Muhu maastik tuulikuga, Märt Maalikunstnik ja graafik Märt Laarman on öelnud: “Kunsti ma õppida ei saanud. . . lihtsalt hakkasin kunstnikuks. “ Märt Laarman oli äärmiselt mitmekülgne ning andekas natuur, töötades nii võimeka kunstniku, kunstikriitiku, publitsisti, tõlkija, keeleõpetaja, bibliofiili kui ka kirjandusloolasena. Tema mitmekülgsus kandus ka kunsti, kus ta viljeles nii maali kui graafikat ning selle erinevaid tehnikaid. Esimesed kunstioskused omandas Laarman Rakvere Õpetajate Seminaris aastatel 1912-1916 K. Schnell-Merilaiu juures ning 1920. aastail õppis lühikest aega A. Laikmaa ateljeekoolis. Järgnesid lühiajalised õpingud joonistuskursustel, kuid sellega ka suuresti kõik piirdus, kuna kunstnikul puudusid eelkõige just rahalised võimalused omandada kõrgemat kunstiharidust. Ometigi sai Laarmanist oluline verstapost Eesti kunstiloos. Temast kujunes 1923. a. loodud Eesti Kunstnikkude Rühma vaimne juht ning ühtlasi sai temast üks järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Märt Laarmani panus eesti moodsasse kunsti on vaieldamatu ning tema hoiakuid annavad edasi kunstniku enese sõnad: "Tunneksin õudusvärinat selle vaimelise lasteaia ees, kus kunstnikkond istub lutud suus, ja on viisakas. Mürglit pole vaja teha mürgli enese pärast, aga pole ka vaja olla vait selleks, et seltskunnaemal oleks rahulik istuda ja kududa häämeele sukka. Looja peab olema lepimatu fanaatik. “ Nähtavasti ei ühtinud sellised tõekspidamised Eesti Nõukogude Kunstnike Liidu juhatusega, kes võtsid 1951. a. vastu otsuse kustutada kunstnik liidu liikmete nimekirjast, tuueks põhjuseks Laarmani passiivse hoiaku ENKL ürituste suhtes ning loomingulise küündimatuse. Kõik see aga ei takistanud kunstnikku oma loometee jätkamisel. Laarmani loodud ranged raamatukujundused olid tollal uudsed, mis mõjutasid ka tema graafikat. Graafilisel lehel "Muhu maastik tuulikuga“ on näha kunstniku liikumist ekspressionismi poole, kus kivine jõuline maastik ning tuuline taevas näivad võitlust pidavat, kes kellele peale jääb. Horisondil seisab aga kindlalt tuulik, justkui märk inimtegevusest siinse karge põhjamaa looduse keskel 2003 Muhu maastik tuulikuga, Märt Laarman E-kunstisalongis Laarman Märt
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Muhu maastik tuulikuga, Märt Laarman E-kunstisalongis
Märt Laarman (1896–1979)

Muhu maastik tuulikuga

1963 Puulõige plm. 47,8 x 34
Alghind: € 3500/€223, lõpphind: € 4 000/ 255
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Maalikunstnik ja graafik Märt Laarman on öelnud: “Kunsti ma õppida ei saanud...lihtsalt hakkasin kunstnikuks.“ Märt Laarman oli äärmiselt mitmekülgne ning andekas natuur, töötades nii võimeka kunstniku, kunstikriitiku, publitsisti, tõlkija, keeleõpetaja, bibliofiili kui ka kirjandusloolasena. Tema mitmekülgsus kandus ka kunsti, kus ta viljeles nii maali kui graafikat ning selle erinevaid tehnikaid. Esimesed kunstioskused omandas Laarman Rakvere Õpetajate Seminaris aastatel 1912-1916 K. Schnell-Merilaiu juures ning 1920. aastail õppis lühikest aega A. Laikmaa ateljeekoolis. Järgnesid lühiajalised õpingud joonistuskursustel, kuid sellega ka suuresti kõik piirdus, kuna kunstnikul puudusid eelkõige just rahalised võimalused omandada kõrgemat kunstiharidust. Ometigi sai Laarmanist oluline verstapost Eesti kunstiloos. Temast kujunes 1923.a. loodud Eesti Kunstnikkude Rühma vaimne juht ning ühtlasi sai temast üks järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Märt Laarmani panus eesti moodsasse kunsti on vaieldamatu ning tema hoiakuid annavad edasi kunstniku enese sõnad: "Tunneksin õudusvärinat selle vaimelise lasteaia ees, kus kunstnikkond istub lutud suus, ja on viisakas. Mürglit pole vaja teha mürgli enese pärast, aga pole ka vaja olla vait selleks, et seltskunnaemal oleks rahulik istuda ja kududa häämeele sukka. Looja peab olema lepimatu fanaatik.“ Nähtavasti ei ühtinud sellised tõekspidamised Eesti Nõukogude Kunstnike Liidu juhatusega, kes võtsid 1951.a. vastu otsuse kustutada kunstnik liidu liikmete nimekirjast, tuueks põhjuseks Laarmani passiivse hoiaku ENKL ürituste suhtes ning loomingulise küündimatuse. Kõik see aga ei takistanud kunstnikku oma loometee jätkamisel.
Laarmani loodud ranged raamatukujundused olid tollal uudsed, mis mõjutasid ka tema graafikat. Graafilisel lehel "Muhu maastik tuulikuga“ on näha kunstniku liikumist ekspressionismi poole, kus kivine jõuline maastik ning tuuline taevas näivad võitlust pidavat, kes kellele peale jääb. Horisondil seisab aga kindlalt tuulik, justkui märk inimtegevusest siinse karge põhjamaa looduse keskelMärt Laarman (1896–1979)
Graafik ja maalikunstnik Märt Laarman sündis 1896. aastal Viljandimaal. Suri 1979. aastal Tallinnas. Õppides 1912-1916. aastatel Rakvere Õpetajate Seminaris, sai K. Schnell-Merilaiu juures esimesed kunstioskused ja andis ka seminaris kunstitunde. 1920. aastal õppis Laarman lühikest aega Ants Laikmaa ateljeekoolis.Töötas kuni 1945. aastani eesti keele õpetajana Otepääl ja Tallinnas, hiljem vabakunstnikuna. Kuulus Eesti Kunstnikkude Rühma alates 1924. aastast ning Kunstnike Liitu 1945. aastast.Loometee alguses oli Laarman Eesti Kunstnikkude Rühma järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Viljeles maali ja raamatugraafikat. Tema trükitehnilistel võimalustel (põhiliselt kirjal ja selle paigutusel) põhinevad ranged raamatukujundused olid tollal uudsed. Lõi ka vabagraafikat. 1930. aastatel sai Laarmani põhialaks just raamatugraafika, tema käsitluslaad muutus natuurilähedasemaks, ekspressiivsemaks ja maalilähedasemaks. On paljud raamatud illustreerinud puugravüüridega. Kuni 1930. aastate keskpaigani tegutses ka kunstiarvustajana. Alates 1960. aastate keskpaigast viljeles lisaks raamatute illustreerimisele ka ekspressiivses sümbolistlikus laadis akvarelli ning tempera- ja gua¹imaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Muhu maastik tuulikuga, Märt

Märt Laarman (1896–1979) Muhu maastik tuulikuga 1963 Puulõige plm 47,8 x 34 Alghind: € 3500/€223, lõpphind: € 4 000/ 255 22 Maalikunstnik ja graafik Märt Laarman on öelnud: “Kunsti ma õppida ei saanud...lihtsalt hakkasin kunstnikuks.“ Märt Laarman oli äärmiselt mitmekülgne ning andekas natuur, töötades nii võimeka kunstniku, kunstikriitiku, publitsisti, tõlkija, keeleõpetaja, bibliofiili kui ka kirjandusloolasena. Tema mitmekülgsus kandus ka kunsti, kus ta viljeles nii maali kui graafikat ning selle erinevaid tehnikaid. Esimesed kunstioskused omandas Laarman Rakvere Õpetajate Seminaris aastatel 1912-1916 K. Schnell-Merilaiu juures ning 1920. aastail õppis lühikest aega A. Laikmaa ateljeekoolis. Järgnesid lühiajalised õpingud joonistuskursustel, kuid sellega ka suuresti kõik piirdus, kuna kunstnikul puudusid eelkõige just rahalised võimalused omandada kõrgemat kunstiharidust. Ometigi sai Laarmanist oluline verstapost Eesti kunstiloos. Temast kujunes 1923.a. loodud Eesti Kunstnikkude Rühma vaimne juht ning ühtlasi sai temast üks järjekindlamaid kubistliku ja konstruktivistliku suuna arendajaid ja propageerijaid. Märt Laarmani panus eesti moodsasse kunsti on vaieldamatu ning tema hoiakuid annavad edasi kunstniku enese sõnad: "Tunneksin õudusvärinat selle vaimelise lasteaia ees, kus kunstnikkond istub lutud suus, ja on viisakas. Mürglit pole vaja teha mürgli enese pärast, aga pole ka vaja olla vait selleks, et seltskunnaemal oleks rahulik istuda ja kududa häämeele sukka. Looja peab olema lepimatu fanaatik.“ Nähtavasti ei ühtinud sellised tõekspidamised Eesti Nõukogude Kunstnike Liidu juhatusega, kes võtsid 1951.a. vastu otsuse kustutada kunstnik liidu liikmete nimekirjast, tuueks põhjuseks Laarmani passiivse hoiaku ENKL ürituste suhtes ning loomingulise küündimatuse. Kõik see aga ei takistanud kunstnikku oma loometee jätkamisel.Laarmani loodud ranged raamatukujundused olid tollal uudsed, mis mõjutasid ka tema graafikat. Graafilisel lehel "Muhu maastik tuulikuga“ on näha kunstniku liikumist ekspressionismi poole, kus kivine jõuline maastik ning tuuline taevas näivad võitlust pidavat, kes kellele peale jääb. Horisondil seisab aga kindlalt tuulik, justkui märk inimtegevusest siinse karge põhjamaa looduse keskel

Muhu maastik tuulikuga, Märt Laarman E-kunstisalongis

Laarman Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük