Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Tartu peale-sõjaaegset-kunsti on tihti iseloomustatud kui järelimpressionistlikku. "Pallases" õppinud Linda Kits-Mägi on kindlasti selle suuna üks säravamaid esindajaid, kelle vaba ja hedonistlik maalilooming ammutas ainest ümbritsevast loodusest ja keskkonnast. Ahja jõe maalilised vaated, oma metsaste kallaste ja punakate liivakivi paljanditega olid Linda Kits-Mägile ammendamatuteks maalimotiivide allikaks. 1950-ndatel alustasid Kitsed oma suvekodu rajamisega Valgemetsa ning nüüd möödus enamus suvesid seal, töötati vabas õhus ning leiti jäädvustamiseks üha uusi maalilisi motiive. Kits-Mägi maalilaad on impressionistlik, tema elav pintslikiri vibreeriv ja õhu liikumist edasiandev. Ta maastikes köidab maaliline vabadus ja värskus ning koloriidi nüansirikkus. Antud töös on õhu värelus maalitud suisa tajutavaks. 65x92 Alg: Toimus Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Kits-Mägi Linda
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis
Linda Kits-Mägi (1916-1990)

Valgemetsa

1980ndad Õli, lõuend. Signatuuriga. 65 x 92
Alghind: € 17000/€1087
10. Meistrimärk
23.10.2003 Mustpeade Maja

Tartu peale-sõjaaegset-kunsti on tihti iseloomustatud kui järelimpressionistlikku. "Pallases" õppinud Linda Kits-Mägi on kindlasti selle suuna üks säravamaid esindajaid, kelle vaba ja hedonistlik maalilooming ammutas ainest ümbritsevast loodusest ja keskkonnast. Ahja jõe maalilised vaated, oma metsaste kallaste ja punakate liivakivi paljanditega olid Linda Kits-Mägile ammendamatuteks maalimotiivide allikaks. 1950-ndatel alustasid Kitsed oma suvekodu rajamisega Valgemetsa ning nüüd möödus enamus suvesid seal, töötati vabas õhus ning leiti jäädvustamiseks üha uusi maalilisi motiive. Kits-Mägi maalilaad on impressionistlik, tema elav pintslikiri vibreeriv ja õhu liikumist edasiandev. Ta maastikes köidab maaliline vabadus ja värskus ning koloriidi nüansirikkus. Antud töös on õhu värelus maalitud suisa tajutavaks.Linda Kits-Mägi (1916-1990)
Maalikunstnik Linda Kits-Mägi sündis 1916 Venemaal Jekaterinburgis. Suri 1990. aastal Tartus. Kunstnik Elmar Kitse abikaasa. Õppis alates 1934. aastast Pallases. Lõpetas Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursused 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna.Loonud peamiselt natüürmorte, lille- ja interjöörimaale.Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Linda Kits-Mägi (1916-1990) Valgemetsa 1980ndad Õli, lõuend Signatuuriga Tartu peale-sõjaaegset-kunsti on tihti iseloomustatud kui järelimpressionistlikku. "Pallases" õppinud Linda Kits-Mägi on kindlasti selle suuna üks säravamaid esindajaid, kelle vaba ja hedonistlik maalilooming ammutas ainest ümbritsevast loodusest ja keskkonnast. Ahja jõe maalilised vaated, oma metsaste kallaste ja punakate liivakivi paljanditega olid Linda Kits-Mägile ammendamatuteks maalimotiivide allikaks. 1950-ndatel alustasid Kitsed oma suvekodu rajamisega Valgemetsa ning nüüd möödus enamus suvesid seal, töötati vabas õhus ning leiti jäädvustamiseks üha uusi maalilisi motiive. Kits-Mägi maalilaad on impressionistlik, tema elav pintslikiri vibreeriv ja õhu liikumist edasiandev. Ta maastikes köidab maaliline vabadus ja värskus ning koloriidi nüansirikkus. Antud töös on õhu värelus maalitud suisa tajutavaks.

Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Kits-Mägi Linda
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük