Sinine esmaspäev, Elmar Kits "Elmar Kits on andekamaid maalijaid 20. sajandil. Tema loomeiga langes küll Teise maailmasõja aegsesse saksa ning sellele eelnenud ja järgnenud nõukogude vene okupatsiooniaega, kuid ta suutis säilitada oma erksa ja ausa loojanatuuri, mis peegeldub tema teoste ajastule omastes avangardismiotsinguis,“ on kirjutanud Enriko Talvistu. 1966. aastal, antud teose loomise ajal, vapustas Kits kunstipublikut oma personaalnäitusel üllatavalt uuendusliku ning seninägematu abstraktsionistliku vormikeelega. "Sinine esmaspäev“ on aga seotud ka Kitse isikliku eluga. Selle kinkis ta oma sõbrale, kui too elas läbi üht sinist esmaspäeva, nii nagu vahel neid Elmar Kitselgi ette tuli. "Elmar Kitse andekus, tohutu töövõime ja pidevalt uusi väljendusvahendeid otsiv natuur on muutnud ta legendiks omas ajas,“ iseloomustatakse Kitse tema ülevaatenäituse kataloogis (1994). 1999 teater "Vanemuine" Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Toimus Sinine esmaspäev, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sinine esmaspäev, Elmar Kits E-kunstisalongis
Elmar Kits (1913–1972)

Sinine esmaspäev

1966 Õli, tempera, vineer. Signeeritud. Raamita, ovaalne. 63,2x48,3
Alghind: € €1000, lõpphind: € 1 520
30. E-Kunstisalongi XXX oksjon
7. aprill 2013 Kell 15 Tartu galerii

"Elmar Kits on andekamaid maalijaid 20. sajandil. Tema loomeiga langes küll Teise maailmasõja aegsesse saksa ning sellele eelnenud ja järgnenud nõukogude vene okupatsiooniaega, kuid ta suutis säilitada oma erksa ja ausa loojanatuuri, mis peegeldub tema teoste ajastule omastes avangardismiotsinguis,“ on kirjutanud Enriko Talvistu.

1966. aastal, antud teose loomise ajal, vapustas Kits kunstipublikut oma personaalnäitusel üllatavalt uuendusliku ning seninägematu abstraktsionistliku vormikeelega. "Sinine esmaspäev“ on aga seotud ka Kitse isikliku eluga. Selle kinkis ta oma sõbrale, kui too elas läbi üht sinist esmaspäeva, nii nagu vahel neid Elmar Kitselgi ette tuli.

"Elmar Kitse andekus, tohutu töövõime ja pidevalt uusi väljendusvahendeid otsiv natuur on muutnud ta legendiks omas ajas,“ iseloomustatakse Kitse tema ülevaatenäituse kataloogis (1994).Elmar Kits (1913–1972)
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sinine esmaspäev, Elmar Kits

Elmar Kits (1913–1972) Sinine esmaspäev 1966 Õli, tempera, vineer Signeeritud "Elmar Kits on andekamaid maalijaid 20. sajandil. Tema loomeiga langes küll Teise maailmasõja aegsesse saksa ning sellele eelnenud ja järgnenud nõukogude vene okupatsiooniaega, kuid ta suutis säilitada oma erksa ja ausa loojanatuuri, mis peegeldub tema teoste ajastule omastes avangardismiotsinguis,“ on kirjutanud Enriko Talvistu.1966. aastal, antud teose loomise ajal, vapustas Kits kunstipublikut oma personaalnäitusel üllatavalt uuendusliku ning seninägematu abstraktsionistliku vormikeelega. "Sinine esmaspäev“ on aga seotud ka Kitse isikliku eluga. Selle kinkis ta oma sõbrale, kui too elas läbi üht sinist esmaspäeva, nii nagu vahel neid Elmar Kitselgi ette tuli. "Elmar Kitse andekus, tohutu töövõime ja pidevalt uusi väljendusvahendeid otsiv natuur on muutnud ta legendiks omas ajas,“ iseloomustatakse Kitse tema ülevaatenäituse kataloogis (1994).

Sinine esmaspäev, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük