Lamav akt, Silvia Jõgever Tartu Kõrgematele Kujutava Kunsti kursustele asus Jõgever õppima 1942. aastal. Tema õpingukaaslasteks olid Ülo Sooster, Valdur Ohakas ja Henn Roode. See tugev lend oli omal moel Pallase vaimu edasikandja, kuid teisalt ka täiesti oma raja sillutaja Eesti kunstimaastikul. Jõgever oli üks nendest kunstnikest, kes kuulus 1950. aastatel Ülo Soosteri ümber kujunenud Tartu sõpruskonda, milles on nähtud teatavat avangardilainet Eesti kunstis. Kunstiajaloolane Kadri Asmer on kirjutanud, et Jõgeveri "huvitasid puhtvisuaalsed küsimused - katsetused vormide ja värvidega. /. . . / Ta oli niivõrd mitmekülgne natuur, kes pidevalt otsis ja leidis uusi teemasid ning vaatenurki. Ometi jäid tema kunstilised põhimõtted läbi aastate samaks. Algusest lõpuni jäi Silvia Jõgever oma loomingus vabaks ja sõltumatuks". Meistrilt meistrile Lamav akt, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Jõgever Silvia
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lamav akt, Silvia Jõgever E-kunstisalongis
Silvia Jõgever (1924–2005)

Lamav akt

1988 Õli, paber. Lm 42,7 x 61,4. Signatuuriga.
Alghind: €700
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Tartu Kõrgematele Kujutava Kunsti kursustele asus Jõgever õppima 1942. aastal. Tema õpingukaaslasteks olid Ülo Sooster, Valdur Ohakas ja Henn Roode. See tugev lend oli omal moel Pallase vaimu edasikandja, kuid teisalt ka täiesti oma raja sillutaja Eesti kunstimaastikul. Jõgever oli üks nendest kunstnikest, kes kuulus 1950. aastatel Ülo Soosteri ümber kujunenud Tartu sõpruskonda, milles on nähtud teatavat avangardilainet Eesti kunstis. Kunstiajaloolane Kadri Asmer on kirjutanud, et Jõgeveri "huvitasid puhtvisuaalsed küsimused - katsetused vormide ja värvidega. /.../ Ta oli niivõrd mitmekülgne natuur, kes pidevalt otsis ja leidis uusi teemasid ning vaatenurki. Ometi jäid tema kunstilised põhimõtted läbi aastate samaks. Algusest lõpuni jäi Silvia Jõgever oma loomingus vabaks ja sõltumatuks".Silvia Jõgever (1924–2005)
Elas aastatel 1924-2005 Tartus. Astus 1942 Tartus Kõrgematele Kujutava Kunsti Kursustele. Lõpetas 1945 Tartu 5. KK ja 1952 ERKI. Töötanud Tartus Üldhariduskooli ning Tartu Laste Kunstikooli õpetajana. Loonud maastikupilte, akte ja figuurikompositsioone. Jätkas esialgu Pallase maalilist laadi eriti maastikes ja aktides. Alates 1960. aastast loonud ka väikesemõõtmelisi abstraktseid maale ning lakoonilisi kollaa¾e.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lamav akt, Silvia Jõgever

Silvia Jõgever (1924–2005) Lamav akt 1988 Õli, paber Lm 42,7 x 61,4 Tartu Kõrgematele Kujutava Kunsti kursustele asus Jõgever õppima 1942. aastal. Tema õpingukaaslasteks olid Ülo Sooster, Valdur Ohakas ja Henn Roode. See tugev lend oli omal moel Pallase vaimu edasikandja, kuid teisalt ka täiesti oma raja sillutaja Eesti kunstimaastikul. Jõgever oli üks nendest kunstnikest, kes kuulus 1950. aastatel Ülo Soosteri ümber kujunenud Tartu sõpruskonda, milles on nähtud teatavat avangardilainet Eesti kunstis. Kunstiajaloolane Kadri Asmer on kirjutanud, et Jõgeveri "huvitasid puhtvisuaalsed küsimused - katsetused vormide ja värvidega. /.../ Ta oli niivõrd mitmekülgne natuur, kes pidevalt otsis ja leidis uusi teemasid ning vaatenurki. Ometi jäid tema kunstilised põhimõtted läbi aastate samaks. Algusest lõpuni jäi Silvia Jõgever oma loomingus vabaks ja sõltumatuks".

Lamav akt, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Jõgever Silvia
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük