Natüürmort, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Linda Kits-Mägi õppis 1934. aastast alates "Pallases“ ning lõpetas Tartu Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused (ümbernimetatud "Pallase“) Ado Vabbe õpilasena 1943. aastal. Kits-Mägi esines juba enne kooli lõpetamist näitustel nii Tallinnas kui Tartus. Natüürmort on maalitud kuivema pintsliga, andes teosele huvitava faktuuri. Harmooniliselt on sobitatud esemed ja värvid. Kirka tausta loob rohekassinine tugev foon. Kunstiloolane Priidu Beier on märkinud: "Julgen nüüd väita, et Linda Kits-Mägi on läbi aegade olnud kõige pallaslikum kunstnik, tema looming hilispallase kvintessents. Temas pole kunagi märgata olnud erilist püüdu moega kaasas käia või end sotsiaalse tellimuse vankri ette rakendada lasta. “ 65x92 Alg: Natüürmort, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Kits-Mägi Linda
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Natüürmort, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis
Linda Kits-Mägi (1916-1990)

Natüürmort

1965 Õli, lõuend. Signeeritud. 50,5x58
Alghind: 1350, lõpphind: € 1 350
29. E-Kunstisalongi XXIX oksjon
11.11.2012 kell 15, Raekoja plats 20, Tartu

Linda Kits-Mägi õppis 1934. aastast alates "Pallases“ ning lõpetas Tartu Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused (ümbernimetatud "Pallase“) Ado Vabbe õpilasena 1943. aastal. Kits-Mägi esines juba enne kooli lõpetamist näitustel nii Tallinnas kui Tartus.

Natüürmort on maalitud kuivema pintsliga, andes teosele huvitava faktuuri. Harmooniliselt on sobitatud esemed ja värvid. Kirka tausta loob rohekassinine tugev foon.

Kunstiloolane Priidu Beier on märkinud: "Julgen nüüd väita, et Linda Kits-Mägi on läbi aegade olnud kõige pallaslikum kunstnik, tema looming hilispallase kvintessents. Temas pole kunagi märgata olnud erilist püüdu moega kaasas käia või end sotsiaalse tellimuse vankri ette rakendada lasta.“Linda Kits-Mägi (1916-1990)
Maalikunstnik Linda Kits-Mägi sündis 1916 Venemaal Jekaterinburgis. Suri 1990. aastal Tartus. Kunstnik Elmar Kitse abikaasa. Õppis alates 1934. aastast Pallases. Lõpetas Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursused 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna.Loonud peamiselt natüürmorte, lille- ja interjöörimaale.Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Linda Kits-Mägi (1916-1990) Natüürmort 1965 Õli, lõuend Signeeritud Linda Kits-Mägi õppis 1934. aastast alates "Pallases“ ning lõpetas Tartu Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused (ümbernimetatud "Pallase“) Ado Vabbe õpilasena 1943. aastal. Kits-Mägi esines juba enne kooli lõpetamist näitustel nii Tallinnas kui Tartus. Natüürmort on maalitud kuivema pintsliga, andes teosele huvitava faktuuri. Harmooniliselt on sobitatud esemed ja värvid. Kirka tausta loob rohekassinine tugev foon.Kunstiloolane Priidu Beier on märkinud: "Julgen nüüd väita, et Linda Kits-Mägi on läbi aegade olnud kõige pallaslikum kunstnik, tema looming hilispallase kvintessents. Temas pole kunagi märgata olnud erilist püüdu moega kaasas käia või end sotsiaalse tellimuse vankri ette rakendada lasta.“

Natüürmort, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Kits-Mägi Linda
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük