Abstraktne, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Silvia Jõgever on V. Janovi kaasaegne, kelle kunstnikutee sai alguse sõjaaegses Tartus. Nende õppejõududeks olid legendaarsed pallaslased Ado Vabbe, Elmar Kits, Johannes Võerahansu ning õpingukaaslasteks Lembit Saarts, Valdur Ohakas, Heldur Viires, Ülo Sooster. Need on kunstnikud, kes mõjutasid eesti kunsti arengut ning tundsid huvi uute suundumuste vastu kunstis. Nad hindasid head maalikooli ja avatud maailmanägemist. S. Jõgever pidas oma loomingus olulisemaks figuraalseid kompositsioone, kuid hea koloriidivaistu ning tundliku värvitunnetuse andis kunstnikule pidev maastiku ja abstraktsete kompositsioonide maalimine. Jõgeveri abstraktsioonid on kaalutletud ülesehitusega, kus kunstnik otsib tundlikke värvivahekordi ja toonikooslusi. 2000 Abstraktne, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Jõgever Silvia
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Abstraktne, Silvia Jõgever E-kunstisalongis
Silvia Jõgever (1924–2005)

Abstraktne

1994 Õli, paber. Signatuuriga. 39x58,5
Alghind: € 12000/€767, lõpphind: € 12 000/ 767
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Silvia Jõgever on V. Janovi kaasaegne, kelle kunstnikutee sai alguse sõjaaegses Tartus. Nende õppejõududeks olid legendaarsed pallaslased Ado Vabbe, Elmar Kits, Johannes Võerahansu ning õpingukaaslasteks Lembit Saarts, Valdur Ohakas, Heldur Viires, Ülo Sooster. Need on kunstnikud, kes mõjutasid eesti kunsti arengut ning tundsid huvi uute suundumuste vastu kunstis. Nad hindasid head maalikooli ja avatud maailmanägemist. S. Jõgever pidas oma loomingus olulisemaks figuraalseid kompositsioone, kuid hea koloriidivaistu ning tundliku värvitunnetuse andis kunstnikule pidev maastiku ja abstraktsete kompositsioonide maalimine. Jõgeveri abstraktsioonid on kaalutletud ülesehitusega, kus kunstnik otsib tundlikke värvivahekordi ja toonikooslusi.Silvia Jõgever (1924–2005)
Elas aastatel 1924-2005 Tartus. Astus 1942 Tartus Kõrgematele Kujutava Kunsti Kursustele. Lõpetas 1945 Tartu 5. KK ja 1952 ERKI. Töötanud Tartus Üldhariduskooli ning Tartu Laste Kunstikooli õpetajana. Loonud maastikupilte, akte ja figuurikompositsioone. Jätkas esialgu Pallase maalilist laadi eriti maastikes ja aktides. Alates 1960. aastast loonud ka väikesemõõtmelisi abstraktseid maale ning lakoonilisi kollaa¾e.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Abstraktne, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Silvia Jõgever (1924–2005) Abstraktne 1994 Õli, paber Signatuuriga Silvia Jõgever on V. Janovi kaasaegne, kelle kunstnikutee sai alguse sõjaaegses Tartus. Nende õppejõududeks olid legendaarsed pallaslased Ado Vabbe, Elmar Kits, Johannes Võerahansu ning õpingukaaslasteks Lembit Saarts, Valdur Ohakas, Heldur Viires, Ülo Sooster. Need on kunstnikud, kes mõjutasid eesti kunsti arengut ning tundsid huvi uute suundumuste vastu kunstis. Nad hindasid head maalikooli ja avatud maailmanägemist. S. Jõgever pidas oma loomingus olulisemaks figuraalseid kompositsioone, kuid hea koloriidivaistu ning tundliku värvitunnetuse andis kunstnikule pidev maastiku ja abstraktsete kompositsioonide maalimine. Jõgeveri abstraktsioonid on kaalutletud ülesehitusega, kus kunstnik otsib tundlikke värvivahekordi ja toonikooslusi.

Abstraktne, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Jõgever Silvia
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük