Luik, Märt Laarman E-kunstisalongis Graafika- ja maalikunstnik Märt Laarman omandas esimesed kunstioskused Rakvere Õpetajate Seminaris Karl F. Schnell-Merilaiu juures ning 1920. aastail õppis lühikest aega Laikmaa ateljeekoolis. Rahaliste võimaluste puudumisel Laarman kõrgemat kunstiharidust ei saanud. Sellest hoolimata kujunes Laarmanist oluline verstapost Eesti kunstiloos: ta oli Eesti Kunstnikkude Rühma vaimne juht ning ühtlasi sai temast üks järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. „Märt Laarmani 1960-aastate graafikas on märgata suurenenud dekoratiivsusetaotlust. Ta avastab seda külluslikult puusüü loomulikus mängus/. . . / Nagu aeg-ajalt end kontrollides tuleb ta tagasi vanade teemade juurde, proovib järgi oma vanu kunstilisi võtteid. “ Nõnda võtab kunstiajaloolane Inge Teder kokku Laarmani loomingu 1960. aastatel. Meistrimärk Luik, Märt Laarman E-kunstisalongis Laarman Märt
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Luik, Märt Laarman E-kunstisalongis
Märt Laarman (1896–1979)

Luik

1960 Puulõige, paber. Lm 60 x 47. Signatuuriga.
Alghind: €550, lõpphind: € 700
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

Graafika- ja maalikunstnik Märt Laarman omandas esimesed kunstioskused Rakvere Õpetajate Seminaris Karl F. Schnell-Merilaiu juures ning 1920. aastail õppis lühikest aega Laikmaa ateljeekoolis. Rahaliste võimaluste puudumisel Laarman kõrgemat kunstiharidust ei saanud. Sellest hoolimata kujunes Laarmanist oluline verstapost Eesti kunstiloos: ta oli Eesti Kunstnikkude Rühma vaimne juht ning ühtlasi sai temast üks järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. „Märt Laarmani 1960-aastate graafikas on märgata suurenenud dekoratiivsusetaotlust. Ta avastab seda külluslikult puusüü loomulikus mängus/.../ Nagu aeg-ajalt end kontrollides tuleb ta tagasi vanade teemade juurde, proovib järgi oma vanu kunstilisi võtteid.“ Nõnda võtab kunstiajaloolane Inge Teder kokku Laarmani loomingu 1960. aastatel.Märt Laarman (1896–1979)
Graafik ja maalikunstnik Märt Laarman sündis 1896. aastal Viljandimaal. Suri 1979. aastal Tallinnas. Õppides 1912-1916. aastatel Rakvere Õpetajate Seminaris, sai K. Schnell-Merilaiu juures esimesed kunstioskused ja andis ka seminaris kunstitunde. 1920. aastal õppis Laarman lühikest aega Ants Laikmaa ateljeekoolis.Töötas kuni 1945. aastani eesti keele õpetajana Otepääl ja Tallinnas, hiljem vabakunstnikuna. Kuulus Eesti Kunstnikkude Rühma alates 1924. aastast ning Kunstnike Liitu 1945. aastast.Loometee alguses oli Laarman Eesti Kunstnikkude Rühma järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Viljeles maali ja raamatugraafikat. Tema trükitehnilistel võimalustel (põhiliselt kirjal ja selle paigutusel) põhinevad ranged raamatukujundused olid tollal uudsed. Lõi ka vabagraafikat. 1930. aastatel sai Laarmani põhialaks just raamatugraafika, tema käsitluslaad muutus natuurilähedasemaks, ekspressiivsemaks ja maalilähedasemaks. On paljud raamatud illustreerinud puugravüüridega. Kuni 1930. aastate keskpaigani tegutses ka kunstiarvustajana. Alates 1960. aastate keskpaigast viljeles lisaks raamatute illustreerimisele ka ekspressiivses sümbolistlikus laadis akvarelli ning tempera- ja gua¹imaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Luik, Märt Laarman E-kunstisalongis

Märt Laarman (1896–1979) Luik 1960 Puulõige, paber Lm 60 x 47 Graafika- ja maalikunstnik Märt Laarman omandas esimesed kunstioskused Rakvere Õpetajate Seminaris Karl F. Schnell-Merilaiu juures ning 1920. aastail õppis lühikest aega Laikmaa ateljeekoolis. Rahaliste võimaluste puudumisel Laarman kõrgemat kunstiharidust ei saanud. Sellest hoolimata kujunes Laarmanist oluline verstapost Eesti kunstiloos: ta oli Eesti Kunstnikkude Rühma vaimne juht ning ühtlasi sai temast üks järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. „Märt Laarmani 1960-aastate graafikas on märgata suurenenud dekoratiivsusetaotlust. Ta avastab seda külluslikult puusüü loomulikus mängus/.../ Nagu aeg-ajalt end kontrollides tuleb ta tagasi vanade teemade juurde, proovib järgi oma vanu kunstilisi võtteid.“ Nõnda võtab kunstiajaloolane Inge Teder kokku Laarmani loomingu 1960. aastatel.

Luik, Märt Laarman E-kunstisalongis

Laarman Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük