Talvemaastik, Imat Suumann E-kunstisalongis Imat Suumann on osanud Eestimaisele loodusele läheneda läbi oma prisma, seda vaatamata aasta- ja päevaajale. Ta on maalinud südasuviseid vaateid, kõledat Eestimaist sügist, öiseid lummavaid pilte ja monotoonset talvist lumist lagendikku. Tema töilt vaatab alati vastu midagi nii tuttavlikku, nii äratuntavat, mis on samas kantud suumanlikult poeetilisest motiivitunnetusest. Imat Suumann on oma maale iseloomustanud kui “realistliku suunitlusega looduspilte". Samas näeb kunstnik reaalset motiivi talle omases prismas ja tunnetab seda “maalikunstnikule omaste vahendite abil". Nii ongi talvised maastikud jäädvustatud ikka kunstnikule omase tundlikkusega, mis muudab argise motiivi maaliliselt nauditavaks. Suumanni talvised loodupildid, mis on jäädvustatud erakordselt napi koloriidiga on samas emotsionaalselt mitmekihilised. Kunstnik on öelnud, soovib saavutada õndsust - õndsust maalimise kaudu. Suumanni motiive nautides on võimalik, sellest emotsioonist osa saada. Riin Kübarsepp iseloomustas tema pilte: ". . . reaalsus pole enam see, mis ta varem oli, omandades hoopis nostalgilise tähenduse. Lisaks on tema töödesse projitseeritud teatud melanhoolne alatoon, võõrdumine ning võõrandumisefekt. “ Suumanni maalidel on meie talvised maastikud omandanud uue mõõtme, reaalsed motiivid on muutunud ebareaalseks. 86 x 101 Alg: 12 000/ € 767 , lõpp: 12 000/ € 767 Tartu vaade 2004 Talvemaastik, Imat Suumann E-kunstisalongis Suumann Imat
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Talvemaastik, Imat Suumann E-kunstisalongis
Imat Suumann (sünd 1964)

Talvemaastik

2006 Õli, lõuend. Signatuuriga. 51x100
Alghind: 17000/€1086, lõpphind: € 17 000/ 1 086
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Imat Suumann on osanud Eestimaisele loodusele läheneda läbi oma prisma, seda vaatamata aasta- ja päevaajale. Ta on maalinud südasuviseid vaateid, kõledat Eestimaist sügist, öiseid lummavaid pilte ja monotoonset talvist lumist lagendikku. Tema töilt vaatab alati vastu midagi nii tuttavlikku, nii äratuntavat, mis on samas kantud suumanlikult poeetilisest motiivitunnetusest. Imat Suumann on oma maale iseloomustanud kui “realistliku suunitlusega looduspilte". Samas näeb kunstnik reaalset motiivi talle omases prismas ja tunnetab seda “maalikunstnikule omaste vahendite abil". Nii ongi talvised maastikud jäädvustatud ikka kunstnikule omase tundlikkusega, mis muudab argise motiivi maaliliselt nauditavaks.
Suumanni talvised loodupildid, mis on jäädvustatud erakordselt napi koloriidiga on samas emotsionaalselt mitmekihilised. Kunstnik on öelnud, soovib saavutada õndsust - õndsust maalimise kaudu. Suumanni motiive nautides on võimalik, sellest emotsioonist osa saada. Riin Kübarsepp iseloomustas tema pilte: "... reaalsus pole enam see, mis ta varem oli, omandades hoopis nostalgilise tähenduse. Lisaks on tema töödesse projitseeritud teatud melanhoolne alatoon, võõrdumine ning võõrandumisefekt.“ Suumanni maalidel on meie talvised maastikud omandanud uue mõõtme, reaalsed motiivid on muutunud ebareaalseks.Imat Suumann (sünd 1964)
Sündinud 1964. aastal Tartus, Aleksander Suumanni poeg. Õppis aastast 1988 Tartu Ülikooli maaliosakonnas, lõpetas selle 1995. aastal. Järgnevalt on Suumann tegutsenud maaliõppejõuna Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Tartu Ülikoolis. Esineb näitustel aastast 1989 Tartus ja mujal. Liitus kunstnikerühmitusega Kursi Koolkond aastal 1996. aastal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talvemaastik, Imat Suumann E-kunstisalongis

Imat Suumann (sünd 1964) Talvemaastik 2006 Õli, lõuend Signatuuriga Imat Suumann on osanud Eestimaisele loodusele läheneda läbi oma prisma, seda vaatamata aasta- ja päevaajale. Ta on maalinud südasuviseid vaateid, kõledat Eestimaist sügist, öiseid lummavaid pilte ja monotoonset talvist lumist lagendikku. Tema töilt vaatab alati vastu midagi nii tuttavlikku, nii äratuntavat, mis on samas kantud suumanlikult poeetilisest motiivitunnetusest. Imat Suumann on oma maale iseloomustanud kui “realistliku suunitlusega looduspilte". Samas näeb kunstnik reaalset motiivi talle omases prismas ja tunnetab seda “maalikunstnikule omaste vahendite abil". Nii ongi talvised maastikud jäädvustatud ikka kunstnikule omase tundlikkusega, mis muudab argise motiivi maaliliselt nauditavaks.Suumanni talvised loodupildid, mis on jäädvustatud erakordselt napi koloriidiga on samas emotsionaalselt mitmekihilised. Kunstnik on öelnud, soovib saavutada õndsust - õndsust maalimise kaudu. Suumanni motiive nautides on võimalik, sellest emotsioonist osa saada. Riin Kübarsepp iseloomustas tema pilte: "... reaalsus pole enam see, mis ta varem oli, omandades hoopis nostalgilise tähenduse. Lisaks on tema töödesse projitseeritud teatud melanhoolne alatoon, võõrdumine ning võõrandumisefekt.“ Suumanni maalidel on meie talvised maastikud omandanud uue mõõtme, reaalsed motiivid on muutunud ebareaalseks.

Talvemaastik, Imat Suumann E-kunstisalongis

Suumann Imat
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük