14 Roosid vaasis, Silvia Silvia Jõgever asus kunsti õppima Pallasesse 1942. aastal ning lõpetas erialased õpingud Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis 1952. aastal. Tema olulisemateks õpetajateks olid koloriidimeistrid Elmar Kits ja Johannes Võerahansu, kuid kogu loometeed on kõige tugevamalt mõjutanud 1950. aastatel Ülo Soosteri ümber kujunenud Tartu sõpruskond (Valve Janov, Kaja Kärner, Heldur Viires, Lembit Saarts jt). 1970ndatel näeme Jõgeveri loomingus sageli puhast ja ühele toonile ülesehitatud fooni, sageli on selleks just jõuline sinine, mis on iseloomulik ka käesolevale teosele. Kunstiajaloos rakendatavad värvianalüüsid seostavad sinist enamasti melanhoolia ja nukrameelsusega. Mõelgem siin kasvõi Vincent van Goghi tumesinisele tähistaevale. J. W. von Goethe on aga sinist pidanud maalikunsti üheks kõige põnevamaks värviks, kuna see on seostatav ka hämaruse ja salapäraga. Silvia Jõgeveri maalikeel on täis varjatud alltekste ja tähendusi, mille mõtestamise on ta jätnud kunstipubliku kanda. Käesolev maal „Roosid vaasis“ on lihtsa kompositsiooniga, kuid värvimõjul peegeldab vaatajatele sügavust ja mõtlikkust. 2000 14. Roosid vaasis, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Jõgever Silvia
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
14. Roosid vaasis, Silvia Jõgever E-kunstisalongis
Silvia Jõgever (1924–2005)

14. Roosid vaasis

1974. Õli, paber. Ava 55x42. Signatuuriga.
Alghind: € 1200, lõpphind: € 1200
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Silvia Jõgever asus kunsti õppima Pallasesse 1942. aastal ning lõpetas erialased õpingud Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis 1952. aastal. Tema olulisemateks õpetajateks olid koloriidimeistrid Elmar Kits ja Johannes Võerahansu, kuid kogu loometeed on kõige tugevamalt mõjutanud 1950. aastatel Ülo Soosteri ümber kujunenud Tartu sõpruskond (Valve Janov, Kaja Kärner, Heldur Viires, Lembit Saarts jt).
1970ndatel näeme Jõgeveri loomingus sageli puhast ja ühele toonile ülesehitatud fooni, sageli on selleks just jõuline sinine, mis on iseloomulik ka käesolevale teosele. Kunstiajaloos rakendatavad värvianalüüsid seostavad sinist enamasti melanhoolia ja nukrameelsusega. Mõelgem siin kasvõi Vincent van Goghi tumesinisele tähistaevale. J. W. von Goethe on aga sinist pidanud maalikunsti üheks kõige põnevamaks värviks, kuna see on seostatav ka hämaruse ja salapäraga. Silvia Jõgeveri maalikeel on täis varjatud alltekste ja tähendusi, mille mõtestamise on ta jätnud kunstipubliku kanda. Käesolev maal „Roosid vaasis“ on lihtsa kompositsiooniga, kuid värvimõjul peegeldab vaatajatele sügavust ja mõtlikkust.Silvia Jõgever (1924–2005)
Elas aastatel 1924-2005 Tartus. Astus 1942 Tartus Kõrgematele Kujutava Kunsti Kursustele. Lõpetas 1945 Tartu 5. KK ja 1952 ERKI. Töötanud Tartus Üldhariduskooli ning Tartu Laste Kunstikooli õpetajana. Loonud maastikupilte, akte ja figuurikompositsioone. Jätkas esialgu Pallase maalilist laadi eriti maastikes ja aktides. Alates 1960. aastast loonud ka väikesemõõtmelisi abstraktseid maale ning lakoonilisi kollaa¾e.
14. Roosid vaasis, Silvia Jõgever E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

14 Roosid vaasis, Silvia

Silvia Jõgever (1924–2005) 14 Roosid vaasis 1974 Silvia Jõgever asus kunsti õppima Pallasesse 1942. aastal ning lõpetas erialased õpingud Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis 1952. aastal. Tema olulisemateks õpetajateks olid koloriidimeistrid Elmar Kits ja Johannes Võerahansu, kuid kogu loometeed on kõige tugevamalt mõjutanud 1950. aastatel Ülo Soosteri ümber kujunenud Tartu sõpruskond (Valve Janov, Kaja Kärner, Heldur Viires, Lembit Saarts jt).1970ndatel näeme Jõgeveri loomingus sageli puhast ja ühele toonile ülesehitatud fooni, sageli on selleks just jõuline sinine, mis on iseloomulik ka käesolevale teosele. Kunstiajaloos rakendatavad värvianalüüsid seostavad sinist enamasti melanhoolia ja nukrameelsusega. Mõelgem siin kasvõi Vincent van Goghi tumesinisele tähistaevale. J. W. von Goethe on aga sinist pidanud maalikunsti üheks kõige põnevamaks värviks, kuna see on seostatav ka hämaruse ja salapäraga. Silvia Jõgeveri maalikeel on täis varjatud alltekste ja tähendusi, mille mõtestamise on ta jätnud kunstipubliku kanda. Käesolev maal „Roosid vaasis“ on lihtsa kompositsiooniga, kuid värvimõjul peegeldab vaatajatele sügavust ja mõtlikkust.

14. Roosid vaasis, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Jõgever Silvia
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük