Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Pallase kunstikoolis 1934. aastal alustanud Kits-Mägi lõpetas tol ajal Tartu Kõrgemate Kujutava Kunsti Kursuste nime kandnud kooli 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Kits-Mägi maalilaad on impressionistlik ning kannab edasi Pallase traditsioone. Kunstniku maastikud on köitvad oma maalilise vabaduse ja värskuse poolest, kus pintslitöö annab edasi õhku ja valgust. 1950. aastatel alustas Kitsede perekond oma suvekodu rajamisega Valgemetsa ning alates sellest veedeti enamus suvesid seal. Valgemetsas leiti pidevalt uusi motiive, mida maalida. Käesolev teos on olnud 2013. aastal Tartu Kunstimuuseumi näitusel "Metsa ja mere vahel. Eesti loodusmaal" ja reprodutseeritud näitusekataloogis (lk 57, koostajad Reeli Kõiv, Tõnis Tatar). 2000 Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Kits-Mägi Linda
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis
Linda Kits-Mägi (1916-1990)

Valgemetsa

1980ndad Õli, tehnika. Signatuuriga. 65x92
Alghind: €

Pallase kunstikoolis 1934. aastal alustanud Kits-Mägi lõpetas
tol ajal Tartu Kõrgemate Kujutava Kunsti Kursuste nime kandnud
kooli 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Kits-Mägi maalilaad
on impressionistlik ning kannab edasi Pallase traditsioone.
Kunstniku maastikud on köitvad oma maalilise vabaduse ja
värskuse poolest, kus pintslitöö annab edasi õhku ja valgust.
1950. aastatel alustas Kitsede perekond oma suvekodu rajamisega
Valgemetsa ning alates sellest veedeti enamus suvesid seal.
Valgemetsas leiti pidevalt uusi motiive, mida maalida. Käesolev
teos on olnud 2013. aastal Tartu Kunstimuuseumi näitusel
"Metsa ja mere vahel. Eesti loodusmaal" ja reprodutseeritud
näitusekataloogis (lk 57, koostajad Reeli Kõiv, Tõnis Tatar).Linda Kits-Mägi (1916-1990)
Maalikunstnik Linda Kits-Mägi sündis 1916 Venemaal Jekaterinburgis. Suri 1990. aastal Tartus. Kunstnik Elmar Kitse abikaasa. Õppis alates 1934. aastast Pallases. Lõpetas Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursused 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna.Loonud peamiselt natüürmorte, lille- ja interjöörimaale.Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Linda Kits-Mägi (1916-1990) Valgemetsa 1980ndad Õli, tehnika Signatuuriga Pallase kunstikoolis 1934. aastal alustanud Kits-Mägi lõpetastol ajal Tartu Kõrgemate Kujutava Kunsti Kursuste nime kandnudkooli 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Kits-Mägi maalilaadon impressionistlik ning kannab edasi Pallase traditsioone.Kunstniku maastikud on köitvad oma maalilise vabaduse javärskuse poolest, kus pintslitöö annab edasi õhku ja valgust.1950. aastatel alustas Kitsede perekond oma suvekodu rajamisegaValgemetsa ning alates sellest veedeti enamus suvesid seal.Valgemetsas leiti pidevalt uusi motiive, mida maalida. Käesolevteos on olnud 2013. aastal Tartu Kunstimuuseumi näitusel"Metsa ja mere vahel. Eesti loodusmaal" ja reprodutseeritudnäitusekataloogis (lk 57, koostajad Reeli Kõiv, Tõnis Tatar).

Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Kits-Mägi Linda
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük