Suvi, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis “Pallase" maalilist laadi iseloomustas kunstiteadlane Mare Ruus: “Pigem püütakse poetiseerida näiliselt vaest ja lihtsat looduslõiku või lilleseadeldist. Esitusviis on artistlikult etüüdlik, varjundirohke . . . “ (Tartu maalijad. Tallinn, 1979) Linda Kits-Mägi looming on pallasliku maalilise teose üks parimaid näiteid. Ta maalis pretensioonituid lillepilte ja argiseid maastikuvaateid, kus oluline värvielamus. Kunstniku pintsel on kiire, tema löök tundlikult võbelev ning maalipind elav ja liikuv. Komposisioonis “Suvi" asetab kunstnik punased lilled sinisele foonile ning kontrasti efekt toob pilti pingestatuse. Linda Kits-Mägi on üks parimaid vaikelude ja lillepiltide maalijaid eesti kunstis. 65x92 Alg: Suvi, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Kits-Mägi Linda
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Suvi, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis
Linda Kits-Mägi (1916-1990)

Suvi

1988 Õli, lõuend.
Signatuuriga. 44 x 53
Alghind: 12500/€799, lõpphind: € 12 500/ 799
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

“Pallase" maalilist laadi iseloomustas kunstiteadlane Mare Ruus: “Pigem püütakse poetiseerida näiliselt vaest ja lihtsat looduslõiku või lilleseadeldist. Esitusviis on artistlikult etüüdlik, varjundirohke ... “ (Tartu maalijad. Tallinn, 1979) Linda Kits-Mägi looming on pallasliku maalilise teose üks parimaid näiteid. Ta maalis pretensioonituid lillepilte ja argiseid maastikuvaateid, kus oluline värvielamus. Kunstniku pintsel on kiire, tema löök tundlikult võbelev ning maalipind elav ja liikuv. Komposisioonis “Suvi" asetab kunstnik punased lilled sinisele foonile ning kontrasti efekt toob pilti pingestatuse. Linda Kits-Mägi on üks parimaid vaikelude ja lillepiltide maalijaid eesti kunstis.Linda Kits-Mägi (1916-1990)
Maalikunstnik Linda Kits-Mägi sündis 1916 Venemaal Jekaterinburgis. Suri 1990. aastal Tartus. Kunstnik Elmar Kitse abikaasa. Õppis alates 1934. aastast Pallases. Lõpetas Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursused 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna.Loonud peamiselt natüürmorte, lille- ja interjöörimaale.Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Suvi, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Linda Kits-Mägi (1916-1990) Suvi 1988 Õli, lõuend Signatuuriga “Pallase" maalilist laadi iseloomustas kunstiteadlane Mare Ruus: “Pigem püütakse poetiseerida näiliselt vaest ja lihtsat looduslõiku või lilleseadeldist. Esitusviis on artistlikult etüüdlik, varjundirohke ... “ (Tartu maalijad. Tallinn, 1979) Linda Kits-Mägi looming on pallasliku maalilise teose üks parimaid näiteid. Ta maalis pretensioonituid lillepilte ja argiseid maastikuvaateid, kus oluline värvielamus. Kunstniku pintsel on kiire, tema löök tundlikult võbelev ning maalipind elav ja liikuv. Komposisioonis “Suvi" asetab kunstnik punased lilled sinisele foonile ning kontrasti efekt toob pilti pingestatuse. Linda Kits-Mägi on üks parimaid vaikelude ja lillepiltide maalijaid eesti kunstis.

Suvi, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Kits-Mägi Linda
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük