Maja, katedraal ja lõke, Tartu kunstnik Imat Suumann on lõpetanud Tartu Ülikooli maaliosakonna ning töötanud õppejõuna nii Tartu Kõrgemas Kunstikoolis kui ka Tartu Ülikoolis. Suumann on pälvinud Tartu linna poolt välja antud parima maalikunstniku autasu. 2014. aasta juulis toimus Tartu Kunstimajas Suumanni juubelinäitus "Ma tulen üle Toome". Seal olid eksponeeritud peamiselt kunstniku viimase loomeperioodi teosed, mis on inspireeritud Tartu linnast, selle ajaloost, arhitektuurist ning meeleolust. Kunstiajaloolane Krista Piirimäe võttis näituse kokku sõnadega: "Kui XIX sajandi baltisakslaste kunst oli idülliline ja XX sajandi pallaslaste oma impressionistlik, siis Suumanni linnavaated on saavutanud eepilise mõõte. " Ka käesolev teos Raekoja vaatega Rüütli tänavale kuulub Suumanni Tartu-teemalisse seeriasse. 2004 Maja, katedraal ja lõke, Imat Suumann E-kunstisalongis Suumann Imat
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maja, katedraal ja lõke, Imat Suumann E-kunstisalongis
Imat Suumann (sünd 1964)

Maja, katedraal ja lõke

2014 Õli, lõuend. Signatuuriga. 100x90
Alghind: € €1900, lõpphind: € 2 550
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Tartu kunstnik Imat Suumann on lõpetanud Tartu Ülikooli
maaliosakonna ning töötanud õppejõuna nii Tartu Kõrgemas
Kunstikoolis kui ka Tartu Ülikoolis. Suumann on pälvinud
Tartu linna poolt välja antud parima maalikunstniku autasu.
2014. aasta juulis toimus Tartu Kunstimajas Suumanni juubelinäitus
"Ma tulen üle Toome". Seal olid eksponeeritud peamiselt
kunstniku viimase loomeperioodi teosed, mis on inspireeritud
Tartu linnast, selle ajaloost, arhitektuurist ning meeleolust.
Kunstiajaloolane Krista Piirimäe võttis näituse kokku sõnadega:
"Kui XIX sajandi baltisakslaste kunst oli idülliline ja XX sajandi
pallaslaste oma impressionistlik, siis Suumanni linnavaated on
saavutanud eepilise mõõte." Ka käesolev teos Raekoja vaatega
Rüütli tänavale kuulub Suumanni Tartu-teemalisse seeriasse.Imat Suumann (sünd 1964)
Sündinud 1964. aastal Tartus, Aleksander Suumanni poeg. Õppis aastast 1988 Tartu Ülikooli maaliosakonnas, lõpetas selle 1995. aastal. Järgnevalt on Suumann tegutsenud maaliõppejõuna Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Tartu Ülikoolis. Esineb näitustel aastast 1989 Tartus ja mujal. Liitus kunstnikerühmitusega Kursi Koolkond aastal 1996. aastal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maja, katedraal ja lõke,

Imat Suumann (sünd 1964) Maja, katedraal ja lõke 2014 Õli, lõuend Signatuuriga Tartu kunstnik Imat Suumann on lõpetanud Tartu Ülikoolimaaliosakonna ning töötanud õppejõuna nii Tartu KõrgemasKunstikoolis kui ka Tartu Ülikoolis. Suumann on pälvinudTartu linna poolt välja antud parima maalikunstniku autasu.2014. aasta juulis toimus Tartu Kunstimajas Suumanni juubelinäitus"Ma tulen üle Toome". Seal olid eksponeeritud peamiseltkunstniku viimase loomeperioodi teosed, mis on inspireeritudTartu linnast, selle ajaloost, arhitektuurist ning meeleolust.Kunstiajaloolane Krista Piirimäe võttis näituse kokku sõnadega:"Kui XIX sajandi baltisakslaste kunst oli idülliline ja XX sajandipallaslaste oma impressionistlik, siis Suumanni linnavaated onsaavutanud eepilise mõõte." Ka käesolev teos Raekoja vaategaRüütli tänavale kuulub Suumanni Tartu-teemalisse seeriasse.

Maja, katedraal ja lõke, Imat Suumann E-kunstisalongis

Suumann Imat
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük