Sadam, Märt Laarman E-kunstisalongis 1923. aastal valmis Laarmanil graafikamapp "7 puulõiget“, kuhu kuulub ka käesolev teos. Mai Levin on pidanud "Sadamat“ mapi üheks õnnestunumaks leheks, "kus üleüldist poolitatust valguseks ja varjuks, päevaks ja ööks sümboliseerivad humoorikalt päike ja kuusirp taevas. Esiplaanil olev laev saadab välja suitsurõngaid, luues kujutluse sadamasaginast“. Teos on reprodutseeritud Mai Levini koostatud Märt Laarmani teoste kataloogis (1996) lk 25 nr 8 all. Teos pärineb Valter Ojakääru kunstikogust. 2003 Sadam, Märt Laarman E-kunstisalongis Laarman Märt
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sadam, Märt Laarman E-kunstisalongis
Märt Laarman (1896–1979)

Sadam

1923 Puulõige, paber. Signatuuriga. Km 24x17
Alghind: € 425€, lõpphind: € 475
38. E-Kunstisalongi XXXVIII oksjon
25.03.2017 Tartu galeriis kell 15

1923. aastal valmis Laarmanil graafikamapp "7 puulõiget“, kuhu kuulub ka käesolev teos. Mai Levin on pidanud "Sadamat“ mapi üheks õnnestunumaks leheks, "kus üleüldist poolitatust valguseks ja varjuks, päevaks ja ööks sümboliseerivad humoorikalt päike ja kuusirp taevas. Esiplaanil olev laev saadab välja suitsurõngaid, luues kujutluse sadamasaginast“. Teos on reprodutseeritud Mai Levini koostatud Märt Laarmani teoste kataloogis (1996) lk 25 nr 8 all.Teos pärineb Valter Ojakääru kunstikogust.Märt Laarman (1896–1979)
Graafik ja maalikunstnik Märt Laarman sündis 1896. aastal Viljandimaal. Suri 1979. aastal Tallinnas. Õppides 1912-1916. aastatel Rakvere Õpetajate Seminaris, sai K. Schnell-Merilaiu juures esimesed kunstioskused ja andis ka seminaris kunstitunde. 1920. aastal õppis Laarman lühikest aega Ants Laikmaa ateljeekoolis.Töötas kuni 1945. aastani eesti keele õpetajana Otepääl ja Tallinnas, hiljem vabakunstnikuna. Kuulus Eesti Kunstnikkude Rühma alates 1924. aastast ning Kunstnike Liitu 1945. aastast.Loometee alguses oli Laarman Eesti Kunstnikkude Rühma järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Viljeles maali ja raamatugraafikat. Tema trükitehnilistel võimalustel (põhiliselt kirjal ja selle paigutusel) põhinevad ranged raamatukujundused olid tollal uudsed. Lõi ka vabagraafikat. 1930. aastatel sai Laarmani põhialaks just raamatugraafika, tema käsitluslaad muutus natuurilähedasemaks, ekspressiivsemaks ja maalilähedasemaks. On paljud raamatud illustreerinud puugravüüridega. Kuni 1930. aastate keskpaigani tegutses ka kunstiarvustajana. Alates 1960. aastate keskpaigast viljeles lisaks raamatute illustreerimisele ka ekspressiivses sümbolistlikus laadis akvarelli ning tempera- ja gua¹imaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sadam, Märt Laarman E-kunstisalongis

Märt Laarman (1896–1979) Sadam 1923 Puulõige, paber Signatuuriga 1923. aastal valmis Laarmanil graafikamapp "7 puulõiget“, kuhu kuulub ka käesolev teos. Mai Levin on pidanud "Sadamat“ mapi üheks õnnestunumaks leheks, "kus üleüldist poolitatust valguseks ja varjuks, päevaks ja ööks sümboliseerivad humoorikalt päike ja kuusirp taevas. Esiplaanil olev laev saadab välja suitsurõngaid, luues kujutluse sadamasaginast“. Teos on reprodutseeritud Mai Levini koostatud Märt Laarmani teoste kataloogis (1996) lk 25 nr 8 all.Teos pärineb Valter Ojakääru kunstikogust.

Sadam, Märt Laarman E-kunstisalongis

Laarman Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük