Ateljees, Elmar Kits E-kunstisalongis 1960. aastatel hakkas Kits oma loomingus katsetama vormi abstraheerimise ja stiliseerimisega ning 1966. aastal eksponeeris ta tollaste võimude pahameele osaliseks saanud isikunäitusel Tartu Kunstimajas poolabstraktseid kompositsioone. Käesoleva aasta sügisel möödub viiskümmend aastat sellest legendaarsest näitusest ning selle tähistamiseks avatakse esialgses toimumiskohas sama näituse taaslavastus, mida kureerib kunstiteadlane Peeter Talvistu. Käesolev teos on Kitsel valminud aasta enne seda isikunäitust ning kujutab tema ateljeed Valgemetsa suvekodus, millele viitab Kitse enda meisterdatud sisustus. See on intiimne ja isiklik sissevaade kunstniku töötegemise kohta, mida nägid vähesed. Kuid seal valminud tööd jõudsid suure publikuni nii näituse- kui koduseintel. Pallase meistrite looming Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Ateljees, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Ateljees, Elmar Kits E-kunstisalongis

Ateljees

1965 Õli, lõuend. Signatuuriga. 73x61
Alghind: € 4 500, lõpphind: € 4 500
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

1960. aastatel hakkas Kits oma loomingus katsetama vormi abstraheerimise ja stiliseerimisega ning 1966. aastal eksponeeris ta tollaste võimude pahameele osaliseks saanud isikunäitusel Tartu Kunstimajas poolabstraktseid kompositsioone. Käesoleva aasta sügisel möödub viiskümmend aastat sellest legendaarsest näitusest ning selle tähistamiseks avatakse esialgses toimumiskohas sama näituse taaslavastus, mida kureerib kunstiteadlane Peeter Talvistu. Käesolev teos on Kitsel valminud aasta enne seda isikunäitust ning kujutab tema ateljeed Valgemetsa suvekodus, millele viitab Kitse enda meisterdatud sisustus. See on intiimne ja isiklik sissevaade kunstniku töötegemise kohta, mida nägid vähesed. Kuid seal valminud tööd jõudsid suure publikuni nii näituse- kui koduseintel.Elmar Kits
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ateljees, Elmar Kits E-kunstisalongis

Elmar Kits Ateljees 1965 Õli, lõuend Signatuuriga 1960. aastatel hakkas Kits oma loomingus katsetama vormi abstraheerimise ja stiliseerimisega ning 1966. aastal eksponeeris ta tollaste võimude pahameele osaliseks saanud isikunäitusel Tartu Kunstimajas poolabstraktseid kompositsioone. Käesoleva aasta sügisel möödub viiskümmend aastat sellest legendaarsest näitusest ning selle tähistamiseks avatakse esialgses toimumiskohas sama näituse taaslavastus, mida kureerib kunstiteadlane Peeter Talvistu. Käesolev teos on Kitsel valminud aasta enne seda isikunäitust ning kujutab tema ateljeed Valgemetsa suvekodus, millele viitab Kitse enda meisterdatud sisustus. See on intiimne ja isiklik sissevaade kunstniku töötegemise kohta, mida nägid vähesed. Kuid seal valminud tööd jõudsid suure publikuni nii näituse- kui koduseintel.

Ateljees, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük