Etteaste, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Silvia Jõgever lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1952. aasal Elmar Kitse ja Johannes Võerahansu õpilasena. Kunstiajaloolane Taimo Kuusik on kirjutanud: „®anriliselt hakkavad Jõgeveri loomingus valitsema figuraalsed kompositsioonid, milles reaalsus avaldub omapäraselt kitsa, kuid seevastu väga tervikliku nägemus- ja tundemaailma kaudu. /. . . /Seiskunud tegevushetkega lüürilistes teostes valitseb üllas rahu ja harmoonia. “ Käesolev teos oli eksponeeritud Silvia Jõgeveri isikunäitusel Tartu Kunstimuuseumis (1993) ning on ära toodud näituse kataloogi teoste nimestikus nr 70 all. 2000 Etteaste, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Jõgever Silvia
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Etteaste, Silvia Jõgever E-kunstisalongis
Silvia Jõgever (1924–2005)

Etteaste

1977. Õli, lõuend, papp. 55x71. Signatuuriga.
Alghind: € €3400
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Silvia Jõgever lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1952. aasal Elmar Kitse ja Johannes Võerahansu õpilasena. Kunstiajaloolane Taimo Kuusik on kirjutanud: „®anriliselt hakkavad Jõgeveri loomingus valitsema figuraalsed kompositsioonid, milles reaalsus avaldub omapäraselt kitsa, kuid seevastu väga tervikliku nägemus- ja tundemaailma kaudu. /.../Seiskunud tegevushetkega lüürilistes teostes valitseb üllas rahu ja harmoonia.“ Käesolev teos oli eksponeeritud Silvia Jõgeveri isikunäitusel Tartu Kunstimuuseumis (1993) ning on ära toodud näituse kataloogi teoste nimestikus nr 70 all.Silvia Jõgever (1924–2005)
Elas aastatel 1924-2005 Tartus. Astus 1942 Tartus Kõrgematele Kujutava Kunsti Kursustele. Lõpetas 1945 Tartu 5. KK ja 1952 ERKI. Töötanud Tartus Üldhariduskooli ning Tartu Laste Kunstikooli õpetajana. Loonud maastikupilte, akte ja figuurikompositsioone. Jätkas esialgu Pallase maalilist laadi eriti maastikes ja aktides. Alates 1960. aastast loonud ka väikesemõõtmelisi abstraktseid maale ning lakoonilisi kollaa¾e.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Etteaste, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Silvia Jõgever (1924–2005) Etteaste 1977 Õli, lõuend, papp Silvia Jõgever lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1952. aasal Elmar Kitse ja Johannes Võerahansu õpilasena. Kunstiajaloolane Taimo Kuusik on kirjutanud: „®anriliselt hakkavad Jõgeveri loomingus valitsema figuraalsed kompositsioonid, milles reaalsus avaldub omapäraselt kitsa, kuid seevastu väga tervikliku nägemus- ja tundemaailma kaudu. /.../Seiskunud tegevushetkega lüürilistes teostes valitseb üllas rahu ja harmoonia.“ Käesolev teos oli eksponeeritud Silvia Jõgeveri isikunäitusel Tartu Kunstimuuseumis (1993) ning on ära toodud näituse kataloogi teoste nimestikus nr 70 all.

Etteaste, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Jõgever Silvia
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük