Maastik, Märt Laarman E-kunstisalongis 1923. a. loodi Eesti Kunstnikkude Rühm, mille vaimseks juhiks kujunes Märt Laarman. Ta oli kunstnik, kelle kunstiõpingud kulgesid küllaltki juhuslikult, peamiselt rahaliste raskuste tõttu. Sellest hoolimata sai Laarmanist üks järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Tema näol oli tegemist väga võimeka graafiku, maalija, publitsisti, tõlkija, keeleõpetaja, bibliofiili ja kirjandusloolasega. Tema mitmekülgsus kandus ka kunsti, kus ta viljeles nii maali kui graafikat ning selle erinevaid tehnikaid. Esimesed kunstioskused omandas M. Laarman Rakvere Õpetajate Seminaris, kus õppis aastatel 1912-1916 K. Schnell-Merilaiu juures. 1920. aastail õppis lühikest aega A. Laikmaa ateljeekoolis. Alates 1945. aastast tegutses vabakunstnikuna. Märt Laarman on öelnud: “Kunsti ma õppida ei saanud. . . lihtsalt hakkasin kunstnikuks. “ Kui varasematel kümnenditel tegeles Laarman eelkõige graafikaga, siis 1960ndatel hakkas ta intensiivsemalt värvidega tegelema ning pöördus tagasi maali juurde. Monotüüpia "Maastik“ on motiiv metsatukast, mis on loodud natuurilähedases koloriidis ning mis tutvustab kunstniku maalilisemat külge. 2003 Maastik, Märt Laarman E-kunstisalongis Laarman Märt
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik, Märt Laarman E-kunstisalongis
Märt Laarman (1896–1979)

Maastik

1961 Monotüüpia,paber ava 43 x 30
Alghind: € 12000/€767, lõpphind: € 12 000/ 767
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

1923.a. loodi Eesti Kunstnikkude Rühm, mille vaimseks juhiks kujunes Märt Laarman. Ta oli kunstnik, kelle kunstiõpingud kulgesid küllaltki juhuslikult, peamiselt rahaliste raskuste tõttu. Sellest hoolimata sai Laarmanist üks järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Tema näol oli tegemist väga võimeka graafiku, maalija, publitsisti, tõlkija, keeleõpetaja, bibliofiili ja kirjandusloolasega. Tema mitmekülgsus kandus ka kunsti, kus ta viljeles nii maali kui graafikat ning selle erinevaid tehnikaid.
Esimesed kunstioskused omandas M. Laarman Rakvere Õpetajate Seminaris, kus õppis aastatel 1912-1916 K. Schnell-Merilaiu juures. 1920. aastail õppis lühikest aega A. Laikmaa ateljeekoolis. Alates 1945. aastast tegutses vabakunstnikuna. Märt Laarman on öelnud: “Kunsti ma õppida ei saanud...lihtsalt hakkasin kunstnikuks.“
Kui varasematel kümnenditel tegeles Laarman eelkõige graafikaga, siis 1960ndatel hakkas ta intensiivsemalt värvidega tegelema ning pöördus tagasi maali juurde. Monotüüpia "Maastik“ on motiiv metsatukast, mis on loodud natuurilähedases koloriidis ning mis tutvustab kunstniku maalilisemat külge.Märt Laarman (1896–1979)
Graafik ja maalikunstnik Märt Laarman sündis 1896. aastal Viljandimaal. Suri 1979. aastal Tallinnas. Õppides 1912-1916. aastatel Rakvere Õpetajate Seminaris, sai K. Schnell-Merilaiu juures esimesed kunstioskused ja andis ka seminaris kunstitunde. 1920. aastal õppis Laarman lühikest aega Ants Laikmaa ateljeekoolis.Töötas kuni 1945. aastani eesti keele õpetajana Otepääl ja Tallinnas, hiljem vabakunstnikuna. Kuulus Eesti Kunstnikkude Rühma alates 1924. aastast ning Kunstnike Liitu 1945. aastast.Loometee alguses oli Laarman Eesti Kunstnikkude Rühma järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Viljeles maali ja raamatugraafikat. Tema trükitehnilistel võimalustel (põhiliselt kirjal ja selle paigutusel) põhinevad ranged raamatukujundused olid tollal uudsed. Lõi ka vabagraafikat. 1930. aastatel sai Laarmani põhialaks just raamatugraafika, tema käsitluslaad muutus natuurilähedasemaks, ekspressiivsemaks ja maalilähedasemaks. On paljud raamatud illustreerinud puugravüüridega. Kuni 1930. aastate keskpaigani tegutses ka kunstiarvustajana. Alates 1960. aastate keskpaigast viljeles lisaks raamatute illustreerimisele ka ekspressiivses sümbolistlikus laadis akvarelli ning tempera- ja gua¹imaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Märt Laarman E-kunstisalongis

Märt Laarman (1896–1979) Maastik 1961 Monotüüpia,paber ava 43 x 30 Alghind: € 12000/€767, lõpphind: € 12 000/ 767 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 1923.a. loodi Eesti Kunstnikkude Rühm, mille vaimseks juhiks kujunes Märt Laarman. Ta oli kunstnik, kelle kunstiõpingud kulgesid küllaltki juhuslikult, peamiselt rahaliste raskuste tõttu. Sellest hoolimata sai Laarmanist üks järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Tema näol oli tegemist väga võimeka graafiku, maalija, publitsisti, tõlkija, keeleõpetaja, bibliofiili ja kirjandusloolasega. Tema mitmekülgsus kandus ka kunsti, kus ta viljeles nii maali kui graafikat ning selle erinevaid tehnikaid. Esimesed kunstioskused omandas M. Laarman Rakvere Õpetajate Seminaris, kus õppis aastatel 1912-1916 K. Schnell-Merilaiu juures. 1920. aastail õppis lühikest aega A. Laikmaa ateljeekoolis. Alates 1945. aastast tegutses vabakunstnikuna. Märt Laarman on öelnud: “Kunsti ma õppida ei saanud...lihtsalt hakkasin kunstnikuks.“ Kui varasematel kümnenditel tegeles Laarman eelkõige graafikaga, siis 1960ndatel hakkas ta intensiivsemalt värvidega tegelema ning pöördus tagasi maali juurde. Monotüüpia "Maastik“ on motiiv metsatukast, mis on loodud natuurilähedases koloriidis ning mis tutvustab kunstniku maalilisemat külge.

Maastik, Märt Laarman E-kunstisalongis

Laarman Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük