Kaks õde, Elmar Kits Elmar Kits oli erakordselt vitaalne kunstnik, kes lisaks kunstile jõudis tegeleda ka oma arvukate hobide ja harrastustega. Ta oli kirglik kalamees, kes ise endale paadi meisterdas; astronoomia huvi viis teleskoobi ehituseni; Valgemetsa kodus oli nii sisekujundus kui ka mööbel maestro enda loodud, lisaks aed ja kasvumaja täis huvitavaid taimi. Harrastusi oli Kitsel veel mitmeid, samas oskas ta ära kasutada iga vaba minuti kunstiga tegelemiseks. Puukooretrükini juhtis meistri ilmselt katsetamise lust, kus põnev faktuur vajas vaid veidi sekkumist. Lisades krobelisele pinnale nõtke joonemustri, nii sündisid Kitse ilmekad trükid, kus kompositsioones näeb nii inimfiguure kui ka abstraktseid kujundeid. 1999 teater "Vanemuine" Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Toimus Kaks õde, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kaks õde, Elmar Kits E-kunstisalongis
Elmar Kits (1913–1972)

Kaks õde

1967 Puukooretrükk lm.20,3 x 12,8
Alghind: € 15000/€958
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Elmar Kits oli erakordselt vitaalne kunstnik, kes lisaks kunstile jõudis tegeleda ka oma arvukate hobide ja harrastustega. Ta oli kirglik kalamees, kes ise endale paadi meisterdas; astronoomia huvi viis teleskoobi ehituseni; Valgemetsa kodus oli nii sisekujundus kui ka mööbel maestro enda loodud, lisaks aed ja kasvumaja täis huvitavaid taimi. Harrastusi oli Kitsel veel mitmeid, samas oskas ta ära kasutada iga vaba minuti kunstiga tegelemiseks.
Puukooretrükini juhtis meistri ilmselt katsetamise lust, kus põnev faktuur vajas vaid veidi sekkumist. Lisades krobelisele pinnale nõtke joonemustri, nii sündisid Kitse ilmekad trükid, kus kompositsioones näeb nii inimfiguure kui ka abstraktseid kujundeid.Elmar Kits (1913–1972)
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kaks õde, Elmar Kits

Elmar Kits (1913–1972) Kaks õde 1967 Puukooretrükk lm 20,3 x 12,8 Alghind: € 15000/€958 21 Elmar Kits oli erakordselt vitaalne kunstnik, kes lisaks kunstile jõudis tegeleda ka oma arvukate hobide ja harrastustega. Ta oli kirglik kalamees, kes ise endale paadi meisterdas; astronoomia huvi viis teleskoobi ehituseni; Valgemetsa kodus oli nii sisekujundus kui ka mööbel maestro enda loodud, lisaks aed ja kasvumaja täis huvitavaid taimi. Harrastusi oli Kitsel veel mitmeid, samas oskas ta ära kasutada iga vaba minuti kunstiga tegelemiseks. Puukooretrükini juhtis meistri ilmselt katsetamise lust, kus põnev faktuur vajas vaid veidi sekkumist. Lisades krobelisele pinnale nõtke joonemustri, nii sündisid Kitse ilmekad trükid, kus kompositsioones näeb nii inimfiguure kui ka abstraktseid kujundeid.

Kaks õde, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük