Puud, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Silvia Jõgeverile olid kõige südamelähedasemad unenäolised figuraalkompositsioonid, kuid kunstnik pidas oluliseks ka aktistuudiumi ning maastikus maalimist. Viimane hoidis värvimeele erksa ning pakkus meeldivat vaheldust ateljees töötamisele. Jõgeveri maastikud on vaoshoitud koloriidiga, tema toonid enamasti summutatud. Kunstnik ei otsinud looduses efektseid vaateid, vaid jäädvustas oma töis esmapilgul isegi igavaid motiive. Võluvaks muutuvad need S. Jõgeveri käe all, kes pani oma maalidesse lüürilist meeleolu ning tundlikke värviüleminekuid. Kunstnik kujutab maalis “Puud" sihvakaid pruunikate tüvede ning sinkjate kroonidega mände ning heledamais ookerjais toonides maapinda. Koloriidi külmad ning soojad toonid on kompositsioonis tasakaalukas dialoogis. 2000 Puud, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Jõgever Silvia
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Puud, Silvia Jõgever E-kunstisalongis
Silvia Jõgever (1924–2005)

Puud

1996 Õli, kartong 46,5 x 52,4 signatuuriga
Alghind: € 6500/€415
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Silvia Jõgeverile olid kõige südamelähedasemad unenäolised
figuraalkompositsioonid, kuid kunstnik pidas oluliseks ka
aktistuudiumi ning maastikus maalimist. Viimane hoidis
värvimeele erksa ning pakkus meeldivat vaheldust ateljees
töötamisele. Jõgeveri maastikud on vaoshoitud koloriidiga, tema
toonid enamasti summutatud. Kunstnik ei otsinud looduses
efektseid vaateid, vaid jäädvustas oma töis esmapilgul isegi
igavaid motiive. Võluvaks muutuvad need S. Jõgeveri käe all, kes
pani oma maalidesse lüürilist meeleolu ning tundlikke
värviüleminekuid. Kunstnik kujutab maalis “Puud" sihvakaid
pruunikate tüvede ning sinkjate kroonidega mände ning
heledamais ookerjais toonides maapinda. Koloriidi külmad ning
soojad toonid on kompositsioonis tasakaalukas dialoogis.Silvia Jõgever (1924–2005)
Elas aastatel 1924-2005 Tartus. Astus 1942 Tartus Kõrgematele Kujutava Kunsti Kursustele. Lõpetas 1945 Tartu 5. KK ja 1952 ERKI. Töötanud Tartus Üldhariduskooli ning Tartu Laste Kunstikooli õpetajana. Loonud maastikupilte, akte ja figuurikompositsioone. Jätkas esialgu Pallase maalilist laadi eriti maastikes ja aktides. Alates 1960. aastast loonud ka väikesemõõtmelisi abstraktseid maale ning lakoonilisi kollaa¾e.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Puud, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Silvia Jõgever (1924–2005) Puud 1996 Õli, kartong 46,5 x 52,4 signatuuriga Alghind: € 6500/€415 16 Meistrite paraad 29 Silvia Jõgeverile olid kõige südamelähedasemad unenäolisedfiguraalkompositsioonid, kuid kunstnik pidas oluliseks kaaktistuudiumi ning maastikus maalimist. Viimane hoidisvärvimeele erksa ning pakkus meeldivat vaheldust ateljeestöötamisele. Jõgeveri maastikud on vaoshoitud koloriidiga, tematoonid enamasti summutatud. Kunstnik ei otsinud loodusesefektseid vaateid, vaid jäädvustas oma töis esmapilgul isegiigavaid motiive. Võluvaks muutuvad need S. Jõgeveri käe all, kespani oma maalidesse lüürilist meeleolu ning tundlikkevärviüleminekuid. Kunstnik kujutab maalis “Puud" sihvakaidpruunikate tüvede ning sinkjate kroonidega mände ningheledamais ookerjais toonides maapinda. Koloriidi külmad ningsoojad toonid on kompositsioonis tasakaalukas dialoogis.

Puud, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Jõgever Silvia
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük