Suvi, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis “Pallase" maalilist laadi iseloomustas kunstiteadlane Mare Ruus: “Pigem püütakse poetiseerida näiliselt vaest ja lihtsat looduslõiku või lilleseadeldist. Esitusviis on artistlikult etüüdlik, varjundirohke . . . “ (Tartu maalijad. Tallinn, 1979) Linda Kits-Mägi looming on pallasliku maalilise teose üks parimaid näiteid. Ta maalis pretensioonituid lillepilte ja argiseid maastikuvaateid, kus oluline värvielamus. Kunstniku pintsel on kiire, tema löök tundlikult võbelev ning maalipind elav ja liikuv. Komposisioonis “Suvi" asetab kunstnik punased lilled sinisele foonile ning kontrasti efekt toob pilti pingestatuse. Linda Kits-Mägi on üks parimaid vaikelude ja lillepiltide maalijaid eesti kunstis. 65x92 Alg: Toimus Suvi, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Kits-Mägi Linda
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Suvi, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis
Linda Kits-Mägi (1916-1990)

Suvi

1988 Õli, lõuend.
Signatuuriga. 44 x 53
Alghind: € 12500/€799, lõpphind: € 12 500/ 799
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

“Pallase" maalilist laadi iseloomustas kunstiteadlane Mare Ruus: “Pigem püütakse poetiseerida näiliselt vaest ja lihtsat looduslõiku või lilleseadeldist. Esitusviis on artistlikult etüüdlik, varjundirohke ... “ (Tartu maalijad. Tallinn, 1979) Linda Kits-Mägi looming on pallasliku maalilise teose üks parimaid näiteid. Ta maalis pretensioonituid lillepilte ja argiseid maastikuvaateid, kus oluline värvielamus. Kunstniku pintsel on kiire, tema löök tundlikult võbelev ning maalipind elav ja liikuv. Komposisioonis “Suvi" asetab kunstnik punased lilled sinisele foonile ning kontrasti efekt toob pilti pingestatuse. Linda Kits-Mägi on üks parimaid vaikelude ja lillepiltide maalijaid eesti kunstis.Linda Kits-Mägi (1916-1990)
Maalikunstnik Linda Kits-Mägi sündis 1916 Venemaal Jekaterinburgis. Suri 1990. aastal Tartus. Kunstnik Elmar Kitse abikaasa. Õppis alates 1934. aastast Pallases. Lõpetas Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursused 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna.Loonud peamiselt natüürmorte, lille- ja interjöörimaale.Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Suvi, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Linda Kits-Mägi (1916-1990) Suvi 1988 Õli, lõuend Signatuuriga “Pallase" maalilist laadi iseloomustas kunstiteadlane Mare Ruus: “Pigem püütakse poetiseerida näiliselt vaest ja lihtsat looduslõiku või lilleseadeldist. Esitusviis on artistlikult etüüdlik, varjundirohke ... “ (Tartu maalijad. Tallinn, 1979) Linda Kits-Mägi looming on pallasliku maalilise teose üks parimaid näiteid. Ta maalis pretensioonituid lillepilte ja argiseid maastikuvaateid, kus oluline värvielamus. Kunstniku pintsel on kiire, tema löök tundlikult võbelev ning maalipind elav ja liikuv. Komposisioonis “Suvi" asetab kunstnik punased lilled sinisele foonile ning kontrasti efekt toob pilti pingestatuse. Linda Kits-Mägi on üks parimaid vaikelude ja lillepiltide maalijaid eesti kunstis.

Suvi, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Kits-Mägi Linda
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük