Valgjärve tamm, Märt Laarman Kunstiteadmised omandas aastatel 1914-1916 Rakvere õpetajate seminaris Karl Merilaid-Schnelli käe all. „Märt Laarmani armastatumaks graafiliseks tehnikaks on puulõikekunst. Autori lõikemaneer on läbinisti täpne, virtuooslik, mehiselt karge ja tõsine. Tööde meelelaadile vastavalt on kunstniku käekiri suurejooneliselt lopsakas, käsitlus maaliline,“ nii on kirjutanud Laarmani loomingu kohta Inge Teder. Jüri Hain kirjeldab Märt Laarmani 1940. ja 1950. aastate puulõikeid kui „väljakujunenud vahetu loodusevaatluse ja -tabamise seost lakoonilise kunstilise üldistusega“. Märt Laarmani graafiline leht „Valgjärve tamm“ on ära toodud Laarmani 1969. aasta isikunäituse kataloogi nimekirjas number 69 all ning reprodutseeritud kataloogi 32. leheküljel. Meistrimärk Valgjärve tamm, Märt Laarman E-kunstisalongis Laarman Märt
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Valgjärve tamm, Märt Laarman E-kunstisalongis
Märt Laarman (1896–1979)

Valgjärve tamm

1959. Puulõige, paber. Lm 62,4x43,8. Signatuuriga.
Alghind: € €900
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

Kunstiteadmised omandas aastatel 1914-1916 Rakvere õpetajate seminaris Karl Merilaid-Schnelli käe all. „Märt Laarmani armastatumaks graafiliseks tehnikaks on puulõikekunst. Autori lõikemaneer on läbinisti täpne, virtuooslik, mehiselt karge ja tõsine. Tööde meelelaadile vastavalt on kunstniku käekiri suurejooneliselt lopsakas, käsitlus maaliline,“ nii on kirjutanud Laarmani loomingu kohta Inge Teder. Jüri Hain kirjeldab Märt Laarmani 1940. ja 1950.aastate puulõikeid kui „väljakujunenud vahetu loodusevaatluse ja -tabamise seost lakoonilise kunstilise üldistusega“. Märt Laarmani graafiline leht „Valgjärve tamm“ on ära toodud Laarmani 1969. aasta isikunäituse kataloogi nimekirjas number 69 all ning reprodutseeritud kataloogi 32. leheküljel.Märt Laarman (1896–1979)
Graafik ja maalikunstnik Märt Laarman sündis 1896. aastal Viljandimaal. Suri 1979. aastal Tallinnas. Õppides 1912-1916. aastatel Rakvere Õpetajate Seminaris, sai K. Schnell-Merilaiu juures esimesed kunstioskused ja andis ka seminaris kunstitunde. 1920. aastal õppis Laarman lühikest aega Ants Laikmaa ateljeekoolis.Töötas kuni 1945. aastani eesti keele õpetajana Otepääl ja Tallinnas, hiljem vabakunstnikuna. Kuulus Eesti Kunstnikkude Rühma alates 1924. aastast ning Kunstnike Liitu 1945. aastast.Loometee alguses oli Laarman Eesti Kunstnikkude Rühma järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Viljeles maali ja raamatugraafikat. Tema trükitehnilistel võimalustel (põhiliselt kirjal ja selle paigutusel) põhinevad ranged raamatukujundused olid tollal uudsed. Lõi ka vabagraafikat. 1930. aastatel sai Laarmani põhialaks just raamatugraafika, tema käsitluslaad muutus natuurilähedasemaks, ekspressiivsemaks ja maalilähedasemaks. On paljud raamatud illustreerinud puugravüüridega. Kuni 1930. aastate keskpaigani tegutses ka kunstiarvustajana. Alates 1960. aastate keskpaigast viljeles lisaks raamatute illustreerimisele ka ekspressiivses sümbolistlikus laadis akvarelli ning tempera- ja gua¹imaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valgjärve tamm, Märt Laarman

Märt Laarman (1896–1979) Valgjärve tamm 1959 Puulõige, paber Kunstiteadmised omandas aastatel 1914-1916 Rakvere õpetajate seminaris Karl Merilaid-Schnelli käe all. „Märt Laarmani armastatumaks graafiliseks tehnikaks on puulõikekunst. Autori lõikemaneer on läbinisti täpne, virtuooslik, mehiselt karge ja tõsine. Tööde meelelaadile vastavalt on kunstniku käekiri suurejooneliselt lopsakas, käsitlus maaliline,“ nii on kirjutanud Laarmani loomingu kohta Inge Teder. Jüri Hain kirjeldab Märt Laarmani 1940. ja 1950.aastate puulõikeid kui „väljakujunenud vahetu loodusevaatluse ja -tabamise seost lakoonilise kunstilise üldistusega“. Märt Laarmani graafiline leht „Valgjärve tamm“ on ära toodud Laarmani 1969. aasta isikunäituse kataloogi nimekirjas number 69 all ning reprodutseeritud kataloogi 32. leheküljel.

Valgjärve tamm, Märt Laarman E-kunstisalongis

Laarman Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük