Abstraktne, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Silvia Jõgever on V. Janovi kaasaegne, kelle kunstnikutee sai alguse sõjaaegses Tartus. Nende õppejõududeks olid legendaarsed pallaslased Ado Vabbe, Elmar Kits, Johannes Võerahansu ning õpingukaaslasteks Lembit Saarts, Valdur Ohakas, Heldur Viires, Ülo Sooster. Need on kunstnikud, kes mõjutasid eesti kunsti arengut ning tundsid huvi uute suundumuste vastu kunstis. Nad hindasid head maalikooli ja avatud maailmanägemist. S. Jõgever pidas oma loomingus olulisemaks figuraalseid kompositsioone, kuid hea koloriidivaistu ning tundliku värvitunnetuse andis kunstnikule pidev maastiku ja abstraktsete kompositsioonide maalimine. Jõgeveri abstraktsioonid on kaalutletud ülesehitusega, kus kunstnik otsib tundlikke värvivahekordi ja toonikooslusi. Meistrilt meistrile Abstraktne, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Jõgever Silvia
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Abstraktne, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Abstraktne

1994 Õli, paber. Signatuuriga. 39x58,5
Alghind: 12 000/ € 767, lõpphind: € 12 000/ 767
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Silvia Jõgever on V. Janovi kaasaegne, kelle kunstnikutee sai alguse sõjaaegses Tartus. Nende õppejõududeks olid legendaarsed pallaslased Ado Vabbe, Elmar Kits, Johannes Võerahansu ning õpingukaaslasteks Lembit Saarts, Valdur Ohakas, Heldur Viires, Ülo Sooster. Need on kunstnikud, kes mõjutasid eesti kunsti arengut ning tundsid huvi uute suundumuste vastu kunstis. Nad hindasid head maalikooli ja avatud maailmanägemist. S. Jõgever pidas oma loomingus olulisemaks figuraalseid kompositsioone, kuid hea koloriidivaistu ning tundliku värvitunnetuse andis kunstnikule pidev maastiku ja abstraktsete kompositsioonide maalimine. Jõgeveri abstraktsioonid on kaalutletud ülesehitusega, kus kunstnik otsib tundlikke värvivahekordi ja toonikooslusi.Silvia Jõgever
Sündinud Tartumaal 1924. aastal. Astus 1942 Tartus Kõrgematele Kujutava Kunsti Kursustele. Lõpetas 1945 Tartu 5. KK ja 1952 ERKI. Töötanud Tartus Üldhariduskooli ning Tartu Laste Kunstikooli õpetajana. Loonud maastikupilte, akte ja figuurikompositsioone. Jätkas esialgu Pallase maalilist laadi eriti maastikes ja aktides. Alates 1960. aastast loonud ka väikesemõõtmelisi abstraktseid maale ning lakoonilisi kollaa¾e.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Abstraktne, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Silvia Jõgever Abstraktne 1994 Õli, paber Signatuuriga Silvia Jõgever on V. Janovi kaasaegne, kelle kunstnikutee sai alguse sõjaaegses Tartus. Nende õppejõududeks olid legendaarsed pallaslased Ado Vabbe, Elmar Kits, Johannes Võerahansu ning õpingukaaslasteks Lembit Saarts, Valdur Ohakas, Heldur Viires, Ülo Sooster. Need on kunstnikud, kes mõjutasid eesti kunsti arengut ning tundsid huvi uute suundumuste vastu kunstis. Nad hindasid head maalikooli ja avatud maailmanägemist. S. Jõgever pidas oma loomingus olulisemaks figuraalseid kompositsioone, kuid hea koloriidivaistu ning tundliku värvitunnetuse andis kunstnikule pidev maastiku ja abstraktsete kompositsioonide maalimine. Jõgeveri abstraktsioonid on kaalutletud ülesehitusega, kus kunstnik otsib tundlikke värvivahekordi ja toonikooslusi.

Abstraktne, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Jõgever Silvia
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük