Muhu maastik tuulikuga (Koguva), Laarman lõpetas 1916. aastal Rakvere Õpetajate Seminari, kus omandas kunstialaseid teadmisi joonistusõpetaja Karl Schnell-Merilaiu käe all. Aastatel 1920–1922 õppis Laarman Ants Laikmaa ateljeekoolis ning vahemikus 1922–1923 võttis konsultatsioone August Jansenilt. Kunstiajaloolane Rein Loodus on Laarmani loomingust kirjutanud: „Lõikelaadi pehmus ja varjundirikkus on silmapaistvad, kuid peamiseks jääb Laarmani tööde meeleoluline värskus. Eriti erk ja tundeõrn on ta maastikumotiivide edasiandmisel, kus iga väiksemgi detail omandab maagiliselt köitva võlujõu. “ Märt Laarmani „Muhu maastik tuulikuga“ kuulub Tartu Kunstimuuseumi kollektsiooni. 2003 Muhu maastik tuulikuga (Koguva), Märt Laarman E-kunstisalongis Laarman Märt
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Muhu maastik tuulikuga (Koguva), Märt Laarman E-kunstisalongis
Märt Laarman (1896–1979)

Muhu maastik tuulikuga (Koguva)

1963. Puulõige, paber. Lm 61x43. Signatuuriga.
Alghind: € €600, lõpphind: € 750
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Laarman lõpetas 1916. aastal Rakvere Õpetajate Seminari, kus omandas kunstialaseid teadmisi joonistusõpetaja Karl Schnell-Merilaiu käe all. Aastatel 1920–1922 õppis Laarman Ants Laikmaa ateljeekoolis ning vahemikus 1922–1923 võttis konsultatsioone August Jansenilt. Kunstiajaloolane Rein Loodus on Laarmani loomingust kirjutanud: „Lõikelaadi pehmus ja varjundirikkus on silmapaistvad, kuid peamiseks jääb Laarmani tööde meeleoluline värskus. Eriti erk ja tundeõrn on ta maastikumotiivide edasiandmisel, kus iga väiksemgi detail omandab maagiliselt köitva võlujõu.“ Märt Laarmani „Muhu maastik tuulikuga“ kuulub Tartu Kunstimuuseumi kollektsiooni.Märt Laarman (1896–1979)
Graafik ja maalikunstnik Märt Laarman sündis 1896. aastal Viljandimaal. Suri 1979. aastal Tallinnas. Õppides 1912-1916. aastatel Rakvere Õpetajate Seminaris, sai K. Schnell-Merilaiu juures esimesed kunstioskused ja andis ka seminaris kunstitunde. 1920. aastal õppis Laarman lühikest aega Ants Laikmaa ateljeekoolis.Töötas kuni 1945. aastani eesti keele õpetajana Otepääl ja Tallinnas, hiljem vabakunstnikuna. Kuulus Eesti Kunstnikkude Rühma alates 1924. aastast ning Kunstnike Liitu 1945. aastast.Loometee alguses oli Laarman Eesti Kunstnikkude Rühma järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Viljeles maali ja raamatugraafikat. Tema trükitehnilistel võimalustel (põhiliselt kirjal ja selle paigutusel) põhinevad ranged raamatukujundused olid tollal uudsed. Lõi ka vabagraafikat. 1930. aastatel sai Laarmani põhialaks just raamatugraafika, tema käsitluslaad muutus natuurilähedasemaks, ekspressiivsemaks ja maalilähedasemaks. On paljud raamatud illustreerinud puugravüüridega. Kuni 1930. aastate keskpaigani tegutses ka kunstiarvustajana. Alates 1960. aastate keskpaigast viljeles lisaks raamatute illustreerimisele ka ekspressiivses sümbolistlikus laadis akvarelli ning tempera- ja gua¹imaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Muhu maastik tuulikuga (Koguva),

Märt Laarman (1896–1979) Muhu maastik tuulikuga (Koguva) 1963 Puulõige, paber Laarman lõpetas 1916. aastal Rakvere Õpetajate Seminari, kus omandas kunstialaseid teadmisi joonistusõpetaja Karl Schnell-Merilaiu käe all. Aastatel 1920–1922 õppis Laarman Ants Laikmaa ateljeekoolis ning vahemikus 1922–1923 võttis konsultatsioone August Jansenilt. Kunstiajaloolane Rein Loodus on Laarmani loomingust kirjutanud: „Lõikelaadi pehmus ja varjundirikkus on silmapaistvad, kuid peamiseks jääb Laarmani tööde meeleoluline värskus. Eriti erk ja tundeõrn on ta maastikumotiivide edasiandmisel, kus iga väiksemgi detail omandab maagiliselt köitva võlujõu.“ Märt Laarmani „Muhu maastik tuulikuga“ kuulub Tartu Kunstimuuseumi kollektsiooni.

Muhu maastik tuulikuga (Koguva), Märt Laarman E-kunstisalongis

Laarman Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük