19 Talvine mets, Linda Linda Kits-Mägi õppis aastatel 1934–1943 kunstikoolis Pallas kunstnike Aleksander Vardi, Villem Ormissoni ja Ado Vabbe juhendamisel. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna. Raske on nimetada Kits-Mägi meelistemaatikat, sest tema maalipärand toob esile kunstniku võime vaimustuda ja väärtustada end ümbritsevat maailma nii läbi inimese, looduse kui esemete. Kui soovida tuua esile ühte kõige iseloomulikumat joont, siis on selleks impressionism – kunstniku anne tuua esile valgust ning õhuvärelust. 1960. aasta näitusekataloogis on kunstiteadlane Virve Hinnov kirjutanud: „Linda Kits-Mägi on impulsiivselt loov, siira ja kiirelt reageeriva tundelaadiga maalikunstnik. “ Käesolev teos „Talvine mets“ on tõenäoliselt valminud Valgemetsas. Visandlik ja kiirelt valminud motiiv annab aimdust, et kunstnikku võlus avanev vaade kodusele metsatukale sedavõrd, et ei olnud võimalik jätta seda kiirelt jäädvustamata – justkui kartes, et langev valgus ja päevahetk võib iga hetkega kaduda. 65x92 Alg: Toimus 19. Talvine mets, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Kits-Mägi Linda
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
19. Talvine mets, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis
Linda Kits-Mägi (1916-1990)

19. Talvine mets

1960. Õli, lõuend. 81x54. Signatuuriga.
Alghind: € 1800, lõpphind: € 2000
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Linda Kits-Mägi õppis aastatel 1934–1943 kunstikoolis Pallas kunstnike Aleksander Vardi, Villem Ormissoni ja Ado Vabbe juhendamisel. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna. Raske on nimetada Kits-Mägi meelistemaatikat, sest tema maalipärand toob esile kunstniku võime vaimustuda ja väärtustada end ümbritsevat maailma nii läbi inimese, looduse kui esemete. Kui soovida tuua esile ühte kõige iseloomulikumat joont, siis on selleks impressionism – kunstniku anne tuua esile valgust ning õhuvärelust. 1960. aasta näitusekataloogis on kunstiteadlane Virve Hinnov kirjutanud: „Linda Kits-Mägi on impulsiivselt loov, siira ja kiirelt reageeriva tundelaadiga maalikunstnik.“
Käesolev teos „Talvine mets“ on tõenäoliselt valminud Valgemetsas. Visandlik ja kiirelt valminud motiiv annab aimdust, et kunstnikku võlus avanev vaade kodusele metsatukale sedavõrd, et ei olnud võimalik jätta seda kiirelt jäädvustamata – justkui kartes, et langev valgus ja päevahetk võib iga hetkega kaduda.Linda Kits-Mägi (1916-1990)
Maalikunstnik Linda Kits-Mägi sündis 1916 Venemaal Jekaterinburgis. Suri 1990. aastal Tartus. Kunstnik Elmar Kitse abikaasa. Õppis alates 1934. aastast Pallases. Lõpetas Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursused 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna.Loonud peamiselt natüürmorte, lille- ja interjöörimaale.Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.
19. Talvine mets, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

19 Talvine mets, Linda

Linda Kits-Mägi (1916-1990) 19 Talvine mets 1960 Linda Kits-Mägi õppis aastatel 1934–1943 kunstikoolis Pallas kunstnike Aleksander Vardi, Villem Ormissoni ja Ado Vabbe juhendamisel. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna. Raske on nimetada Kits-Mägi meelistemaatikat, sest tema maalipärand toob esile kunstniku võime vaimustuda ja väärtustada end ümbritsevat maailma nii läbi inimese, looduse kui esemete. Kui soovida tuua esile ühte kõige iseloomulikumat joont, siis on selleks impressionism – kunstniku anne tuua esile valgust ning õhuvärelust. 1960. aasta näitusekataloogis on kunstiteadlane Virve Hinnov kirjutanud: „Linda Kits-Mägi on impulsiivselt loov, siira ja kiirelt reageeriva tundelaadiga maalikunstnik.“Käesolev teos „Talvine mets“ on tõenäoliselt valminud Valgemetsas. Visandlik ja kiirelt valminud motiiv annab aimdust, et kunstnikku võlus avanev vaade kodusele metsatukale sedavõrd, et ei olnud võimalik jätta seda kiirelt jäädvustamata – justkui kartes, et langev valgus ja päevahetk võib iga hetkega kaduda.

19. Talvine mets, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Kits-Mägi Linda
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük