Kurgja park, Märt Laarman Märt Laarmani loomingu kujunemisel on rolli mänginud mitu erinevat asjaolu. Üheks selleks on olnud kunstiõpingute juhuslikkus põhjustatuna majanduslikest raskustest. Seetõttu töötas ta palju iseseisvalt ning tudeeris prantsuse-, vene- ja saksakeelset kunstikirjandust. Nendest saadud kubismi ja konstruktivismi mõjutused tõid tema loomingusse geomeetrilisuse ja selgepiirilisuse. Ka Laarman ise on rõhutanud, et kunstniku arengut määravad peale individuaalsuse ka üldine kunstisituatsioon ja ühiskondlikud olud. Tema enese looming on selle tunnistajaks. Graafilise lehe “Kurgja park" tugevad kontuurid ja vormid esindavad 1960ndate graafikakunsti olulisemaid tendentse. Kunstiteadlane Mai Levin on Märt Laarmani loomingut käsitlevad kataloogis kirjutanud: “1950. aastate keskpaigast hakkas virgutavat toimet avaldama ühiskondlik “sula" ning 1960-ndatel on Laarman üldise uuenemisega kaasas, näidates kõrge isikupärase kunstikultuuri eeskuju. " Meistrimärk Kurgja park, Märt Laarman E-kunstisalongis Laarman Märt
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Kurgja park, Märt Laarman E-kunstisalongis
Märt Laarman (1896–1979)

Kurgja park

1964 Vineerilõige, paber. Plm.27x35. Signatuuriga.
Alghind: 350€(5476.31EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Märt Laarmani loomingu kujunemisel on rolli mänginud mitu erinevat asjaolu. Üheks selleks on olnud kunstiõpingute juhuslikkus põhjustatuna majanduslikest raskustest. Seetõttu töötas ta palju iseseisvalt ning tudeeris prantsuse-, vene- ja saksakeelset kunstikirjandust. Nendest saadud kubismi ja konstruktivismi mõjutused tõid tema loomingusse geomeetrilisuse ja selgepiirilisuse. Ka Laarman ise on rõhutanud, et kunstniku arengut määravad peale individuaalsuse ka üldine kunstisituatsioon ja ühiskondlikud olud. Tema enese looming on selle tunnistajaks.
Graafilise lehe “Kurgja park" tugevad kontuurid ja vormid esindavad 1960ndate graafikakunsti olulisemaid tendentse. Kunstiteadlane Mai Levin on Märt Laarmani loomingut käsitlevad kataloogis kirjutanud: “1950. aastate keskpaigast hakkas virgutavat toimet avaldama ühiskondlik “sula" ning 1960-ndatel on Laarman üldise uuenemisega kaasas, näidates kõrge isikupärase kunstikultuuri eeskuju."Märt Laarman (1896–1979)
Graafik ja maalikunstnik Märt Laarman sündis 1896. aastal Viljandimaal. Suri 1979. aastal Tallinnas. Õppides 1912-1916. aastatel Rakvere Õpetajate Seminaris, sai K. Schnell-Merilaiu juures esimesed kunstioskused ja andis ka seminaris kunstitunde. 1920. aastal õppis Laarman lühikest aega Ants Laikmaa ateljeekoolis.Töötas kuni 1945. aastani eesti keele õpetajana Otepääl ja Tallinnas, hiljem vabakunstnikuna. Kuulus Eesti Kunstnikkude Rühma alates 1924. aastast ning Kunstnike Liitu 1945. aastast.Loometee alguses oli Laarman Eesti Kunstnikkude Rühma järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Viljeles maali ja raamatugraafikat. Tema trükitehnilistel võimalustel (põhiliselt kirjal ja selle paigutusel) põhinevad ranged raamatukujundused olid tollal uudsed. Lõi ka vabagraafikat. 1930. aastatel sai Laarmani põhialaks just raamatugraafika, tema käsitluslaad muutus natuurilähedasemaks, ekspressiivsemaks ja maalilähedasemaks. On paljud raamatud illustreerinud puugravüüridega. Kuni 1930. aastate keskpaigani tegutses ka kunstiarvustajana. Alates 1960. aastate keskpaigast viljeles lisaks raamatute illustreerimisele ka ekspressiivses sümbolistlikus laadis akvarelli ning tempera- ja gua¹imaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kurgja park, Märt Laarman

Märt Laarman (1896–1979) Kurgja park 1964 Vineerilõige, paber Plm Märt Laarmani loomingu kujunemisel on rolli mänginud mitu erinevat asjaolu. Üheks selleks on olnud kunstiõpingute juhuslikkus põhjustatuna majanduslikest raskustest. Seetõttu töötas ta palju iseseisvalt ning tudeeris prantsuse-, vene- ja saksakeelset kunstikirjandust. Nendest saadud kubismi ja konstruktivismi mõjutused tõid tema loomingusse geomeetrilisuse ja selgepiirilisuse. Ka Laarman ise on rõhutanud, et kunstniku arengut määravad peale individuaalsuse ka üldine kunstisituatsioon ja ühiskondlikud olud. Tema enese looming on selle tunnistajaks. Graafilise lehe “Kurgja park" tugevad kontuurid ja vormid esindavad 1960ndate graafikakunsti olulisemaid tendentse. Kunstiteadlane Mai Levin on Märt Laarmani loomingut käsitlevad kataloogis kirjutanud: “1950. aastate keskpaigast hakkas virgutavat toimet avaldama ühiskondlik “sula" ning 1960-ndatel on Laarman üldise uuenemisega kaasas, näidates kõrge isikupärase kunstikultuuri eeskuju."

Kurgja park, Märt Laarman E-kunstisalongis

Laarman Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük