 1916 Venemaal Jekaterinburgis. Suri 1990. aastal Tartus. Kunstnik Elmar Kitse abikaasa. Õppis alates 1934. aastast Pallases. Lõpetas Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursused 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna.Loonud peamiselt natüürmorte, lille- ja interjöörimaale.Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valgemetsa maastik, Linda Kits-Mägi

Linda Kits-Mägi Valgemetsa maastik 1959 Õli, lõuend 150 x 200 Valgemetsal on Kitsede kunstnikepaari elus ja loomingus olulineroll. 1950-ndatel omandatud suvekodus sai Elmar Kits rakendadaoma kunstnikukätt nii majas, selle interjööris, kui ka aias. Niivalmis omanäoline elamine, mis oli E. Kitse laiahaardelise andesuurepärane meistriteos. Valgemetsa maalilisi maastikke ja Ahjajõe kauneid vaateid on oma maalidel jäädvustanud mõlemadkunstnikud. Suuremõõtmeline kompositsioon valmis Linda Kits-Mägil 1959. aasta suvel. Maal annab tunnistust meistriimpulsiivsest, hea koloriidivaistuga andest. 1960. aastal ilmunudkataloogis kirjutas Virve Hinnov: "Maastiku osas köidavad suuredvalgusküllased impressionistlikus laadis lõuendid, milles jääbkõlama kütkestav elurõõm ja optimism." Antud laadis tööde ühenäitena nimetab autor just “Valgemetsa maastiku", mis kataloogisesineb nr. 134 all. Suvises maastikus on kunstnik jäädvustanud kaoma abikaasa Elmar Kitse ning mänguhoos pojad Marguse jaSebastiani. Võlub Linda Kits-Mägi pintslitöö, mis oma vibreerivalöögiga loob mulje virvendavast suveõhust. Erinevad puud, nenderoheline lehestik ning kuuskede mustjad ladvad on jäädvustatudtooniderikkalt. Suurejoonelise vaate nautimiseks on vaja avarat,valgusküllast ruumi, mis laseb pildi maalilistel väärtustel esiletõusta.

Valgemetsa maastik, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Kits-Mägi Linda
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük