Lilled, Elmar Kits E-kunstisalongis Sõjaaastatel maalis Elmar Kits kirjusid lillebukette, mis võluvad meisterliku koloriidi ja vaba pintslilöögiga. Tema lilledes on sugulust koolikaaslase Endel Kõksi sama perioodi maalidega. Neile piltidele on omane värviesprii ning kompositsiooni lihtne ülesehitus. Maali keskmes on erksad värvilised lilled, mida toetab enamasti ühe tooni variatsioonidel põhinev foon. Kord asetab meister lilled heledates toonides, kord tumedates toonides tagapõhjale. Lillepiltide maalimisel kasutas Kits ka gua¹¹itehnikat, mis võimaldas veelgi kiiremat töötamist. Elmar Kitse pintsel on vaba ja lennukas, mida näeb eriti tema õitekäsitluse juures. Lilli jäädvustas Kits meelsasti ka oma hilisemas loomingus, kuid portreteeris siis enamasti ühest liigist ja sageli ka sarnase värvikooslusega õisi. Samuti meenuvad meistri loomingust mitmed tuntud figuraalsed kompositsioonid, kus autor on leidnud ruumi ka värvikaile lillebukettidele. Pallase meistrite looming Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Lilled, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lilled, Elmar Kits E-kunstisalongis
Elmar Kits (1913–1972)

Lilled

1942 Õli, vineer.
Signatuuriga. 37,7 x 55,2
Alghind: 25000/€1598
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Sõjaaastatel maalis Elmar Kits kirjusid lillebukette, mis võluvad meisterliku koloriidi ja vaba pintslilöögiga. Tema lilledes on sugulust koolikaaslase Endel Kõksi sama perioodi maalidega. Neile piltidele on omane värviesprii ning kompositsiooni lihtne ülesehitus. Maali keskmes on erksad värvilised lilled, mida toetab enamasti ühe tooni variatsioonidel põhinev foon. Kord asetab meister lilled heledates toonides, kord tumedates toonides tagapõhjale. Lillepiltide maalimisel kasutas Kits ka gua¹¹itehnikat, mis võimaldas veelgi kiiremat töötamist. Elmar Kitse pintsel on vaba ja lennukas, mida näeb eriti tema õitekäsitluse juures. Lilli jäädvustas Kits meelsasti ka oma hilisemas loomingus, kuid portreteeris siis enamasti ühest liigist ja sageli ka sarnase värvikooslusega õisi. Samuti meenuvad meistri loomingust mitmed tuntud figuraalsed kompositsioonid, kus autor on leidnud ruumi ka värvikaile lillebukettidele.Elmar Kits (1913–1972)
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Elmar Kits E-kunstisalongis

Elmar Kits (1913–1972) Lilled 1942 Õli, vineer Signatuuriga Sõjaaastatel maalis Elmar Kits kirjusid lillebukette, mis võluvad meisterliku koloriidi ja vaba pintslilöögiga. Tema lilledes on sugulust koolikaaslase Endel Kõksi sama perioodi maalidega. Neile piltidele on omane värviesprii ning kompositsiooni lihtne ülesehitus. Maali keskmes on erksad värvilised lilled, mida toetab enamasti ühe tooni variatsioonidel põhinev foon. Kord asetab meister lilled heledates toonides, kord tumedates toonides tagapõhjale. Lillepiltide maalimisel kasutas Kits ka gua¹¹itehnikat, mis võimaldas veelgi kiiremat töötamist. Elmar Kitse pintsel on vaba ja lennukas, mida näeb eriti tema õitekäsitluse juures. Lilli jäädvustas Kits meelsasti ka oma hilisemas loomingus, kuid portreteeris siis enamasti ühest liigist ja sageli ka sarnase värvikooslusega õisi. Samuti meenuvad meistri loomingust mitmed tuntud figuraalsed kompositsioonid, kus autor on leidnud ruumi ka värvikaile lillebukettidele.

Lilled, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük