Poolakt, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Silvia Jõgever kuulus 1950. aastatel Ülo Soosteri ümber kujunenud Tartu sõpruskonda, kelle hulgas olid veel Saarts, Viires, Kärner, Janov ja Vallimäe-Mark. Käesoleval aastal on KUMU-s just nimelt selle sõpruskonna loomingu näitus "Tartu sõpruskond ja Ülo Sooster", kus on esindatud ka Jõgeveri teosed. Kunstiteadlane Eha Ratnik on kirjutanud Silvia Jõgeveri aktidest niiviisi: "S. Jõgeveri akti- ja maastikumaalid on kompositsioonidest erinevalt teostatud enamasti vahetus kantaktis natuuriga. Ta on innukamaid Tartu Kunstnike Majas korraldatud aktistuudio osalisi. Tema aktimaalid ongi õieti inimese asendivõimaluste pikk stuudium, inimkeha ja ihutoonide nägemine paljudes värvide ja valguse refleksides. Võrreldes figuurikompositsioonidega on aktid konkreetsemad, vahetumad ja rohkem hetkeseisu väljendavad. " 2000 Poolakt, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Jõgever Silvia
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Poolakt, Silvia Jõgever E-kunstisalongis
Silvia Jõgever (1924–2005)

Poolakt

1985 Õli, paber. Signatuuriga. Lm 61,5x43
Alghind: € €650
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Silvia Jõgever kuulus 1950. aastatel Ülo Soosteri ümber kujunenud
Tartu sõpruskonda, kelle hulgas olid veel Saarts, Viires,
Kärner, Janov ja Vallimäe-Mark. Käesoleval aastal on KUMU-s
just nimelt selle sõpruskonna loomingu näitus "Tartu sõpruskond
ja Ülo Sooster", kus on esindatud ka Jõgeveri teosed.
Kunstiteadlane Eha Ratnik on kirjutanud Silvia Jõgeveri aktidest
niiviisi: "S. Jõgeveri akti- ja maastikumaalid on kompositsioonidest
erinevalt teostatud enamasti vahetus kantaktis natuuriga.
Ta on innukamaid Tartu Kunstnike Majas korraldatud
aktistuudio osalisi. Tema aktimaalid ongi õieti inimese asendivõimaluste
pikk stuudium, inimkeha ja ihutoonide nägemine paljudes
värvide ja valguse refleksides. Võrreldes figuurikompositsioonidega
on aktid konkreetsemad, vahetumad ja rohkem hetkeseisu
väljendavad."Silvia Jõgever (1924–2005)
Elas aastatel 1924-2005 Tartus. Astus 1942 Tartus Kõrgematele Kujutava Kunsti Kursustele. Lõpetas 1945 Tartu 5. KK ja 1952 ERKI. Töötanud Tartus Üldhariduskooli ning Tartu Laste Kunstikooli õpetajana. Loonud maastikupilte, akte ja figuurikompositsioone. Jätkas esialgu Pallase maalilist laadi eriti maastikes ja aktides. Alates 1960. aastast loonud ka väikesemõõtmelisi abstraktseid maale ning lakoonilisi kollaa¾e.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Poolakt, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Silvia Jõgever (1924–2005) Poolakt 1985 Õli, paber Signatuuriga Silvia Jõgever kuulus 1950. aastatel Ülo Soosteri ümber kujunenudTartu sõpruskonda, kelle hulgas olid veel Saarts, Viires,Kärner, Janov ja Vallimäe-Mark. Käesoleval aastal on KUMU-sjust nimelt selle sõpruskonna loomingu näitus "Tartu sõpruskondja Ülo Sooster", kus on esindatud ka Jõgeveri teosed.Kunstiteadlane Eha Ratnik on kirjutanud Silvia Jõgeveri aktidestniiviisi: "S. Jõgeveri akti- ja maastikumaalid on kompositsioonidesterinevalt teostatud enamasti vahetus kantaktis natuuriga.Ta on innukamaid Tartu Kunstnike Majas korraldatudaktistuudio osalisi. Tema aktimaalid ongi õieti inimese asendivõimalustepikk stuudium, inimkeha ja ihutoonide nägemine paljudesvärvide ja valguse refleksides. Võrreldes figuurikompositsioonidegaon aktid konkreetsemad, vahetumad ja rohkem hetkeseisuväljendavad."

Poolakt, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Jõgever Silvia
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük