Maja, katedraal ja lõke, Tartu kunstnik Imat Suumann on lõpetanud Tartu Ülikooli maaliosakonna ning töötanud õppejõuna nii Tartu Kõrgemas Kunstikoolis kui ka Tartu Ülikoolis. Suumann on pälvinud Tartu linna poolt välja antud parima maalikunstniku autasu. 2014. aasta juulis toimus Tartu Kunstimajas Suumanni juubelinäitus "Ma tulen üle Toome". Seal olid eksponeeritud peamiselt kunstniku viimase loomeperioodi teosed, mis on inspireeritud Tartu linnast, selle ajaloost, arhitektuurist ning meeleolust. Kunstiajaloolane Krista Piirimäe võttis näituse kokku sõnadega: "Kui XIX sajandi baltisakslaste kunst oli idülliline ja XX sajandi pallaslaste oma impressionistlik, siis Suumanni linnavaated on saavutanud eepilise mõõte. " Ka käesolev teos Raekoja vaatega Rüütli tänavale kuulub Suumanni Tartu-teemalisse seeriasse. 86 x 101 Alg: 12 000/ € 767 , lõpp: 12 000/ € 767 Tartu vaade 2004 Maja, katedraal ja lõke, Imat Suumann E-kunstisalongis Suumann Imat
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Maja, katedraal ja lõke, Imat Suumann E-kunstisalongis

Maja, katedraal ja lõke

2014 Õli, lõuend. Signatuuriga. 100x90
Alghind: € 1 900, lõpphind: € 2 550
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Tartu kunstnik Imat Suumann on lõpetanud Tartu Ülikoolimaaliosakonna ning töötanud õppejõuna nii Tartu KõrgemasKunstikoolis kui ka Tartu Ülikoolis. Suumann on pälvinudTartu linna poolt välja antud parima maalikunstniku autasu.2014. aasta juulis toimus Tartu Kunstimajas Suumanni juubelinäitus"Ma tulen üle Toome". Seal olid eksponeeritud peamiseltkunstniku viimase loomeperioodi teosed, mis on inspireeritudTartu linnast, selle ajaloost, arhitektuurist ning meeleolust.Kunstiajaloolane Krista Piirimäe võttis näituse kokku sõnadega:"Kui XIX sajandi baltisakslaste kunst oli idülliline ja XX sajandipallaslaste oma impressionistlik, siis Suumanni linnavaated onsaavutanud eepilise mõõte." Ka käesolev teos Raekoja vaategaRüütli tänavale kuulub Suumanni Tartu-teemalisse seeriasse.Imat Suumann
Sündinud 1964. aastal Tartus, Aleksander Suumanni poeg. Õppis aastast 1988 Tartu Ülikooli maaliosakonnas, lõpetas selle 1995. aastal. Järgnevalt on Suumann tegutsenud maaliõppejõuna Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Tartu Ülikoolis. Esineb näitustel aastast 1989 Tartus ja mujal. Liitus kunstnikerühmitusega Kursi Koolkond aastal 1996. aastal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maja, katedraal ja lõke,

Imat Suumann Maja, katedraal ja lõke 2014 Õli, lõuend Signatuuriga Tartu kunstnik Imat Suumann on lõpetanud Tartu Ülikoolimaaliosakonna ning töötanud õppejõuna nii Tartu KõrgemasKunstikoolis kui ka Tartu Ülikoolis. Suumann on pälvinudTartu linna poolt välja antud parima maalikunstniku autasu.2014. aasta juulis toimus Tartu Kunstimajas Suumanni juubelinäitus"Ma tulen üle Toome". Seal olid eksponeeritud peamiseltkunstniku viimase loomeperioodi teosed, mis on inspireeritudTartu linnast, selle ajaloost, arhitektuurist ning meeleolust.Kunstiajaloolane Krista Piirimäe võttis näituse kokku sõnadega:"Kui XIX sajandi baltisakslaste kunst oli idülliline ja XX sajandipallaslaste oma impressionistlik, siis Suumanni linnavaated onsaavutanud eepilise mõõte." Ka käesolev teos Raekoja vaategaRüütli tänavale kuulub Suumanni Tartu-teemalisse seeriasse.

Maja, katedraal ja lõke, Imat Suumann E-kunstisalongis

Suumann Imat
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük