Valgemetsa maastik, Linda Kits-Mägi Valgemetsal on Kitsede kunstnikepaari elus ja loomingus oluline roll. 1950-ndatel omandatud suvekodus sai Elmar Kits rakendada oma kunstnikukätt nii majas, selle interjööris, kui ka aias. Nii valmis omanäoline elamine, mis oli E. Kitse laiahaardelise ande suurepärane meistriteos. Valgemetsa maalilisi maastikke ja Ahja jõe kauneid vaateid on oma maalidel jäädvustanud mõlemad kunstnikud. Suuremõõtmeline kompositsioon valmis Linda Kits- Mägil 1959. aasta suvel. Maal annab tunnistust meistri impulsiivsest, hea koloriidivaistuga andest. 1960. aastal ilmunud kataloogis kirjutas Virve Hinnov: "Maastiku osas köidavad suured valgusküllased impressionistlikus laadis lõuendid, milles jääb kõlama kütkestav elurõõm ja optimism. " Antud laadis tööde ühe näitena nimetab autor just “Valgemetsa maastiku", mis kataloogis esineb nr. 134 all. Suvises maastikus on kunstnik jäädvustanud ka oma abikaasa Elmar Kitse ning mänguhoos pojad Marguse ja Sebastiani. Võlub Linda Kits-Mägi pintslitöö, mis oma vibreeriva löögiga loob mulje virvendavast suveõhust. Erinevad puud, nende roheline lehestik ning kuuskede mustjad ladvad on jäädvustatud tooniderikkalt. Suurejoonelise vaate nautimiseks on vaja avarat, valgusküllast ruumi, mis laseb pildi maalilistel väärtustel esile tõusta. 65x92 Alg: Toimus Valgemetsa maastik, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Kits-Mägi Linda
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Valgemetsa maastik, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis
Linda Kits-Mägi (1916-1990)

Valgemetsa maastik

1959 Õli, lõuend. 150 x 200. Signatuuriga.
Alghind: € 68000/€4346, lõpphind: € 82 500/ 5 273
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Valgemetsal on Kitsede kunstnikepaari elus ja loomingus oluline
roll. 1950-ndatel omandatud suvekodus sai Elmar Kits rakendada
oma kunstnikukätt nii majas, selle interjööris, kui ka aias. Nii
valmis omanäoline elamine, mis oli E. Kitse laiahaardelise ande
suurepärane meistriteos. Valgemetsa maalilisi maastikke ja Ahja
jõe kauneid vaateid on oma maalidel jäädvustanud mõlemad
kunstnikud. Suuremõõtmeline kompositsioon valmis Linda Kits-
Mägil 1959. aasta suvel. Maal annab tunnistust meistri
impulsiivsest, hea koloriidivaistuga andest. 1960. aastal ilmunud
kataloogis kirjutas Virve Hinnov: "Maastiku osas köidavad suured
valgusküllased impressionistlikus laadis lõuendid, milles jääb
kõlama kütkestav elurõõm ja optimism." Antud laadis tööde ühe
näitena nimetab autor just “Valgemetsa maastiku", mis kataloogis
esineb nr. 134 all. Suvises maastikus on kunstnik jäädvustanud ka
oma abikaasa Elmar Kitse ning mänguhoos pojad Marguse ja
Sebastiani. Võlub Linda Kits-Mägi pintslitöö, mis oma vibreeriva
löögiga loob mulje virvendavast suveõhust. Erinevad puud, nende
roheline lehestik ning kuuskede mustjad ladvad on jäädvustatud
tooniderikkalt. Suurejoonelise vaate nautimiseks on vaja avarat,
valgusküllast ruumi, mis laseb pildi maalilistel väärtustel esile
tõusta.Linda Kits-Mägi (1916-1990)
Maalikunstnik Linda Kits-Mägi sündis 1916 Venemaal Jekaterinburgis. Suri 1990. aastal Tartus. Kunstnik Elmar Kitse abikaasa. Õppis alates 1934. aastast Pallases. Lõpetas Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursused 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna.Loonud peamiselt natüürmorte, lille- ja interjöörimaale.Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valgemetsa maastik, Linda Kits-Mägi

Linda Kits-Mägi (1916-1990) Valgemetsa maastik 1959 Õli, lõuend 150 x 200 Valgemetsal on Kitsede kunstnikepaari elus ja loomingus olulineroll. 1950-ndatel omandatud suvekodus sai Elmar Kits rakendadaoma kunstnikukätt nii majas, selle interjööris, kui ka aias. Niivalmis omanäoline elamine, mis oli E. Kitse laiahaardelise andesuurepärane meistriteos. Valgemetsa maalilisi maastikke ja Ahjajõe kauneid vaateid on oma maalidel jäädvustanud mõlemadkunstnikud. Suuremõõtmeline kompositsioon valmis Linda Kits-Mägil 1959. aasta suvel. Maal annab tunnistust meistriimpulsiivsest, hea koloriidivaistuga andest. 1960. aastal ilmunudkataloogis kirjutas Virve Hinnov: "Maastiku osas köidavad suuredvalgusküllased impressionistlikus laadis lõuendid, milles jääbkõlama kütkestav elurõõm ja optimism." Antud laadis tööde ühenäitena nimetab autor just “Valgemetsa maastiku", mis kataloogisesineb nr. 134 all. Suvises maastikus on kunstnik jäädvustanud kaoma abikaasa Elmar Kitse ning mänguhoos pojad Marguse jaSebastiani. Võlub Linda Kits-Mägi pintslitöö, mis oma vibreerivalöögiga loob mulje virvendavast suveõhust. Erinevad puud, nenderoheline lehestik ning kuuskede mustjad ladvad on jäädvustatudtooniderikkalt. Suurejoonelise vaate nautimiseks on vaja avarat,valgusküllast ruumi, mis laseb pildi maalilistel väärtustel esiletõusta.

Valgemetsa maastik, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Kits-Mägi Linda
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük