Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Linda Kits-Mägi oli 20. sajandi ühe nimekaima kunstniku Elmar Kitse abikaasa, mis aeg-ajalt võis küll ebaõiglaselt varjutada Kits-Mäe loomingut, samas aga ka mõjutada. Siiski jäi ta alati truuks oma maalikäekirjale, millele on omane naiselk õrn koloriit ning kiired pintslilöögid, mis panevad maalipinna värelema. 1960. a. korraldas Tartu Riiklik Kunstimuuseum Linda Kits-Mäe kui väljapaistva Tartu naiskunstniku personaalnäituse, kus oli eksponeeritud üle saja teose. See näitab, et ta oli hinnatud kunstnik juba oma eluajal. Kunstihariduse omandas Linda Kits-Mägi legendaarses "Pallases“ aastatel 1934-1943. Kogu järgneva loometee jooksul jäi Kits-Mägi alati truuks kooli traditsioonidele, temas polnud märgata erilist püüdud moega kaasa käia või end uute sotsialistlike kunstikaanonitega lepitada. Vastupidiselt jätkas ta oma meelisteemadega, maalides lillekompositsioone, valgusküllaseid interjööre, linnavaateid ning elavaid maastikke, milles pearõhk oli tundlikult koloriidil. Külluslik lillekimp maalil "Lilled“ on kunstniku emotsionaalne puhang, kus talle omaselt domineerivad heledad koloriidid ning rutakas pintslitöö. 65x92 Alg: Toimus Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Kits-Mägi Linda
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis
Linda Kits-Mägi (1916-1990)

Lilled

1967 Segatehnika, kartong Ava 43 x 39
Alghind: € 7500/€479, lõpphind: € 7 500/ 479
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Linda Kits-Mägi oli 20. sajandi ühe nimekaima kunstniku Elmar Kitse abikaasa, mis aeg-ajalt võis küll ebaõiglaselt varjutada Kits-Mäe loomingut, samas aga ka mõjutada. Siiski jäi ta alati truuks oma maalikäekirjale, millele on omane naiselk õrn koloriit ning kiired pintslilöögid, mis panevad maalipinna värelema. 1960.a. korraldas Tartu Riiklik Kunstimuuseum Linda Kits-Mäe kui väljapaistva Tartu naiskunstniku personaalnäituse, kus oli eksponeeritud üle saja teose. See näitab, et ta oli hinnatud kunstnik juba oma eluajal.
Kunstihariduse omandas Linda Kits-Mägi legendaarses "Pallases“ aastatel 1934-1943. Kogu järgneva loometee jooksul jäi Kits-Mägi alati truuks kooli traditsioonidele, temas polnud märgata erilist püüdud moega kaasa käia või end uute sotsialistlike kunstikaanonitega lepitada. Vastupidiselt jätkas ta oma meelisteemadega, maalides lillekompositsioone, valgusküllaseid interjööre, linnavaateid ning elavaid maastikke, milles pearõhk oli tundlikult koloriidil. Külluslik lillekimp maalil "Lilled“ on kunstniku emotsionaalne puhang, kus talle omaselt domineerivad heledad koloriidid ning rutakas pintslitöö.Linda Kits-Mägi (1916-1990)
Maalikunstnik Linda Kits-Mägi sündis 1916 Venemaal Jekaterinburgis. Suri 1990. aastal Tartus. Kunstnik Elmar Kitse abikaasa. Õppis alates 1934. aastast Pallases. Lõpetas Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursused 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna.Loonud peamiselt natüürmorte, lille- ja interjöörimaale.Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Linda Kits-Mägi (1916-1990) Lilled 1967 Segatehnika, kartong Ava 43 x 39 Alghind: € 7500/€479, lõpphind: € 7 500/ 479 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Linda Kits-Mägi oli 20. sajandi ühe nimekaima kunstniku Elmar Kitse abikaasa, mis aeg-ajalt võis küll ebaõiglaselt varjutada Kits-Mäe loomingut, samas aga ka mõjutada. Siiski jäi ta alati truuks oma maalikäekirjale, millele on omane naiselk õrn koloriit ning kiired pintslilöögid, mis panevad maalipinna värelema. 1960.a. korraldas Tartu Riiklik Kunstimuuseum Linda Kits-Mäe kui väljapaistva Tartu naiskunstniku personaalnäituse, kus oli eksponeeritud üle saja teose. See näitab, et ta oli hinnatud kunstnik juba oma eluajal.Kunstihariduse omandas Linda Kits-Mägi legendaarses "Pallases“ aastatel 1934-1943. Kogu järgneva loometee jooksul jäi Kits-Mägi alati truuks kooli traditsioonidele, temas polnud märgata erilist püüdud moega kaasa käia või end uute sotsialistlike kunstikaanonitega lepitada. Vastupidiselt jätkas ta oma meelisteemadega, maalides lillekompositsioone, valgusküllaseid interjööre, linnavaateid ning elavaid maastikke, milles pearõhk oli tundlikult koloriidil. Külluslik lillekimp maalil "Lilled“ on kunstniku emotsionaalne puhang, kus talle omaselt domineerivad heledad koloriidid ning rutakas pintslitöö.

Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Kits-Mägi Linda
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük