Sügis, Märt Laarman E-kunstisalongis Märt Laarman oli äärmiselt mitmekülgne ning andekas natuur, töötades nii võimeka kunstniku, kunstikriitiku, publitsisti, tõlkija, keeleõpetaja, bibliofiili kui ka kirjandusloolasena. Tema mitmekülgsus kandus ka kunsti, kus ta viljeles nii maali kui graafikat ning selle erinevaid tehnikaid. Temast kujunes 1923. a. loodud Eesti Kunstnikkude Rühma, mis oli toonasel ajal üks radikaalsemaid leere, vaimne juht ning ühtlasi sai temast üks järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Märt Laarmani panus eesti moodsasse kunsti on vaieldamatu. Nähtavasti ei ühtinud sellised tõekspidamised Eesti Nõukogude Kunstnike Liidu juhatusega, kes võtsid 1951. a. vastu otsuse kustutada kunstnik liidu liikmete nimekirjast, tuues põhjuseks Laarmani passiivse hoiaku ENKL ürituste suhtes ning loomingulise küündimatuse. Kõik see aga ei takistanud kunstnikku oma loometee jätkamisel. Graafiline leht “Sügis" on kunstnikule omaselt teostatud äärmiselt meisterlikult, kuid selle kõrval pakub mõtlemisele ainest pigem teose sisuline kontekst. Aiavaiadest moodustuval ristil istub vares, kes kuulutab ette sügise saabumist. Kujutatud motiivi tagant võib iga vaataja otsida enese jaoks sümbolistliku tähenduse. Meistrimärk Sügis, Märt Laarman E-kunstisalongis Laarman Märt
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Sügis, Märt Laarman E-kunstisalongis
Märt Laarman (1896–1979)

Sügis

1966 Puulõige pm. 20 x 22,5
Alghind: 6500/€415
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Märt Laarman oli äärmiselt mitmekülgne ning andekas natuur, töötades nii võimeka kunstniku, kunstikriitiku, publitsisti, tõlkija, keeleõpetaja, bibliofiili kui ka kirjandusloolasena. Tema mitmekülgsus kandus ka kunsti, kus ta viljeles nii maali kui graafikat ning selle erinevaid tehnikaid. Temast kujunes 1923.a. loodud Eesti Kunstnikkude Rühma, mis oli toonasel ajal üks radikaalsemaid leere, vaimne juht ning ühtlasi sai temast üks järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Märt Laarmani panus eesti moodsasse kunsti on vaieldamatu. Nähtavasti ei ühtinud sellised tõekspidamised Eesti Nõukogude Kunstnike Liidu juhatusega, kes võtsid 1951.a. vastu otsuse kustutada kunstnik liidu liikmete nimekirjast, tuues põhjuseks Laarmani passiivse hoiaku ENKL ürituste suhtes ning loomingulise küündimatuse. Kõik see aga ei takistanud kunstnikku oma loometee jätkamisel.
Graafiline leht “Sügis" on kunstnikule omaselt teostatud äärmiselt meisterlikult, kuid selle kõrval pakub mõtlemisele ainest pigem teose sisuline kontekst. Aiavaiadest moodustuval ristil istub vares, kes kuulutab ette sügise saabumist. Kujutatud motiivi tagant võib iga vaataja otsida enese jaoks sümbolistliku tähenduse.Märt Laarman (1896–1979)
Graafik ja maalikunstnik Märt Laarman sündis 1896. aastal Viljandimaal. Suri 1979. aastal Tallinnas. Õppides 1912-1916. aastatel Rakvere Õpetajate Seminaris, sai K. Schnell-Merilaiu juures esimesed kunstioskused ja andis ka seminaris kunstitunde. 1920. aastal õppis Laarman lühikest aega Ants Laikmaa ateljeekoolis.Töötas kuni 1945. aastani eesti keele õpetajana Otepääl ja Tallinnas, hiljem vabakunstnikuna. Kuulus Eesti Kunstnikkude Rühma alates 1924. aastast ning Kunstnike Liitu 1945. aastast.Loometee alguses oli Laarman Eesti Kunstnikkude Rühma järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Viljeles maali ja raamatugraafikat. Tema trükitehnilistel võimalustel (põhiliselt kirjal ja selle paigutusel) põhinevad ranged raamatukujundused olid tollal uudsed. Lõi ka vabagraafikat. 1930. aastatel sai Laarmani põhialaks just raamatugraafika, tema käsitluslaad muutus natuurilähedasemaks, ekspressiivsemaks ja maalilähedasemaks. On paljud raamatud illustreerinud puugravüüridega. Kuni 1930. aastate keskpaigani tegutses ka kunstiarvustajana. Alates 1960. aastate keskpaigast viljeles lisaks raamatute illustreerimisele ka ekspressiivses sümbolistlikus laadis akvarelli ning tempera- ja gua¹imaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sügis, Märt Laarman E-kunstisalongis

Märt Laarman (1896–1979) Sügis 1966 Puulõige pm 20 x 22,5 Alghind: 6500/€415 23 Märt Laarman oli äärmiselt mitmekülgne ning andekas natuur, töötades nii võimeka kunstniku, kunstikriitiku, publitsisti, tõlkija, keeleõpetaja, bibliofiili kui ka kirjandusloolasena. Tema mitmekülgsus kandus ka kunsti, kus ta viljeles nii maali kui graafikat ning selle erinevaid tehnikaid. Temast kujunes 1923.a. loodud Eesti Kunstnikkude Rühma, mis oli toonasel ajal üks radikaalsemaid leere, vaimne juht ning ühtlasi sai temast üks järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Märt Laarmani panus eesti moodsasse kunsti on vaieldamatu. Nähtavasti ei ühtinud sellised tõekspidamised Eesti Nõukogude Kunstnike Liidu juhatusega, kes võtsid 1951.a. vastu otsuse kustutada kunstnik liidu liikmete nimekirjast, tuues põhjuseks Laarmani passiivse hoiaku ENKL ürituste suhtes ning loomingulise küündimatuse. Kõik see aga ei takistanud kunstnikku oma loometee jätkamisel.Graafiline leht “Sügis" on kunstnikule omaselt teostatud äärmiselt meisterlikult, kuid selle kõrval pakub mõtlemisele ainest pigem teose sisuline kontekst. Aiavaiadest moodustuval ristil istub vares, kes kuulutab ette sügise saabumist. Kujutatud motiivi tagant võib iga vaataja otsida enese jaoks sümbolistliku tähenduse.

Sügis, Märt Laarman E-kunstisalongis

Laarman Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük