Abstraktne, Elmar Kits E-kunstisalongis Elmar Kitse peetakse põhjendatult fenomenaalseks isiksuseks eesti kunstiloos. Õppides Pallases aastatel 1935-1939 jäi ta silma oma tohutu maalimiskirega. Tänaseni räägitakse lugusid, kuidas ta jõudis koolimajja esimesena ning lahkus viimasena - siis kui pimedus ei lasknud enam maalida. Kunstnik Valdemar Väli on ka meenutanud: "Elmar Kits käis ateljees edasi peale lõpetamistki: oli harjunud koolis käima. “ Järjepidev töö ja kustumatu inspiratsioon kujundasid temast äärmiselt eritahulise kunstniku. Tema loomingus esinevad ¾anrid ja temaatikad on ühest äärmusest teise. Üheks põnevamaks peatükiks on Kitse abstraktsed tööd, mis muutusid tema loomingus valdavaks 1960ndate teises pooles. Nendes tuleb esile kunstniku peen värvimeel ja komponeerimisoskus. Kitse abstraktsioonid muudab põnevaks tõik, et peaaegu kõigis neis peitub ka viiteid figuuridele, mis pakuvad ainest vaataja fantaasiale. 1999 teater "Vanemuine" Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Toimus Abstraktne, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Abstraktne, Elmar Kits E-kunstisalongis
Elmar Kits (1913–1972)

Abstraktne

1960ndate I pool Pastell, paber. Ava 44,5x 58,5. Signeerimata.
Alghind: € 1500
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Elmar Kitse peetakse põhjendatult fenomenaalseks isiksuseks eesti kunstiloos. Õppides Pallases aastatel 1935-1939 jäi ta silma oma tohutu maalimiskirega. Tänaseni räägitakse lugusid, kuidas ta jõudis koolimajja esimesena ning lahkus viimasena - siis kui pimedus ei lasknud enam maalida. Kunstnik Valdemar Väli on ka meenutanud: "Elmar Kits käis ateljees edasi peale lõpetamistki: oli harjunud koolis käima.“
Järjepidev töö ja kustumatu inspiratsioon kujundasid temast äärmiselt eritahulise kunstniku. Tema loomingus esinevad ¾anrid ja temaatikad on ühest äärmusest teise. Üheks põnevamaks peatükiks on Kitse abstraktsed tööd, mis muutusid tema loomingus valdavaks 1960ndate teises pooles. Nendes tuleb esile kunstniku peen värvimeel ja komponeerimisoskus.
Kitse abstraktsioonid muudab põnevaks tõik, et peaaegu kõigis neis peitub ka viiteid figuuridele, mis pakuvad ainest vaataja fantaasiale.Elmar Kits (1913–1972)
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Abstraktne, Elmar Kits E-kunstisalongis

Elmar Kits (1913–1972) Abstraktne 1960ndate I pool Pastell, paber Ava 44,5x 58,5 Elmar Kitse peetakse põhjendatult fenomenaalseks isiksuseks eesti kunstiloos. Õppides Pallases aastatel 1935-1939 jäi ta silma oma tohutu maalimiskirega. Tänaseni räägitakse lugusid, kuidas ta jõudis koolimajja esimesena ning lahkus viimasena - siis kui pimedus ei lasknud enam maalida. Kunstnik Valdemar Väli on ka meenutanud: "Elmar Kits käis ateljees edasi peale lõpetamistki: oli harjunud koolis käima.“Järjepidev töö ja kustumatu inspiratsioon kujundasid temast äärmiselt eritahulise kunstniku. Tema loomingus esinevad ¾anrid ja temaatikad on ühest äärmusest teise. Üheks põnevamaks peatükiks on Kitse abstraktsed tööd, mis muutusid tema loomingus valdavaks 1960ndate teises pooles. Nendes tuleb esile kunstniku peen värvimeel ja komponeerimisoskus. Kitse abstraktsioonid muudab põnevaks tõik, et peaaegu kõigis neis peitub ka viiteid figuuridele, mis pakuvad ainest vaataja fantaasiale.

Abstraktne, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük