Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Tartu peale-sõjaaegset-kunsti on tihti iseloomustatud kui järelimpressionistlikku. "Pallases" õppinud Linda Kits-Mägi on kindlasti selle suuna üks säravamaid esindajaid, kelle vaba ja hedonistlik maalilooming ammutas ainest ümbritsevast loodusest ja keskkonnast. Ahja jõe maalilised vaated, oma metsaste kallaste ja punakate liivakivi paljanditega olid Linda Kits-Mägile ammendamatuteks maalimotiivide allikaks. 1950-ndatel alustasid Kitsed oma suvekodu rajamisega Valgemetsa ning nüüd möödus enamus suvesid seal, töötati vabas õhus ning leiti jäädvustamiseks üha uusi maalilisi motiive. Kits-Mägi maalilaad on impressionistlik, tema elav pintslikiri vibreeriv ja õhu liikumist edasiandev. Ta maastikes köidab maaliline vabadus ja värskus ning koloriidi nüansirikkus. Antud töös on õhu värelus maalitud suisa tajutavaks. 65x92 Alg: Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Kits-Mägi Linda
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis
Linda Kits-Mägi (1916-1990)

Valgemetsa

1980ndad Õli, lõuend. Signatuuriga. 65 x 92
Alghind: 17000/€1087
10. Meistrimärk
23.10.2003 Mustpeade Maja

Tartu peale-sõjaaegset-kunsti on tihti iseloomustatud kui järelimpressionistlikku. "Pallases" õppinud Linda Kits-Mägi on kindlasti selle suuna üks säravamaid esindajaid, kelle vaba ja hedonistlik maalilooming ammutas ainest ümbritsevast loodusest ja keskkonnast. Ahja jõe maalilised vaated, oma metsaste kallaste ja punakate liivakivi paljanditega olid Linda Kits-Mägile ammendamatuteks maalimotiivide allikaks. 1950-ndatel alustasid Kitsed oma suvekodu rajamisega Valgemetsa ning nüüd möödus enamus suvesid seal, töötati vabas õhus ning leiti jäädvustamiseks üha uusi maalilisi motiive. Kits-Mägi maalilaad on impressionistlik, tema elav pintslikiri vibreeriv ja õhu liikumist edasiandev. Ta maastikes köidab maaliline vabadus ja värskus ning koloriidi nüansirikkus. Antud töös on õhu värelus maalitud suisa tajutavaks.Linda Kits-Mägi (1916-1990)
Maalikunstnik Linda Kits-Mägi sündis 1916 Venemaal Jekaterinburgis. Suri 1990. aastal Tartus. Kunstnik Elmar Kitse abikaasa. Õppis alates 1934. aastast Pallases. Lõpetas Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursused 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna.Loonud peamiselt natüürmorte, lille- ja interjöörimaale.Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Linda Kits-Mägi (1916-1990) Valgemetsa 1980ndad Õli, lõuend Signatuuriga Tartu peale-sõjaaegset-kunsti on tihti iseloomustatud kui järelimpressionistlikku. "Pallases" õppinud Linda Kits-Mägi on kindlasti selle suuna üks säravamaid esindajaid, kelle vaba ja hedonistlik maalilooming ammutas ainest ümbritsevast loodusest ja keskkonnast. Ahja jõe maalilised vaated, oma metsaste kallaste ja punakate liivakivi paljanditega olid Linda Kits-Mägile ammendamatuteks maalimotiivide allikaks. 1950-ndatel alustasid Kitsed oma suvekodu rajamisega Valgemetsa ning nüüd möödus enamus suvesid seal, töötati vabas õhus ning leiti jäädvustamiseks üha uusi maalilisi motiive. Kits-Mägi maalilaad on impressionistlik, tema elav pintslikiri vibreeriv ja õhu liikumist edasiandev. Ta maastikes köidab maaliline vabadus ja värskus ning koloriidi nüansirikkus. Antud töös on õhu värelus maalitud suisa tajutavaks.

Valgemetsa, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Kits-Mägi Linda
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük