Iirised, Elmar Kits E-kunstisalongis Maal kuulub kunstniku hilisloomingusse. 1970-ndatel võitles Elmar Kits oma raske haigusega ning pikad haiglaperioodid vaheldusid hingetõmbe-aegadega kodus. Aeg-ajalt sai kunstnik külastada ka oma meelispaika Valgemetsat. Valgemetsa kodus rajas Elmar Kits haruldase taimekooslusega aia, seal möödusid tema mõnusamad ajad. Valgemetsas võis ta nautida nii kalapüüki Ahja jõel, kui seenelkäike, samuti maalimist rahus ja vaikuses. Kitse viimaste aastate loomingus näeb nii Valgemetsa maastikke, abstrakte kui ka lillepilte. Haiglas olles jäädvustas ta sageli sinna toodud lilli ning tervise halvenedes tegi pisikesi pastapliiatsi joonistusi. “Iirised" võlub oma hõrgu koloriidiga, kus tuhmil pruunikal foonil näeb lillakate ja kollakate õitega rikkalikku buketti. Ees pisikeses vaasikeses on teine kimp, kus koloriit on hoitud külmades kirgastes toonides. Kogu töö on maalitud Kitsele iseloomuliku kiire, tundliku pintsliga. 1999 teater "Vanemuine" Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Toimus Iirised, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Iirised, Elmar Kits E-kunstisalongis
Elmar Kits (1913–1972)

Iirised

1971 Tempera, kartong. Signatuuriga. Ava 60 x 48.
Alghind: € 15000/€959, lõpphind: € 25 000/ 1 598
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Maal kuulub kunstniku hilisloomingusse. 1970-ndatel võitles Elmar Kits oma raske haigusega ning pikad haiglaperioodid vaheldusid hingetõmbe-aegadega kodus. Aeg-ajalt sai kunstnik
külastada ka oma meelispaika Valgemetsat.

Valgemetsa kodus rajas Elmar Kits haruldase taimekooslusega aia, seal möödusid tema mõnusamad ajad. Valgemetsas võis ta nautida nii kalapüüki Ahja jõel, kui seenelkäike, samuti maalimist rahus ja vaikuses. Kitse viimaste aastate loomingus näeb nii Valgemetsa maastikke, abstrakte kui ka lillepilte. Haiglas olles jäädvustas ta sageli sinna toodud lilli ning tervise halvenedes tegi pisikesi pastapliiatsi joonistusi.

“Iirised" võlub oma hõrgu koloriidiga, kus tuhmil pruunikal foonil näeb lillakate ja kollakate õitega rikkalikku buketti. Ees pisikeses vaasikeses on teine kimp, kus koloriit on hoitud külmades kirgastes toonides. Kogu töö on maalitud Kitsele iseloomuliku kiire, tundliku pintsliga.Elmar Kits (1913–1972)
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Iirised, Elmar Kits E-kunstisalongis

Elmar Kits (1913–1972) Iirised 1971 Tempera, kartong Signatuuriga Maal kuulub kunstniku hilisloomingusse. 1970-ndatel võitles Elmar Kits oma raske haigusega ning pikad haiglaperioodid vaheldusid hingetõmbe-aegadega kodus. Aeg-ajalt sai kunstnikkülastada ka oma meelispaika Valgemetsat.
Valgemetsa kodus rajas Elmar Kits haruldase taimekooslusega aia, seal möödusid tema mõnusamad ajad. Valgemetsas võis ta nautida nii kalapüüki Ahja jõel, kui seenelkäike, samuti maalimist rahus ja vaikuses. Kitse viimaste aastate loomingus näeb nii Valgemetsa maastikke, abstrakte kui ka lillepilte. Haiglas olles jäädvustas ta sageli sinna toodud lilli ning tervise halvenedes tegi pisikesi pastapliiatsi joonistusi.
“Iirised" võlub oma hõrgu koloriidiga, kus tuhmil pruunikal foonil näeb lillakate ja kollakate õitega rikkalikku buketti. Ees pisikeses vaasikeses on teine kimp, kus koloriit on hoitud külmades kirgastes toonides. Kogu töö on maalitud Kitsele iseloomuliku kiire, tundliku pintsliga.

Iirised, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük