Laps nukuga, Elmar Kits Kunstiteadlane Mai Levin iseloomustas kunstnikku: “Elmar Kitse töödes haaravad professionaalne meisterlikkus ja maaliline esprii, aga samuti kunstniku elujaatav loomus, ergas loodustunnetus ja originaalset pildimaailma loov fantaasia. " Kitse abstraktsed kompositsioonid esindavad just seda nn. originaalset pildimaailma loovat fantaasiat. Kunstnik pöördus poolabstraktse fantaasiamaailma poole 1960-ndate aastate teisel poolel. 1966. aastal toimus kunstniku legendaarne isikunäitus Tartu Kunstnike Majas, kus esmakordselt valitses saalides kunsti uuenduslik vaimsus. Kitse improvisatoorne ning maaliliselt särav anne tuli neis kompositsioonides suurepäraselt esile. Oma töis lähtub Kits enamasti inimkeha deformatsioonidest ning tema lennukas mõttemaailm on kord vaimukas, kord ekspressiivne. 1968. aastal maalib Kits väiksemaformaadilisi tempera tehnikas kompositsioone, mis on vaimustavad nii oma värviesprii kui ka vaimuka teemakäsitluse poolest. 1999 teater "Vanemuine" Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Toimus Laps nukuga, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Laps nukuga, Elmar Kits E-kunstisalongis
Elmar Kits (1913–1972)

Laps nukuga

1968 Tempera, papp.
Signatuuriga. 43,4 x 40,8
Alghind: € 22000/€1406
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Kunstiteadlane Mai Levin iseloomustas kunstnikku: “Elmar Kitse töödes haaravad professionaalne meisterlikkus ja maaliline esprii, aga samuti kunstniku elujaatav loomus, ergas loodustunnetus ja originaalset pildimaailma loov fantaasia." Kitse abstraktsed kompositsioonid esindavad just seda nn. originaalset pildimaailma loovat fantaasiat. Kunstnik pöördus poolabstraktse fantaasiamaailma poole 1960-ndate aastate teisel poolel. 1966. aastal toimus kunstniku legendaarne isikunäitus Tartu Kunstnike Majas, kus esmakordselt valitses saalides kunsti uuenduslik vaimsus. Kitse improvisatoorne ning maaliliselt särav anne tuli neis kompositsioonides suurepäraselt esile. Oma töis lähtub Kits enamasti inimkeha deformatsioonidest ning tema lennukas mõttemaailm on kord vaimukas, kord ekspressiivne.

1968. aastal maalib Kits väiksemaformaadilisi tempera tehnikas kompositsioone, mis on vaimustavad nii oma värviesprii kui ka vaimuka teemakäsitluse poolest.Elmar Kits (1913–1972)
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Laps nukuga, Elmar Kits

Elmar Kits (1913–1972) Laps nukuga 1968 Tempera, papp Signatuuriga Kunstiteadlane Mai Levin iseloomustas kunstnikku: “Elmar Kitse töödes haaravad professionaalne meisterlikkus ja maaliline esprii, aga samuti kunstniku elujaatav loomus, ergas loodustunnetus ja originaalset pildimaailma loov fantaasia." Kitse abstraktsed kompositsioonid esindavad just seda nn. originaalset pildimaailma loovat fantaasiat. Kunstnik pöördus poolabstraktse fantaasiamaailma poole 1960-ndate aastate teisel poolel. 1966. aastal toimus kunstniku legendaarne isikunäitus Tartu Kunstnike Majas, kus esmakordselt valitses saalides kunsti uuenduslik vaimsus. Kitse improvisatoorne ning maaliliselt särav anne tuli neis kompositsioonides suurepäraselt esile. Oma töis lähtub Kits enamasti inimkeha deformatsioonidest ning tema lennukas mõttemaailm on kord vaimukas, kord ekspressiivne.
1968. aastal maalib Kits väiksemaformaadilisi tempera tehnikas kompositsioone, mis on vaimustavad nii oma värviesprii kui ka vaimuka teemakäsitluse poolest.

Laps nukuga, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük