18 Tee ülesmäge, Elmar Elmar Kits on meenutanud, kui kord koolikaaslastega jalgsi Tartust Saadjärve äärde mindi: “Olime kolmekesi ja hakkasime muidugi ruttu motiivi otsima. Mina vaatasin, et üks on kena, teine on kena. Vaatasid aga, et aeg läheb edasi, istusin maha ja hakkasin tegema. /…/ Kolmas mees, Mats Masar, vaeseke, ei leidnudki motiivi, vaid oli üürinud vahepeal paadi ja läinud paadiga järvele. /…/ Lõpuks kella ühe paiku, ma kuulsin, hirmus kära ja isegi mittetsensuursed sõnad tulid paadi pealt ja mees, nägin, viskas lõuendi vette. /…/ Kui nüüd mingit moraali sellest jutust teha, siis mina leidsin, et edaspidi mitte mingil juhul valida motiivi või võimalikult nii vähe valida kui valida saab. /…/ Ja usu alati tuleb sest palju toredam töö välja kui siis, kui ma valin motiivi”. 1999 teater "Vanemuine" Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Toimus 18. Tee ülesmäge, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
18. Tee ülesmäge, Elmar Kits E-kunstisalongis
Elmar Kits (1913–1972)

18. Tee ülesmäge

Gua¹¹, paber. Lm 27,5x24. Signatuurita.
Alghind: € 950
51. E-Kunstisalongi LI oksjon
29.04.2023 Tartu galeriis kell 13

Elmar Kits on meenutanud, kui kord koolikaaslastega jalgsi Tartust Saadjärve äärde mindi: “Olime kolmekesi ja hakkasime muidugi ruttu motiivi otsima. Mina vaatasin, et üks on kena, teine on kena. Vaatasid aga, et aeg läheb edasi, istusin maha ja hakkasin tegema. /…/ Kolmas mees, Mats Masar, vaeseke, ei leidnudki motiivi, vaid oli üürinud vahepeal paadi ja läinud paadiga järvele. /…/ Lõpuks kella ühe paiku, ma kuulsin, hirmus kära ja isegi mittetsensuursed sõnad tulid paadi pealt ja mees, nägin, viskas lõuendi vette. /…/ Kui nüüd mingit moraali sellest jutust teha, siis mina leidsin, et edaspidi mitte mingil juhul valida motiivi või võimalikult nii vähe valida kui valida saab. /…/ Ja usu alati tuleb sest palju toredam töö välja kui siis, kui ma valin motiivi”.Elmar Kits (1913–1972)
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

18 Tee ülesmäge, Elmar

Elmar Kits (1913–1972) 18 Tee ülesmäge Gua¹¹, paber Elmar Kits on meenutanud, kui kord koolikaaslastega jalgsi Tartust Saadjärve äärde mindi: “Olime kolmekesi ja hakkasime muidugi ruttu motiivi otsima. Mina vaatasin, et üks on kena, teine on kena. Vaatasid aga, et aeg läheb edasi, istusin maha ja hakkasin tegema. /…/ Kolmas mees, Mats Masar, vaeseke, ei leidnudki motiivi, vaid oli üürinud vahepeal paadi ja läinud paadiga järvele. /…/ Lõpuks kella ühe paiku, ma kuulsin, hirmus kära ja isegi mittetsensuursed sõnad tulid paadi pealt ja mees, nägin, viskas lõuendi vette. /…/ Kui nüüd mingit moraali sellest jutust teha, siis mina leidsin, et edaspidi mitte mingil juhul valida motiivi või võimalikult nii vähe valida kui valida saab. /…/ Ja usu alati tuleb sest palju toredam töö välja kui siis, kui ma valin motiivi”.

18. Tee ülesmäge, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük