Rahvakogunemine Tartus, Elmar Kits Tegu on esimesel nõukogude võimu aastal Kunstide Valitsuselt saadud tellimustööga, mis kujutab rahvakogunemist Tartus Emajõe kaldapealsel. Linn on veel sõjahaavadest puutumata, alles on Kaubahoov, mis hävis hiljem pommitamisel. Rahvahulk on antud just kui kihav värviliste sipelgate mass, kus enim nauditav on Kitse kiire ja virtuoosne pintslilöök. Võlub kunstniku oskus valguse-varjuga mängimisel, mis toob üksikud hooned ja nende osad töös atraktiivselt esile. Kits on alati osanud ära kasutada vett, mille peegeldused muudavad vaate elavamaks. Hilisemas loomingus valmis kunstnikul mitmeid Tartu vaateid, kus on kujutatud ka Emajõge. Tegu on rariteetse ajajärgu tööga, kuna esimesel nõukogude võimu aastal loodud tellimustöid on säilinud erakordselt vähe. Samas ei ole Kitse kompositsioonis tunda mitmete teiste autorite tellimustöödele omast kramplikkust, vaid nauditav on meistri vaba ja hoogne maalilaad. 1999 teater "Vanemuine" Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Toimus Rahvakogunemine Tartus, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rahvakogunemine Tartus, Elmar Kits E-kunstisalongis
Elmar Kits (1913–1972)

Rahvakogunemine Tartus

1941 Õli, lõuend 116x137,5. Signatuuriga.
Alghind: € 57000/€3643, lõpphind: € 57 000/ 3 643
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Tegu on esimesel nõukogude võimu aastal Kunstide Valitsuselt saadud tellimustööga, mis kujutab rahvakogunemist Tartus Emajõe kaldapealsel. Linn on veel sõjahaavadest puutumata, alles on Kaubahoov, mis hävis hiljem pommitamisel. Rahvahulk on antud just kui kihav värviliste sipelgate mass, kus enim nauditav on Kitse kiire ja virtuoosne pintslilöök. Võlub kunstniku oskus valguse-varjuga mängimisel, mis toob üksikud hooned ja nende osad töös atraktiivselt esile. Kits on alati osanud ära kasutada vett, mille peegeldused muudavad vaate elavamaks. Hilisemas loomingus valmis kunstnikul mitmeid Tartu vaateid, kus on kujutatud ka Emajõge.

Tegu on rariteetse ajajärgu tööga, kuna esimesel nõukogude võimu aastal loodud tellimustöid on säilinud erakordselt vähe. Samas ei ole Kitse kompositsioonis tunda mitmete teiste autorite tellimustöödele omast kramplikkust, vaid nauditav on meistri vaba ja hoogne maalilaad.Elmar Kits (1913–1972)
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rahvakogunemine Tartus, Elmar Kits

Elmar Kits (1913–1972) Rahvakogunemine Tartus 1941 Õli, lõuend 116x137,5 Signatuuriga Tegu on esimesel nõukogude võimu aastal Kunstide Valitsuselt saadud tellimustööga, mis kujutab rahvakogunemist Tartus Emajõe kaldapealsel. Linn on veel sõjahaavadest puutumata, alles on Kaubahoov, mis hävis hiljem pommitamisel. Rahvahulk on antud just kui kihav värviliste sipelgate mass, kus enim nauditav on Kitse kiire ja virtuoosne pintslilöök. Võlub kunstniku oskus valguse-varjuga mängimisel, mis toob üksikud hooned ja nende osad töös atraktiivselt esile. Kits on alati osanud ära kasutada vett, mille peegeldused muudavad vaate elavamaks. Hilisemas loomingus valmis kunstnikul mitmeid Tartu vaateid, kus on kujutatud ka Emajõge.
Tegu on rariteetse ajajärgu tööga, kuna esimesel nõukogude võimu aastal loodud tellimustöid on säilinud erakordselt vähe. Samas ei ole Kitse kompositsioonis tunda mitmete teiste autorite tellimustöödele omast kramplikkust, vaid nauditav on meistri vaba ja hoogne maalilaad.

Rahvakogunemine Tartus, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük